Receta Gatimi

Poezi…....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 33
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Zemer Poezi…....

  Ti je fat;
  Ti je gezim;
  Ti je flak, e shpirtit tim♥
  ****************************************
  Pse me lendove?
  Kur me the se me dashurove
  Por un prap te dua,
  dhe pse ti u talle me mua.
  ****************************************
  U befsh yll, qe shendrit
  U befsh jet pa fund.
  U befsh gjithqka qe une dua
  U befsh ver ma vjesht
  U befsh bur pa grue
  u befsh jeta ime, edhe pse s’do jesh me mua!
  ****************************************
  Bota le te flas,
  une prap te dua.
  Babi le te bertas,
  ti je per mua.
  mami le te lutet se degjon njeri
  une askend se pyes,
  se ti je shpirti im♥
  ****************************************
  Te pash ishe aty
  sa mall kisha ne zemer
  aq a syte u mbushen melot
  e zemra filloi te rah fort
  te dua sa dehir kam te ta them
  por ete fjal e kam te ndaluar
  sme takon te ta shpreh
  por prap me zemer e them
  edhe pse ti sme degjon
  te dua dhe d te te dua perjet
  keto jane fjalet e zemres sime
  ajo mi thote mua
  sa here qe te shoh
  fort gdet ne kraharor
  qe me y te te perqafoj
  e ne ajer buzet e tua ti shijoj.

  ****************************************

  Perse smundem dot te te harroj
  perse ende vazhdoj te te dashuroj
  pse zemra ime vazhdon te te kerkoj
  pse smundem dot te te harroj
  se kjo ndjenje qe kam per ty
  me duket sikur po me mbyt
  dhe ndiej se svazhdoj dot me keshtu.
  Ah zot te lutem mos me braktis
  me ndihmo ta harroj
  se kete dhimbje me dot se duroj,
  me jep qofte edhe nje shenj te vetme
  se dhimbja po me tret
  tani asgje ska me kuptim per mua
  pa ty cd gje me duket bardh e zi
  pa jete, pa shkelqim asgje
  nuk ka me kuptim kur ste kam prane
  por tani duhet te mesohem
  e e di qe smund te te kem
  te kam humbur kete e kam te qarte
  aq te qarte sa e di qe jeta tani do ndryshoj pergjithmon
  jo per me mre per kete jam e sigurt.
  tani e di qe duhet te te them lamtumir
  edhe pse me dhemb thell ne shpirt
  ky eshte realiteti im
  nje jete e varfer e boshe pa ty
  po qe ky eshte fati im e duhet ta pranoj
  tani per ti dhene fund te them
  TE DUA SHUME
  me keto fjal dua ta mbyll gjithe kete histori dhe pse eshte
  historia me e dhimbshme e jetes time
  eshte plaga e pasherueshme e shpirtit tim.
  por prap te dua dhe do te te dua der ne perjetesi por gjithsesi
  LAMTUMIR DASHURI

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me pelqejn shum

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nese prej meje mendja s'te hiqet,
  Nese per mua zemra te digjet,
  Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
  Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
  ---------------------
  T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
  Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
  Nje zemer e pata dhe ate ta fala
  Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
  Me fjal me the te dua
  Me zemer me the sje per mua

  Dua te shkoj
  Dua te harroj
  Por dije nje gje
  Qe gjith te perkujtoj
  -----------
  Ne thellsine e zemres time
  eshte vendos nje emer
  Pergjithmone kete emer
  do ta mbaj ne zemer
  ------------------
  Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
  Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
  Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
  Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

  ----------

  Dashuria u jep mend
  Ayre qė s'kanė
  Ndėrsa u merr mend
  Atyre qė kanė

  ------------------

  Ne te kumanoves e kemi tradit
  Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
  Jemi xheloze por kemi te drejt
  Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt

  ----------

  Nenaten e qete
  ne gjumin e lete
  kur me kujtohesh
  ti nuke mundem me fjet

  ------------------

  Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
  Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
  Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

  Rruget jan te gjata
  Netet jane pa fund
  Qendroj larg teje e ste gjej askund,
  Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
  Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

  ----------

  Njeriu pa dashuri si nena pa femije
  Buza e pa puthur si lulja e keputur
  Zemra ne vetmi si bora u shkri...

