Seria A 2007-2008


Temė e Mbyllur
Faqja 6 nga 6 FillimiFillimi 123456
Rezultatet nga 101 deri tek 118 prej 118
 1. #101

  Re: Seria A 2007-2008

  Receta Gatimi

  9 Shkurt 2008

  17:00 Atalanta -- : -- Fiorentina
  19:30 Roma -- : -- Reggina

  10 Shkurt 2008

  14:00 Cagliari -- : -- Parma
  14:00 Empoli -- : -- Lazio
  14:00 Livorno -- : -- Genoa
  14:00 AC Milan -- : -- Siena
  14:00 Sampdoria -- : -- Napoli
  14:00 Torino -- : -- Palermo
  14:00 Udinese -- : -- Juventus
  19:30 Catania -- : -- Internazionale

  13 Shkurt 2008

  19:30 AC Milan -- : -- Livorno

 2. #102
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15

  Re: Seria A 2007-2008

  Interin se rrezon njeri.........

 3. #103

  Re: Seria A 2007-2008

  9 Shkurt 2008

  17:00 Atalanta 2 : 2 Fiorentina
  19:30 Roma 2 : 0 Reggina

  10 Shkurt 2008

  15:00 Cagliari 1 : 1 Parma
  15:00 Empoli 1 : 0 Lazio
  15:00 Livorno 1 : 1 Genoa
  15:00 AC Milan 1 : 0 Siena
  15:00 Sampdoria 2 : 0 Napoli
  15:00 Torino 3 : 1 Palermo
  15:00 Udinese 1 : 2 Juventus
  20:30 Catania 0 : 2 Internazionale

 4. #104

  Re: Seria A 2007-2008

  13 Shkurt 2008

  19:30 AC Milan 1 : 1 Livorno

 5. #105

  Re: Seria A 2007-2008

  16 Shkurt 2008

  16:00 Internazionale -- : -- Livorno
  18:00 Parma -- : -- AC Milan
  20:30 Juventus -- : -- Roma

  17 Shkurt 2008

  15:00 Lazio -- : -- Atalanta
  15:00 Napoli -- : -- Empoli
  15:00 Palermo -- : -- Cagliari
  15:00 Reggina -- : -- Udinese
  15:00 Siena -- : -- Torino
  15:00 Fiorentina -- : -- Catania
  15:00 Genoa -- : -- Sampdoria

 6. #106

  Re: Seria A 2007-2008

  16 Shkurt 2008

  16:00 Internazionale 2 : 0 Livorno
  18:00 Parma 0 : 0 AC Milan
  20:30 Juventus 1 : 0 Roma

  17 Shkurt 2008

  15:00 Lazio 3 : 0 Atalanta
  15:00 Napoli 1 : 3 Empoli
  15:00 Palermo 2 : 1 Cagliari
  15:00 Reggina 1 : 3 Udinese
  15:00 Siena 0 : 0 Torino
  15:00 Fiorentina 2 : 1 Catania
  15:00 Genoa 0 : 1 Sampdoria

 7. #107

  Re: Seria A 2007-2008

  1 Inter 59
  2 Roma 48
  3 Juventus 47
  4 Fiorentina 41
  5 Milan 38
  6 Udinese 36
  7 Sampdoria 34
  8 Palermo 31
  9 Atalanta 30
  10 Genoa 29
  11 Napoli 27
  12 Lazio 26
  13 Torino 25
  14 Catania 23
  15 Livorno 23
  16 Empoli 22
  17 Siena 21
  18 Parma 21
  19 Reggina 18
  20 Cagliari 15

  23 Shkurt 2008

  18:00 Torino -- : -- Parma
  20:30 Reggina -- : -- Juventus

  24 Shkurt 2008

  15:00 Sampdoria -- : -- Internazionale
  15:00 Atalanta -- : -- Siena
  15:00 Cagliari -- : -- Lazio
  15:00 Empoli -- : -- Catania
  15:00 Livorno -- : -- Napoli
  15:00 Udinese -- : -- Genoa
  15:00 Roma -- : -- Fiorentina
  20:30 AC Milan -- : -- Palermo

