''Njė dhuratė pėr ditėlindjen''


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Talking ''Njė dhuratė pėr ditėlindjen''

  Receta Gatimi

  "Alo, a ėshtė zyra e Komisarit tė Policisė kjo?"

  "Po. Ēfar mund tė bėjmė pėr ju zotėri?"

  "Jam duku ju telefonuar qė t'ju raportoj si njė qytetar i ndershėm i Shqipėrisė sė lirė, pasi kam bėrė njė zbulim shumė tė madh, komshiu im i cili quhet Fatos Ruēi, ėshtė duke fshehur drogė nė stivėn e tij tė druve tė zjarrit, duke e futur brėnda druve. Droga ėshtė marijanė e presuarė dhe mund tė rėndojė 20 kg. por e ndarė nė 100 a mė tepėr qeska tė vogla. Ju lutem mos hajdeni tani sepse ai ėshtė duke e fshehur drogėn atje. Sapo ai tė mbarojė punė, unė do tju lajmėroj dhe ju ejani menjėherė."... Shiko mė shumė

  "Ju falenderoj shumė pėr kėtė informacion tė rėndėsishėm, zotėri."

  Pas pak, Komisari i Policisė mori telefonatėn e dytė dhe menjėherė pasi mori disa policė mbriti nė shtėpinė e Fatosit. Ata kontrolluanė stivėn e druve, bile i ēanė tė gjitha drutė se mos e kishin marujanėn brėnda por asgjė. Tėrė mundimi u shkoi kot. I kėrkuanė tė falur z Ruēi dhe u larguanė.

  Pasi kaloi pak kohė nga kontrolli i policisė, komshiu qė e kishte raportuarė fatosin dhe qė quhej Gramoz Nano, e mėrr Fatosin nė telefon.

  "Fatos, jam Mozi, a erdhi gjė Komisari i Policisė tek shtėpia jote?"

  "Po erdhi."

  "Ai ti preu drutė e zjarrit?"

  "Po!"

  "Gėzuarė ditėlindjen! S'mud tė bėja gjė tjetėr mė tė mirė pėr ju. Ju puth Mozi."

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  hahaha e forte........ po sali olldashi ca i do i beje sokol berishes per dtl??

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  E fort fare kjo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dhurate per Ditelindje!...
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-03-2012, 09:33 AM
 2. Parfumet, dhuratė pėr ditė tė shėnuara
  Nga vaaldr1n nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 02:45 PM
 3. Dy anije kundėr ndotjes nė det, dhuratė nga Italia
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-08-2009, 07:17 PM
 4. Nje Dhurate per Laken
  Nga Lirenti nė forum Bashkėpuno, Propozoni Idet Tuaja
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 18-09-2007, 02:33 PM