  ---------------

  E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
  E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
  E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
  E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
  Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

  ----------------------

  E mallkoj diten qe te pash.
  E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
  E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
  E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

  -----------

  do te behem zog
  e ti se do te me njohesh
  do te vi ne dasem
  kur ti te martohesh
  do ti bi daulles
  per lamtumiren tuaj
  kurse une i mjeri vetem,
  vuaj dhe vuaj

  te deshiroj
  fat ne jet
  nje trup me shendet
  ne shtepi harmoni
  dhe dashuri pa kufi

  ------------------

  Ore djal ore djal
  po ti tham nja dy tri fjale
  sie ke nis hiq mire s eki
  po veq vazhdo se vete e di

  kur te lodhesh nga kjo loj
  mos mendo t'kthehesh perser
  s edhe une do di te jetoj
  ta bej jeten sikur ti....!!

  ------------

  zemra zemres
  i bon lutje
  dashuria e par
  fillon me Puthje
  zemra e femres
  esht hotel
  kush don hin
  e kush don del
  po zemra e mashllit
  esht si gur kush hin
  brenda nuk del kurr

  ----------------------

  Nuk jam poet,
  tė shkruaj poezi
  Por fjalėn tė dua,
  E shkruaj vetėm pėr ty
  Bilbili nė degė
  Sa bukur kėndon
  Ti puthsha buzėt
  Ti qė e lexon

  ------------

  Sikur lulja pa arome
  sikur perla pa shkelqim
  ashtu do ngelem une
  n,q,s ti nuk je shpirti im

  -----------------

  Dashuria fillon me nje shikim,
  vazhdon me nje buzeqeshje,
  zmadhohet me nje puthje,
  dhe perfundon me dy pika lot.

  --------

  Zemra lengon
  vajtimi shpejton
  dashurinė e parė
  do ta kujtoj edhe nė varrė.
  Do te bėhem shkrumb e hi
  do te tretem nga njė dashuri
  zemra me thot tė dua
  pse me ben kaq shumė tė vuaj?

  Gjithmone kan thėnė
  nga urrejtja e tepert
  shfaqet ndjenja e dashurise
  dhe shfaqet ne horizont.

  -------------

  Eh ta dish sa shume te dua
  do te rrije veq me mua,
  dua ti ndjej buzet e tua,
  dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

  ---------

  Une dhe ti
  ti dhe une
  me nje fjal te
  DUA SHUM

  --------------

  Kujt i thua lule
  kujt i thua hen
  kujt i thu princeshė
  si mu ke then
  A te duket njejte
  kur e perqafon
  athu nje qast ndalohesh
  mbyll syte e mė kujton..!
  Athu te rren mendja
  me kerkon ne shpi
  po vendi im eshte bosh
  une mungoj te ti..!!


  nese vjen koha lamtumir te me thuash
  te lutem zemra ime asnje cast te mos
  vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
  un ata dy sy ti mos vuaj lock
  vuaj un per ty


  dua nje pershendetje ne natenme shi
  nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
  nje puthje ne faqe nje lutje per mua
  nje enderr te shthurur nje klithme TE DUA  nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
  se dikush tjeter do te tregoj se sjam
  me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
  pyet si jetova,pyet si me shkuan
  ditet qe pa ty i kalova  dua qe cdokush ta tregoj realitetin
  dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
  dua qe dhe ti te me tregosh mua
  me don me te vertet apo kot thot te dua


  dy lule celin dy fruta qeshin
  dy unaza nderrohen dy zemra
  bashkohen fjal ka plot por nje
  mjafton TE DUA FORT

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Majdi kto kan qen moti i kam lexuar keto poezi por mir mir

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  moti spo te kuptoj ?

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ka koh qe i kom lexuar kto kupton tani

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  PO TANI E KUPTOVA edhe ate ne fillim

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  "Plage dashurie"
  Gjendesh diku larg,
  qe as vete s'mund ta paramndoj,
  se kur do te kthehesh
  fati do ta percaktoj.

  Si mund te jetosh pa mua
  kur te mundon vetmia
  njeriu me gjysem shprese
  kur i mungon dashuria.

  Ndoshta ke gjetur dike
  per ty te mposhtur vetmine
  per te luftuar jeten
  te kujtosh dashurine.

  Te frenosh shpresen
  e nje te riu ne lulezim
  Zoti do te dhuroj
  me te madhin denim

  Ndoshta do te kthehesh
  po ku ta di i shkreti
  edhe nese vdes
  nuk behet kijameti

  Te gjitha qe i permenda
  s'jan aq me rendesi
  por desha ta sheroj
  plagen per dashuri

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  kteo nuk i kam lexuar kurr

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Mjdi ti qenke nje tip mashkulli romantik