  26 Shkurt 2008

  20:30 Juventus -- : -- Torino

 8. #108

  Re: Seria A 2007-2008

  23 Shkurt 2008

  18:00 Torino 4 : 4 Parma
  20:30 Reggina 2 : 1 Juventus

  24 Shkurt 2008

  15:00 Sampdoria 1 : 1 Internazionale
  15:00 Atalanta 2 : 2 Siena
  15:00 Cagliari 1 : 0 Lazio
  15:00 Empoli 2 : 0 Catania
  15:00 Livorno 1 : 2 Napoli
  15:00 Udinese 3 : 5 Genoa
  15:00 Roma 1 : 0 Fiorentina
  20:30 AC Milan -- : -- Palermo

 9. #109

  Re: Seria A 2007-2008

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Altin111
  23 Shkurt 2008

  18:00 Torino 4 : 4 Parma
  20:30 Reggina 2 : 1 Juventus

  24 Shkurt 2008

  15:00 Sampdoria 1 : 1 Internazionale
  15:00 Atalanta 2 : 2 Siena
  15:00 Cagliari 1 : 0 Lazio
  15:00 Empoli 2 : 0 Catania
  15:00 Livorno 1 : 2 Napoli
  15:00 Udinese 3 : 5 Genoa
  15:00 Roma 1 : 0 Fiorentina
  20:30 AC Milan 2 : 1 Palermo

 10. #110

  Re: Seria A 2007-2008

  26 Shkurt 2008

  19:30 Juventus -- : -- Torino

  27 Shkurt 2008

  19:30 Catania -- : -- AC Milan
  19:30 Fiorentina -- : -- Livorno
  19:30 Genoa -- : -- Napoli
  19:30 Atalanta -- : -- Sampdoria
  19:30 Siena -- : -- Cagliari
  19:30 Parma -- : -- Udinese
  19:30 Palermo -- : -- Empoli
  19:30 Lazio -- : -- Reggina
  19:30 Internazionale -- : -- Roma

 11. #111

  Re: Seria A 2007-2008

  26 Shkurt 2008

  19:30 Juventus 0 : 0 Torino

  27 Shkurt 2008

  19:30 Catania 1 : 1 AC Milan
  19:30 Fiorentina 1 : 0 Livorno
  19:30 Genoa 2 : 0 Napoli
  19:30 Atalanta 4 : 1 Sampdoria
  19:30 Siena 1 : 0 Cagliari
  19:30 Parma 2 : 0 Udinese
  19:30 Palermo 2 : 0 Empoli
  19:30 Lazio 1 : 0 Reggina
  19:30 Internazionale 1 : 1 Roma

 12. #112

  Re: Seria A 2007-2008

  1 Mars 2008

  17:00 Roma -- : -- Parma
  19:30 AC Milan -- : -- Lazio

  2 Mars 2008

  14:00 Cagliari -- : -- Genoa
  14:00 Empoli -- : -- Siena
  14:00 Livorno -- : -- Catania
  14:00 Reggina -- : -- Palermo
  14:00 Sampdoria -- : -- Torino
  14:00 Udinese -- : -- Atalanta
  14:00 Juventus -- : -- Fiorentina
  19:30 Napoli -- : -- Internazionale

 13. #113
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10

  Re: Seria A 2007-2008

  Fitore e madhe e Fiorentines ne Torino kundrejt Juventusit - Juve 2 - Viola 3

  Milan barazone me Lazio, Inter KO dhe kampionati i seris A ngelet i hapur

 14. #114
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Seria A 2007-2008

  Inter Milan 64
  Roma 58
  Juventus 51
  Fiorentina 47
  Milan 46
  Udinese 40
  Sampdoria 39
  Palermo 36
  Genoa 35
  Atalanta 34
  Lazio 33
  Napoli 33
  Torino 31
  Siena 31
  Catania 27
  Livorno 26
  Parma 25
  Empoli 25
  Reggina 22
  Cagliari 18

