Receta Gatimi

Rezultati i sondazhit: Cilin Windows OS perdorni?

Votuesit
21. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Windows 2000

  0 0%
 • Windows XP

  7 33.33%
 • Vista

  5 23.81%
 • Windows 7

  9 42.86%

Cilin SO Windows perdorni??


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 24
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e arditu
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Postime
  134
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Cilin SO Windows perdorni??  windows xp
  windows vista
  vindows 7 ultimate
  widows xp 64bit
  tjera

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  per momentin nje windows xp por te modifikur ca nga un ... te gjith keta windowsat i kam provuar por si xp nuk gjen ..

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Kam qene fan i XP,por jam kthyer 100Grade totalisht nga Windows 7,dhe jam teper i sigurt se nuk do ta ndrroj me,eshte me i miri deri tani per mua,dhe po e ndrrova do kaloja te Vista,jemi ne 2010 dhe sikur nuk shkon akoma me XP,teknologjia exen perpara................................

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Vista aktualisht, por shpresoj se do kaloj nė Windows 7 shpejt. XP as qė dua tė kem mė. Pėr ndonjė fillestar XP ėshtė mirė.

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Peniel Lexo postimin
  .... Pėr ndonjė fillestar XP ėshtė mirė.
  na preke

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  reno ca thon keta ... per ndonje fillesatar perse mos te duket gje windows vista sikur po ben shkenc ..njesoj eshte vetem sepse ka disa opsjone ndryshe por i bi ick gjat windows vist kurse xp i ka direkt opsojonet ....por e them se windows vista eshte me i ri se windows xp ..por ne xp mund te punosh me lehte dhe me shpejt...

 7. #7
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Unė preferoj dhe pėrdor Vista, mund tė punosh shpejt edhe me Vista

 8. #8
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Jam dakort me Peniel,XP eshte per ndonje fillestar,ose per ndonje e qe e perdor PC vetem per lojra te vjetra ose per ndonje PC te lodhur fare etj.....,por PC sic ka thene dikush duhet shfrutezuar ne maksimum.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 12-01-2010 mė 11:29 AM.

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  XP nuk eshte per fillestaret por eshte i thjeshte! mbase dine ta perdornin te gjithe pasi eshte sistemi operativ me jetegjate qe koha ka njohur nga Microsoft dhe ka nje shumllojshmeri programesh ku dhe sot institucione perdorin XP per te mbajt keto programe te personalizuara.
  Vertet, Vista dhe 7 duan nje burim hardware shume te lart, dhe kush nuk i ka kenaqet me XP

 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e 5tivi
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  37
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Un per vete perdor xp sepse kompjuteri im eshte pentium 3 por po te kisha 1 kompjuter me te mire do te perdorja windows 7

 11. #11
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  na preke
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  XP nuk eshte per fillestaret por eshte i thjeshte! mbase dine ta perdornin te gjithe pasi eshte sistemi operativ me jetegjate qe koha ka njohur nga Microsoft dhe ka nje shumllojshmeri programesh ku dhe sot institucione perdorin XP per te mbajt keto programe te personalizuara.
  Vertet, Vista dhe 7 duan nje burim hardware shume te lart, dhe kush nuk i ka kenaqet me XP

  XP ėshtė i thjeshtė dhe nuk do shumė fuqi hardware por ama do shumė programe shtesė qė tė mund tė punosh ashtu siē duhet. Pastaj ka ecur teknologjia. Si programet por edhe hardware janė bėrė mė tė "inteligjente" dhe duke i ndėrthurur tė dyja rezultati ėshtė fantastik. Pastaj si Vista ashtu edhe Windows 7 funksionojnė me bazė fuqinė kompjuterike qė ke aktualisht. Vėrtet si programe instalohen plotėsisht nė kompjuter por e veēanta e tyre ėshtė se aktivizojnė proceset me bazė po fuqinė kompjuterike. Pastaj nuk ia vlen tė ngelesh nė Pentium 4 akoma, kur sot ke procesorė me ēmime tė arsyeshme dhe me fuqi tė jashtėzakonshme krahasuar me njė Pentium 4.

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Un nje kompjuter e ndroj kur nuk me ben punen, por sigurisht qe do shikoj dhe buxhetin, pasi te shpenzoj 500-800 euro per nje kompjuter qe pas 3-4 muajsh nuk ka me vlere, nuk e marre ate mundim. Gjithesesi ēfare ben ti me Vista qe nuk e beje dot me pare me XP?

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e mistir
  Anėtarėsimi
  Mar 2008
  Postime
  90
  Reputacioni
  16
  jam fan i windows 7, kam une dhe kush me njeh mua

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Aty aty po vete sondazhi, dhe pse jemi pak por mesatarja quhet!

 15. #15
  i/e rregjistruar 10% Maska e mondiuk
  Anėtarėsimi
  Feb 2008
  Postime
  10
  Reputacioni
  0
  Une perdor w7 dhe per mua kjo eshte numer nje, po te kesh nje pc te mire w7 eshte shume e mire dhe me e shpejte se tjerat.

 16. #16
  tung 10% Maska e vuglushe
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  prizren
  Postime
  35
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  windows 7...

 17. #17
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Un nje kompjuter e ndroj kur nuk me ben punen, por sigurisht qe do shikoj dhe buxhetin, pasi te shpenzoj 500-800 euro per nje kompjuter qe pas 3-4 muajsh nuk ka me vlere, nuk e marre ate mundim. Gjithesesi ēfare ben ti me Vista qe nuk e beje dot me pare me XP?
  Paj ka plot sene qe XP nuk muj i bon, edhe do tjera nuk i perkrah Si psh Windows Live Essentials 2011 nuk e perkrah XP as IE9 ! Un perdor Windows 7 dhe jam shum i kenaqur me te XP ka dalur kohe Sic tha edhe Peniel & Kliton, XP eshte per fillestare ose per ata qe nuk merren shum me teknologjine e re

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  iceman, para ca kohesh kam pare nje Windows XP qe kishte programin WINAMP te vitit 2002...

  pra dua te them, nqs je fanatik i programeve mund te kalosh ne nje sistem me te fundit, por ne XP Windows messenger funksionon deri tek viti 2010...

 19. #19
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  kam kaluar ne windows 7 i kam hedhur dhe programin Transformer os Mac dhe ka dal dicka e bukur, nejse keto jane shije personale , te them nje gje qe jante te gjithe njelloje si vista xp dhe 7 .

 20. #20
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  iceman, para ca kohesh kam pare nje Windows XP qe kishte programin WINAMP te vitit 2002...

  pra dua te them, nqs je fanatik i programeve mund te kalosh ne nje sistem me te fundit, por ne XP Windows messenger funksionon deri tek viti 2010...
  Affirmative SIR Por Windows Live Messenger eshte i 2009 dhe i 2011 ! 2010 ska . E ky i fundit nuk funksionon ne XP as Vista posht SP2

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Cilin antivirus perdorni?
  Nga Kliton nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 20-07-2018, 06:56 AM
 2. Cilin shėrbim tė e-mail pėrdorni ?
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 05-01-2013, 09:37 PM
 3. Cilin Make Up-line perdorni?
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-02-2011, 11:10 PM
 4. Cilin program perdorni per komunikim?
  Nga kristimcs nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 19-02-2011, 11:17 AM
 5. Cilin nga Website-t perdorni me shume?
  Nga kristimcs nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 06-07-2009, 11:27 PM