Make up - Makiazhe pėr tė gjitha gustot


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 28
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Make up - Makiazhe pėr tė gjitha gustot

  Receta Gatimi

  Buzė qė shkėlqejnė, mollėza me efektin qė u shkon, qerpikė tė lyer bukur me rimel, ngjyrat dhe hijet qė u japin njė shprehje mjaft domethėnėse syve, dhe njė model apo krehje flokėsh i bukur, vetulla qė flasin, i japin gjallėri dhe ndryshojnė komplet bukurinė femėrore.  Per me teper shikoni ketu http://www.bukuri.com/make-up-makiaz...ha-gustot.html 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Thumbs up

  bravo emaus ato vajzat

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  bravoo........

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Thanksssssssssssssss

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ska gje .......

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e medlina
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  diku ne ks
  Postime
  82
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  shum mekap i bukur vallah

 7. #7
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Tė trukosh me vėmendje dhe kujdes sytė nuk ėshtė gjithmonė aq e lehtė. Sytė janė pasqyera e shpirtit tonė dhe shpesh reflektojnė atė qė zemra mund tė fshehė.

  Sipas formės, madhėsisė, ngjyrės ne duhet tė pershtasim makiazhin tonė duke marrė gjithmonė parasysh dhe hapėsirėn midis vetullave dhe syve.

  Kjo ėshtė shumė e rėndėsishme pėrsa i pėrket lyerjes sė syve. Disa femra nuk u japin vetullave rėndėsinė e duhur dhe makiazhi nuk mund tė ketė tė njėjtin pėrfundim dhe bukuri.

  Nėse hapėsira midis vetullės dhe syrit ėshtė mjaft e madhe ne duhet tė kujdesemi me mėnyrėn e trukimit qė tė mos duket me e madhe,
  dhe nėse ėshtė mė e vogėl tė mos e zvogėlojmė mė tepėr sesa ėshtė.

  Kjo mund tė arrihet duke pasur parasysh se ngjyrat e errėta disa forma sysh mund ti zvogėlojnė dhe ngjyrat e hapura disa tė tjerė mund ta zmadhojnė kėtė hapėsirė.

  Mė poshtė ju mund tė shikoni trukime sysh me kombinime mgjyrash tė ndryshme.

 8. #8
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Trukimi i syve

 9. #9
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  preferoj nje trukim sysh te leht dhe sa me natyral pavaresisht se me lapsin e tepoj megjithse kto lart mpelqejn shum ^_^

 10. #10
  i/e rregjistruar Maska e lindita halili
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Postime
  2
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  jane te mrekullueshme nomal qe eshte pune profesionistesh,sado te mundohesh ne kushtet e shtepise nuk besoj se dote rrihet i njejte rezultat.

 11. #11
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  12
  Wow sa sy te bukur keto

 12. #12
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Trukim sysh. 13. #13
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Trukimi i syve.
 14. #14
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Makiazhe te ndryshme 15. #15
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Makiazhe te ndryshme 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Te bukura, por pune e zorshme per femrat te besh keto makiazhe!

 17. #17
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Cfare e zorshme thua o Reno, une i bej duke kenduar keto
 18. #18
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  haha ja kane marre doren femrat e Reno,se keto i bejn nga 2-3 here ne dite.

 19. #19
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Shume te bukura! Faleminderit!

 20. #20
  i/e rregjistruar Maska e stejana
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  8
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  bravoo EmAuS

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Make Up - Smokey Eyes
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 13-01-2013, 11:45 AM
 2. Mbrekullite e Make-up
  Nga ReniX nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 26-02-2011, 12:22 PM
 3. Make-up special per buzet!
  Nga ReniX nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 21-02-2011, 09:57 PM
 4. Vajza, rroba banje per te gjitha gustot
  Nga EMAUS nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-07-2008, 11:14 PM
 5. Abazhure per te gjitha gustot:)
  Nga EMAUS nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-06-2008, 08:52 PM

Etiketat pėr kėtė Temė