Futboll Zone


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 5 FillimiFillimi 12345 I funditI fundit
Rezultatet nga 21 deri tek 40 prej 94
 1. #21

  Re: Futboll Zone

  Receta Gatimi

  UEFA Cup 2007/2008
  2 Gusht 2007

  16:30 Teuta - Albania -- : -- Slaven - Croatia 2 : 2
  20:30 Besa - Albania -- : -- Bezanija - Serbia 0 : 0

  Besa kalon ne turin e dyte te kupes Uefa

 2. #22

  Re: Futboll Zone

  Hidhet shorti i kupes Uefa

  Basilea (SVI)-Mattersburg (AUT)
  Ried (AUT)-Sion (SVI)
  Mika (ARM)-Artmedia (SVK)
  Dnipro Dnipropetrovsk (UCR)-Belchatow (POL)
  Honved Budapest (UNG)-Amburgo (GER)
  Young Boys (SVI)-Lens (FRA)
  Tobol Kostanay (KAZ)-Groclin Wielkopolski (POL)
  Austria Vienna (AUT)-Jablonec (CEC)
  Zlate Moravec (SVK)-Zenit San Pietroburgo (RUS)
  Rapid Vienna (AUT)-Dinamo Tblisi (GEO)
  Myllykosken (FIN)-Blackburn (ING)
  Drogheda (IRL)-Helsingborgs (SVE)
  Liepajas Metalurgs (LET)-Aik Solna (SVE)
  Hjk Helsinki (FIN)-Aalborg (DAN)
  Ekranas (LIT)-Valerenga (NOR)
  Dunfermline (SCO)-Haecken (SVE)
  Brann (NOR)-Suduva (LIT)
  Haka (FIN)-Midtiylland (DAN)
  Dinamo Misk (BIE)-Odense (DAN)
  Kaerjeng (LUS)-Standard Liegi (BEL)
  Frederikstad (NOR)-Hammarby (SVE)
  Otelul Galati (ROM)-Lokomotiv Sofia (BUL)
  Cluj (ROM)-Anorthosis (CIP)
  Rabotnicki (MAC)-Zrinjski (BOS)/Partizan Belgrado (SER)
  Slaven Koprivnica (CRO)-Galatasaray (TUR)
  Leiria (POR)-Maccabi Netanya (ISR)
  Hajduk Spalato (CRO)-Sampdoria (ITA)
  Besa (ALB)-Litex Lovech (BUL)
  Maccabi Tel Aviv (ISR)-Kayseri Erciyesspor (TUR)
  Atletico Madrid (SPA)-Vojvodina (SER)
  Siroki Brijeg (BOS)-Hapoel Tel Aviv (ISR)
  Omonia Nicosia (CIP)-Cska Sofia (BUL)

 3. #23

  Re: Futboll Zone

  Bajerni, pėr tė rimarrė fronin

  3 Gusht * Bajerni i Mynihut ka shpenzuar kėtė verė 70 milionė euro pas pėrfundimit tė sezonit tė kaluar nė vend tė katėrt nė Bundesligė dhe tani duket i uritur pėr t'u hakmarrė duke i fituar tė katėr titujt ku merr pjesė kėtė vit. Duk dalė nga "kopracėria" e zakonshme, Bajerni bleu francezin Frenk Riberi, italianin Luka Toni, turkun Hamit Altintop, argjentinasin Hoze Ernesto Soza dhe gjermanėt Miroslav Klose, Marsel Jansen dhe Jan Shlaudraf. "Duam tė fitojmė nė ēdo kompeticion ku marrim pjesė", tha trajneri Otmar Hitcfeld, skuadra e re e tė cilit fitoi tė shtunėn kompeticionin e parė, tradicionalen Kupėn e Ligės. "Bajerni kaloi vjet njė sezon tė vėshtirė dhe varet nga ne pėr tė ndryshuar gjėrat". 20﷓herė kampionėt e Gjermanisė e morėn shumė seriozisht Kupėn e Ligės, duke mundur pikėrisht tri skuadrat qė e mbyllėn sezonin e kaluar mbi ta nė renditje, duke i lėnė jashtė nga Champions League. Shtutgarti u mund 2﷓0, Shalke 1﷓0 dhe Verder Bremen 4﷓1. Gjithashtu bavarezėt duan tė rimarrin titullin qė fitoi vjet Shtutgarti por duan tė fitojnė edhe Kupėn UEFA dhe atė tė Gjermanisė. Nuk do tė jetė aspak e vėshtirė pėrHitcfeldin tė bėjė tė lumtur aq shumė lojtarė, pėrfshi dyshen e Gjermanisė Lukas Podolski-Bastian Shvainshtaiger, sidomos pėr faktin qė Riberi dhe Toni nuk flasin fare gjermanisht, dikur njė pikė vendimtare pėr tė qenė pjesė e Bajernit. "Kemi disa probleme integrimi, si puna e gjuhės, por thjesht do tė na duhet t'i zgjidhim", shtoi Hitcfeld.