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  poezi

  Vetem per ty do te shkruaj  Dora ime sdo te ndalet
  vetem per ty do te shkruaj
  nje dite te vone do ta kuptosh
  se per ty me zemer vuaj
  Mergimtare je ne kete bote
  shum larg je pa mua
  syte per ty me pikojne lot
  mos harro kudo qe je "Te Dua"
  Te lutem kur te lexosh keto fjale
  kupto se ketu eshte nje gje e vertete
  kupto se per ty vuan shum nje djale
  qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
  Shum larg te kam me kilometra,
  Por ne zemer as me milimetra,
  Asgje nuk dua prej teje,
  Vetem te kem afer shum afer meje
  Deshiroj te shof me sy
  te mos digjem mall per ty
  sikur te isha rreze hane
  do te hy ne dhomen tende,
  vetem ta dish se sa te DUA
  sdo te jetojsh as 1 orė pa mua!
  Dashuri e vertete ishe ti per mua
  por asnjehere ne jete e shijuar
  edhe pse kurr nuk te takova
  ta dish se me zemer te kam dashurua …
  Deri kur per ty do te mendoj
  deri kur shpirti ty do te kujtoj
  deri kur une i mjeri te duroj
  deri ne fund te jetes zemra
  ty do te dashuroj…
  Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
  mos e kupto kete sikur tjeret thone
  se kur te njoha menjehere te kam deshte
  dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!

 12. #12
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Talking

  Un kam nje zemer e jo dy, nje zemer e pata dhe ta dhurova ty, ruaje zemren time si nje pike loti, por mos e tradheto se te vret Zoti <3
  ******************
  Une per ty vras te gjith boten, ti per mua se ca koken, une per ty futem ne varr, ti me thua "je i marr" Une te them te dua , ti tallesh me mua <3

 13. #13
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  wowww vertet sh t bukura kto majdi )))

 14. #14
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  nese zihet dashuria dhe urrejtja urrejtja gjithmon fiton sepse dashuria nk urren kurse urrejtja dashuron ...

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  O majdi je futur tenisit?

  bravo shume te bukura...

 16. #16
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po ca do bejm pa pun jemi haha

 17. #17
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  je q je 1 rrug e dy pun majdi p

 18. #18
  i/e rregjistruar 10% Maska e gona123
  Anėtarėsimi
  Sep 2010
  Postime
  49
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  sa e hidhur qenka jeta,
  kur dikush te mungon,
  erdhi dimri e shkoj vjeshta,
  nje sy qesh e nje loton..!!!
  kur te nisesh per at rrug,
  ktheje koken e me shiko,
  nese loti mi mbulon faqet,
  t'lutem thuaj qe me do..!!!
  zemra ime nuk te harron,
  si nje engjull je per mua,
  kur nje dit do kthehesh ti,
  do te vdes pran buzeve tua...


  sa larg te kam sa pran te ndjej,
  te kerkoj qdo kund po nuk mundem te gjej,
  me mungon aq shum nuk duroj dot pa ty,
  m'ka marr malli Jeta Ime,
  veq njeher me t'pa me sy...


  shkove larg nga un,
  e me le ne vetmi,
  nje shpres e mbaj ne shpirt,
  se do kthehesh perseri...
  atje larg ne gurbet,
  ndoshta e gjen pasurin,
  as largesia e mallkuar,
  s'mund ta vret dashurin...
  as dielli e hena,
  nuk bejn drit me pa ty,
  m'ka marr malli shpirti im,
  veq njeher te t shoh me sy...KETO POEZII I KUSHTOHEN ZEMRES SIMEE..QE E DUAA SHUMM E PO ME MUNGON TEPER...

 19. #19
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  E shof sa shum te mongoka

 20. #20
  i/e rregjistruar 10% Maska e gona123
  Anėtarėsimi
  Sep 2010
  Postime
  49
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ee vertet me munggon teper..po cti besh..ja dhe nje tjeter kushtuar te njejtit person....

  sa e bukur ishte jeta kur ty te kisha pran,
  qfar kuptimi ka dashuria,
  tash n'vetmi kur m'ke lan,
  ti po jeton larg meje,
  ne mes nesh qendron nje oqean,
  sikur qiellin edhe token,
  ne gurbeti po na ndan,
  lotet nga syt qe me pikojn,
  nuk len dhimbje me ne mua,
  kush me kupton edhe nese qaj,
  kur se kam pran njeriun qe e dua...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Poezi nga lettas
  Nga lettas nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-10-2011, 07:11 PM
 2. Poezi Kurbeti...
  Nga Saimo nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-11-2010, 12:59 AM
 3. Asdreni poezi
  Nga ardona nė forum Shkrimtarė Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-09-2010, 11:39 PM
 4. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 5. POEZI
  Nga pulaj66 nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-08-2008, 05:14 PM