Receta Gatimi

Kilogramėt e tepėrt bėjnė tė dukemi mė tė rinj


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  21

  Kilogramėt e tepėrt bėjnė tė dukemi mė tė rinj

  Disa kilogramė tė tepėrt nė moshė mė tė shtyrė na bėjnė tė dukemi mė tė rinj- thonė shkencėtarėt.
  Njė studim i realizuar sė fundmi ka treguar se nuk duhet tė shqetėsohemi pėr disa kilogramė tė tepėrt, sepse mund tė kemi dobi nga to, pasi na bėjnė tė dukemi mė tė rinj, por kjo ndodh nė vitet e vonshme tė jetės.

  Nė studim kanė marrė pjesė 65 binjakė, ndėrsa hulumtimi ėshtė bėrė nė drejtim qė tė zbulohen faktorėt dhe mėnyrat jetėsore qė na bėjnė tė plakemi mė tepėr.

  Kėshtu, ėshtė ardhur nė pėrfundim se pas moshės 54-vjeēare kilogramėt e tepėrt na bėjnė tė dukemi mė tė rinj se ata tė cilėt janė me peshė mė tė vogėl nė moshė tė njėjtė.

  Kėtė efekt, shkencėtarėt e shpjegojnė me faktin se teprica e indit dhjamor zvogėlon dėmtimet e lėkurės dhe njėherit mbulon mė lehtė rrudhat.

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e Andarti
  Anėtarėsimi
  Dec 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  un jam pak i shendoshe dhe ngjaj shum i ri

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e dDiana
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Postime
  80
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Po Se e Kom Ndegju ne TV sdi ne kur as ka cili kanal veq po kam qen edhe ma heret e informuar per qetan...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrdorimi i tepėrt i smartphonė dėmton shėndetin
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-06-2012, 11:23 PM
 2. Semundjet qe paralajmeron djersitja e tepert !!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-05-2012, 05:39 PM
 3. Higjiena e tepėrt ėshtė e dėmshme
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 04:49 PM
 4. Kafeja e tepert te femrat perben rrezik
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 01:02 PM
 5. Kremi i tepėrt shkakton infeksion
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 10:15 AM