Disa Vargje te miat ne Poezi...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Saimo
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  21
  Reputacioni
  0

  Disa Vargje te miat ne Poezi...

  Receta Gatimi

  Pershendetje te gjitheve pa perjashtim.
  Ne vijim te kesaj teme, kam kenaqesine qe tju sjell disa nga poezite e mia.

  Shpresoj qe tju pelqejne sadopak.

  Lexim te kendshem.


  LOTĖT!...


  Dy pika loti mė rrodhėn nga sytė,
  e mbi letrėn qė po shkruaja ranė!
  Thellė mė tronditėn nė shpirtė,
  e shpejtė nga letra u thanė!

  Mbi fjalėn ku qe shkruar '' Tė dua'',
  pikat e lotit tim ranė!
  U tretėn mbi bojėn e shkruar,
  ku njė shenjė tė vogėl lanė!

  Pra me bojė edhe me lotė,
  t'i shkruajta ty kėto fjalė!
  Nga kėtu larg ku s'tė shoh dot,
  e ku tė kujtoj me shumė mall!

  U bėnė kohė qė jam larguar,
  e nė zemėr vazhdoj tė tė mbajė!
  Ndoshta edhe ndjehesh e lėnduar,
  por tė lutem mė beso se unė s'kam faj!

  Kur letrėn t'i ta marrėsh,
  tė lutem lexoje nė vetmi!
  Ndėrsa lotėt qė do tė derdhėsh,
  mos tė t'i shohė njeri!...

  Londėr: Mars.2004

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Bukur, te uroj suksese te metejshme.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e Saimo
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  21
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Bukur, te uroj suksese te metejshme.

  Faleminderit shume ReniX.

  Gjithe te mirat nga une.

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e Saimo
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  21
  Reputacioni
  0
  SHOQĖRISĖ...


  Kur e lashė vendlidjen time,
  larg, shumė larg saj emigrova!
  Por zemra ruante plot kujtime,
  qė kurrė nuk i harrova.

  Rrugėt e bukura me kalldrėm,
  e ambienti plot hijeshi.
  Shokėt e shoqet qė atje kam lėnė,
  ē'do ditė nė mendje mė rrinė.

  Tani jam nė tokė tė huaj,
  e pa ju o shokė mėrzitem shumė!
  E ndjej mungesėn tuaj,
  edhe natėn kur jam nė gjumė!

  Ju o shokė e shoqe qė unė u njoha,
  qė kur ishim ende fėmijė.
  Me ju qė unė krijova,
  mė tė mirėn shoqėri.

  Mė kujtohen ditėt,
  kur sėbashku qėndronim.
  Po ashtu edhe netėt,
  qė pa gjumė i kalonim.

  Sa e sa vende tė bukura,
  me ju i vizitova?
  Sa festa e ditėlindje,
  me ju unė i festova?...

  Tė gjitha kėto kujtime,
  i ruaj me shumė mall.
  Ndaj kurrė s'do i harroj,
  pėr sa kohė qė tė jem gjallė.

  Me besoni o shokė e shoqe,
  se njė ditė do tė kthehem.
  Dhe nė krahėt e shoqėrisė tuaj,
  me shumė dėshirė do tė prehem.

  Kur mendoj ditėn e kthimit,
  zamra gati sa nuk mė pėlcet!
  Ndaj pa pushim i lutem Zotit,
  qė kjo ditė tė vijė sa mė shpejtė.

  Edhe nė qoftė se unė nuk kthehem,
  ju lutem qė tė mos mė fajesoni!
  Se pėrgjegjės pėr gjithēka ėshtė fati,
  i cili pa mėshirė larg jush mė hodhi!!!...


  Londėr-2003

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e Saimo
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  21
  Reputacioni
  0
  FATI...


  Fati;
  Si njė plaēkė pa vlerė mė hodhi,
  rrugėve tė mundimshme tė mėrgimit!
  Ku gjithmonė nga pas mė ndoqėn,
  ēastet e mallkuara tė dėshpėrimit!

  Fati;
  Padrejtėsishtė mė detyroi,
  tė jetoja i vetėm nė kurbet!
  Tė gjitha ėndėrrat m'i shkatėrroi,
  jetėn m'a bėri tė shkretė!

  Fati;
  Mė la tė endesha i pashpresė,
  nė labirintet e jetės sime!
  Shpesh herė u rrezikova tė vdes,
  por mbijetova me shumė mundime!  Londėr-2004

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  shum te mira urime

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  shum te bukura

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e Saimo
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  21
  Reputacioni
  0
  Ju faleminderit shume MAJDI dhe unikatil...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Poezi…....
  Nga MAJDI nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 19-02-2012, 08:39 PM
 2. Vargje - Nė mundsh!
  Nga ardona nė forum Shkrimtarė tė Huaj
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-10-2011, 08:59 PM
 3. Disa Punime Te Miat Ne P-Cs4 Per Demat E Kuq .....
  Nga Lapraks4ever nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 10-07-2009, 11:24 AM
 4. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 5. proze apo vargje
  Nga kuklla nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-08-2007, 01:26 PM