Pese fazat e ndarjes.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Pese fazat e ndarjes.

  Receta Gatimi

  E PARA.

  E MOHON

  Shėnjat:

  Nuk pranon tė besosh *se u ndatė pėrfundimisht. I dėrgon shpesh mesazhe, sepse nuk mund tė pranosh se nuk do tė jetė mė pjesė e ditės tėnde.

  Si mund ta pėrballosh:

  Shkruaj nė njė copė letėr pse beson se u ndatė. Do tė detyrojė tė pranosh se ekzistonin probleme dhe tė pushosh tė idealizosh diēka qė ka mbaruar.

  (ZGJAT NJĖ JAVĖ)

  ...

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Pese fazat e ndarjes.

  E DYTA

  NDIHESH E COPĖTUAR.

  Shėnjat:

  Sapo e ke kuptuar dhe ndihesh copa. Qan pa pushim dhe ndihesh shumė keq. Fillon ta mendosh me nje vajzė tjetėr tė mirė dhe bėhesh akoma mė keq...

  Si mund ta pėrballosh:

  Duke i thėnė vetes tėnde se ky ėshtė rreziku me dashurinė: Vjen ēasti qė je copa, por kryesojnė ēastet e ēmendura tė lumturisė qė keni kaluar. Dhe qė do tė vijnė pėrsėri! Hape zemrėn tėnde tek shoqet e tua. Ke nevojė pėr inkurajim.

  (ZGJAT GATI DY JAVE.)


  .....

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Pese fazat e ndarjes.

  E TRETA

  ZEMĖRIMI

  Shėnjat:

  Pėson njė kėmbėngulje me gjėrat e mbrapshta tė atij dhe e akuzon ditė e natė pėr mėnyrėn se si tu soll. Ndihesh e lehtėsuar kur dėgjon shoqet e tua qė e ... “zbukurojnė” me tė gjitha fjalėt e kėqija dhe nevrikosesh me veten tėnde qė e dashurove.

  Si mund ta pėrballosh:

  Duke e nxjerrė inatin duke folur pėrpara pasqyrės! Mund ta shash, tia thuash tė gjitha jashtė dhėmbėve, duke e uruar nė mos gjėnė vajze tjetėr, dhe disa tė tjera tė tilla...
  Sa mė shumė ta mbash brėnda teje, aq mė shumė keq i bėnė vetes tėnde.. Pastaj shko nė ndonjė park apo lulishte. Do tė ndihesh shumė e ēliruar.


  (ZGJAT NJĖ JAVĖ)

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Pese fazat e ndarjes.

  E KATERTA

  BIE NE MELANKOLI

  Shėnjat:

  Dalė nga dalė vjen nė vete. Shoqet e tua rrallojnė telefonat, sepse mendojnė sepse nuk ke mė nevojė pėr mbėshtetje.
  Atėherė kupton boshllėkun qė ai la pas dhe arrin nė njė pikė sa nuk gjen dot arsye qė tė ngrihesh nga krevati.


  Si mund ta pėrballosh:

  Duke u kthyer nė zakonte e tua tė para. Nė fillim tė duket mal, por me kalimin e kohės do tė kujtosh se dije tė kaloje mirė dhe pėrpara se ta kishe atė, dhe kėshtu do ta heqėsh mendjen!

  (ZGJAT GATI DY JAVĖ.)

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Pese fazat e ndarjes.

  E PESTA

  MĖ NĖ FUND E PRANON SE JE NDARĖ

  Shėnjat:

  Dhe njė mbrėmje bie nė gjumė dhe kupton se nuk e mendove fare gjithė ditėn. Urime! Mė nė fund e vendose.

  Si mund ta pėrballosh:

  Duke kaluar mirė me shoqet e tua, duke shkuar nė ndonjė parti apo festė dhe duke hedhur vėshtrime vjedhurazi tek djemtė e tjerė. Por kujdes, pa rėnė me kokė tek djali i parė qė do tė njohėsh. Vazhdo tė njohėsh njerėz deri sa tė gjesh mė tė mirin dhe atė qė te duket mė i pėrshtatshėm me karakterin tėnd.

  (ZGJAT... NJĖ HERĖ E MIRĖ)

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Pese fazat e ndarjes.

  Hape zemrėn tėnde tek shoqet e tua.


  EMAUS ce mke kujtu me kete kur kena qen mgjimnaz edhe na njona ishte ne keto periudha qe ke tregove ti.....gjithmon u thosha hajde hapju shoqnise

 7. #7

  Re: Pese fazat e ndarjes.

  E paskan zene telashet Emausin

 8. #8

  Re: Pese fazat e ndarjes.

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Altin111\";p=\"4722
  E paskan zene telashet Emausin

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Pese fazat e ndarjes.

  I ke rene ne koke emaus! Tamam, por harrove nje gje vetem:
  "ESHTE KOHA FAKTORI QE TE BEN TE HARROSH DIKE"! ESHTE KOHA ILACI I SHUME PLAGAVE"

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si t'i evitoni gabimet mė tė shpeshta pas ndarjes?
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2013, 03:55 AM
 2. Momentet e ndarjes se tortes festive ne kryeqytet
  Nga vaaldr1n nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 29-11-2012, 07:38 PM
 3. Pas ndarjes, pse ėshtė e mirė vetmia?
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-09-2012, 05:03 PM
 4. 9 fazat qe kalojme ne nje lidhje dashurie!
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-04-2012, 08:50 AM
 5. Denoncon ish-te dashurin pas ndarjes
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-12-2007, 10:13 AM