  15 Mars 2008

  18:00 Udinese -- : -- SS Lazio
  20:30 Roma -- : -- AC Milan

  16 Mars 2008

  15:00 Atalanta -- : -- Empoli
  15:00 Cagliari -- : -- Torino
  15:00 Fiorentina -- : -- Genoa
  15:00 Internazionale -- : -- Palermo
  15:00 Livorno -- : -- Parma
  15:00 Reggina -- : -- Siena
  15:00 Sampdoria -- : -- Catania
  20:30 Juventus -- : -- Napoli

 15. #115
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Seria A 2007-2008

  Italy - Serie A

  Rezultate per Mars 19

  AC Milan 1 - 2 Sampdoria
  Cagliari 1 - 0 Atalanta
  Catania 0 - 0 Siena
  Empoli 0 - 0 Juventus
  Genoa 1 - 1 Inter Milan
  Livorno 1 - 1 Reggina
  Napoli 2 - 0 Fiorentina
  Parma 2 - 1 Palermo
  Torino 0 - 1 Udinese
  Lazio 3 - 2 AS Roma

 16. #116
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Seria A 2007-2008  Derbi midis Milan dhe Inter ka perfunduar me fitoren e Kuqezinjeve 2 me 1 , gola te Inzaghi 51’ dhe Kaką 55’ per Inter Cruz 76

  Rezultate te tjerat jane:

  Cagliari2 - 1Fiorentina
  Parma1 - 0Genoa
  Siena1 - 0Juventus
  Atalanta3 - 2Livorno
  Torino2 - 1Napoli
  Lazio1 - 2Palermo
  Catania1 - 2Reggina
  DEmpoli0 - 1Udinese

 17. #117
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Seria A 2007-2008

  Jane duke u luajtur 2 ndeshjet midis Parma - Inter dhe Catania Roma, deēizive pėr vendin e pare te kampionatit italian Serie A.


  Qe ne keto ēaste:
  Roma nea vantazh qe nga minuta e 8'
  Interi kalon ne avantazh ne minutėn e 62'

  Nqs rezultatet nuk ndryshojnė Interi eshte kampione i Italisė

 18. #118
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Seria A 2007-2008  [highlight=#4040BF:11dnjcs4]Inter eshte Kampioni i Italisė[/highlight:11dnjcs4]


  Catania - Roma mbaron ne barazim 1-1

  Interi fiton ne Parme 2 me 0 dhe shpallet kampion i Italisė
  [hr:11dnjcs4]
  Rezultate te tjera jane:

  Torino 0 - 1 Fiorentina Olimpico, Torino
  Atalanta 2 - 0 Genoa Azzurri d'Italia, Atalanta
  Parma 0 - 2 Inter Ennio Tardini, Parma
  Empoli 2 - 1 Livorno Carlo Castellani, Empoli
  Lazio 2 - 1 Napoli Olimpico, Roma
  Siena 2 - 2 Palermo Artemio Franchi, Siena
  Cagliari 2 - 2 Reggina Sant'Elia, Cagliari
  Catania 1 - 1 Roma Angelo Massimino, Catania
  Milan 4 - 1 Udinese Giuseppe Meazza (San Siro), Milano

  Tabela e klasifikimit: Ngjyrat sipas klasifikimit per Champions League, Uefa dhe kalimi ne Seria B

Temė e Mbyllur
Faqja 6 nga 6 FillimiFillimi 123456

Tema tė ngjashme

 1. FIFA 2007 / 2008
  Nga Loni10 nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-06-2008, 06:39 PM
 2. UEFA Champions League 2007/2008
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 22-05-2008, 01:08 PM
 3. English Premier League 2007/2008
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 60
  Postimi i Fundit: 23-03-2008, 10:03 PM
 4. Bundesliga 2007/2008
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 11-03-2008, 09:34 PM