Ku je ti?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Ku je ti?

  Receta Gatimi
  Ku je ti ???

  Sa yje duken sonte
  sa e gjat duket kjo nat,
  por oret po kalojn
  dhe agimi po afrohet.
  Shoh nje yll qe bie
  shprehi nje deshir,
  sa do te plotesohet
  kete fati e di.
  Me yll a pa yll
  deshira eshte gjithmon e njejte,
  te te kem ty pran
  dhe dashurin tende ta ndjej.
  Me premtove dashuri te sinqert,
  ku je sonte qe askund nuk te gjej??
  Valle dashuria ndaj meje nuk te tregon se jam duke qare,
  se zemra papritur mori nje plag??
  Valle nuk te tregon se jam duke vajtuar,
  se jeta shume eshte duke me sprovuar??
  Shpresoj se me kohe te kuptosh se me mungon
  dhe te me gjindesh prane kur per ty kam nevoj ....!!!


 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  Pervjetor i mallengjyer...

  Plot nje vit kaloi qe kur lidhja jone perfundoi
  plot nje vit kur nje fjale e jotja jeten ma ndryshoi.
  Cfare te beri qe ate date ta harrosh,
  ajo date qe lidhjen tone kurorezon,
  Kush te shtyri qe po at dite ndarje nga une te kerkosh?
  Ah..sa pervjetor i mallengjyer per mua kjo dite,
  dy perkujtime qe me sollen gezim dhe pikellim.
  Fate ne jete ishte urimi yt per mua,
  por ate e mori era dhe neper njerez e shperndau.
  Ne kete perkujtim te uroj pervjetorin,
  uroj ta kesh gjetur fatin e kerkuar
  dhe nga zemra t'i fali gjithe vuajtjet qe m'i ke shkaktuar...


 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  Nje stuhi dyshimi
  te kaploi ty ndaj mua
  kjo te beri qe
  fjalen NDARJE ta thuash.
  E kote ishte te te bind qe te dua
  xhelozia syt t'i kishte mbuluar.
  Nga kjo qe me ndodhi
  mendova qe kurr nuk kam per t'u dashuruar,
  qe jeta nuk kishte kuptim per mua,
  fjala "Te dua" do ngelet e harruar.
  Orvatesha me kujtimet e se kaluares
  kisha harruar jeten qe kisha per ta jetuar
  edhe pse per dashurin e vjeter
  asnje lajm nuk kisha degjuar.
  Rruges kaloja duke menduar
  nje ze thirri ne mua,
  ktheva koken te shoh c'donte nga mua
  per nje cast frymemarrja m'u veshtiresua.
  Ishte engjull apo djal
  ai qe un shihja,
  por kisha ndroj ta njihja.
  Zhgenjimi ne dashuri
  ende jetonte ne mua,
  nuk doja prap te vuaj
  por jeta nuk me kishte harruar,
  dhuraten DASHURI
  sapo ma kishte derguar.


 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Un ketu jam :d

  me te vertet shum te bukura

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  shum te bukura.

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Shpresoj se me kohe te kuptosh se me mungon
  dhe te me gjindesh prane kur per ty kam nevoj ....!!!


  SHUME E BUKUR!

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Dashuria ne zemren time per ty kurr nuk do
  te ndryshoje sa kam kuptuar deri
  sot......me kan thene qe koha i sheron te gjitha !! Un
  besoj qe KOHA i le gjerat ne harres pak a shume po
  kurr nje kujtim si ky nje dashuri si kjo
  nuk mund te harrohet me kohen, ndoshta
  mund te futet diku thell ne zemer ,qe kohe pas
  kohe do te aktivizohet malli per ty ...po
  te te harroj me kohe KURRE !!!e verteta eshte
  se ende enderroj per ty ende e qaj veten duke
  menduar per ty ,ende kaloj nga vendi
  yn nga stoli jone me shprese qe mos ndoshta
  te ka kap malli dhe do te te takoj atje...cdo dite
  vishem mire dhe zbukurohem me
  shprese se ndoshta do te takoj atje diku ne
  qytet ,,,shpesh here e kontrolloj
  telefonin mos vall je kujtuar te me shkruash...por
  KOOT !!!!

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Enkelejda_24 Lexo postimin  Ku je ti ???

  Sa yje duken sonte
  sa e gjat duket kjo nat,
  por oret po kalojn
  dhe agimi po afrohet.
  Shoh nje yll qe bie
  shprehi nje deshir,
  sa do te plotesohet
  kete fati e di.
  Me yll a pa yll
  deshira eshte gjithmon e njejte,
  te te kem ty pran
  dhe dashurin tende ta ndjej.
  Me premtove dashuri te sinqert,
  ku je sonte qe askund nuk te gjej??
  Valle dashuria ndaj meje nuk te tregon se jam duke qare,
  se zemra papritur mori nje plag??
  Valle nuk te tregon se jam duke vajtuar,
  se jeta shume eshte duke me sprovuar??
  Shpresoj se me kohe te kuptosh se me mungon
  dhe te me gjindesh prane kur per ty kam nevoj ....!!!

  Sa e bukur.............!

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Unhappy

  Po pra, ku je ti ??

+ Pėrgjigju tek Diskutimi