  Shtutgarti, Shalke e Verder, qė tani mbrapa

  Shtutgarti, Shalke dhe Verder Bremen, mendohet tė jenė sfidueset kryesore tė Bajernit, edhe pse ka disa parashikues qė kanė futur nė "vallen" e titullit edhe Bayer Leverkusenin e Hamburgub. Sidoqoftė, Verderi ėshtė dobėsuar kur u detyrua tė shiste Klosen te Bajerni por edhe pas dėmtimit tė Torsten Fringsit, ndėrsa Shalkes i janė larguar braziliani Linkoln te Gallatasaraj dhe Altintop te Bajerni. Shtutgart, ka humbur vetėm portierin Timo Hildebrand, i cili ka firmosur pėr Valencian. Blerja kryesore ėshtė mesfushori turk, Yildiray Bashturk nga Herta Berlin. Por ėshtė e pasigurt nėse kampionėt e Gjermanisė do tė pėrballojnė dot sezonin e ri dhe pjesėmarrjen nė Champions League (pėr herė tė parė pas katėr vjetėsh) me njė skuadėr tė pėrmirėsuar pjesėrisht. Shtutgarti fitoi mrekullisht tetė ndeshjet e fundit tė sezonit tė kaluar duke u ngjitur nga vendi i tretė nė tė parin. Sidoqoftė, pas festimeve tė rėnda, u mund paq nga Nyrenbergu nė finalen e Kupės sė Gjermanisė njė javė mė vonė. Dhe vetė kampionėt nė fuqi e quajnė Bajernin favorit. "Kemi nevojė pėr mė shumė motivim", tha trajneri Armin Veh duke konfirmuar hamendėsimet se skuadra e tij e ka humbur qė tani statusin e kampiones. "Tė gjithė kanė problemet e tyre, por duhet tė jemi tė motivuar". Nė fund tė renditjes, ku vjet tetė klube luftuan pėr mbijetesė, pritet sėrish betejė e flaktė. Arminia Bilefeld, Energi Kotbus, Eintraht Frankfurt, Volfsburgu, por edhe Karlsruhe, Hansa Rostok dhe Duisburgu, i kanė vėnė vetes si synim mbijetesėn.

 4. #24

  Re: Futboll Zone

  Manchester United fiton Superkupen e Anglise

  Chelsea - Manchester United 1 : 1 / 0 : 3 Penallti

 5. #25
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Futboll Zone  O Altin, ku i gjen gjithe keto informacione mor vlla.

 6. #26

  Re: Futboll Zone

  Ka adresa Shqiptare per sportin

 7. #27

  Re: Futboll Zone

  Balak, mė i “varfėr” te Reali

  6 Gusht * Operacioni bombė i Realit tė Madridit pėr tė blerė Mikael Balakun dhe Arjen Robenin vazhdon rruhėn e tij, edhe pse kjo ēėshtje po nxjerr mė shumė probleme sa e kishin imagjinuar drejtuesit madrilen. Pėr momentin ėshtė arritur njė akord me lojtarėt dhe Balak ka pranuar qė tė vijė te Reali dhe tė pranojė njė rrogė sa gjysma e asaj qė pėrfiton te Ēelsi. Roman Abramoviē i ep gjermanit rreth 8 milionė euro neto nė sezon, ndėrsa Reali nuk mund t’i japė mė shumė se 4 milionė euro nė sezon. Ky ėshtė njė sforcim qė vetė mesfushori gjerman do ta pranonte, nė mėnyrė qė tė vishte fanellėn e Realit.

  Kontrata e Mikael Balakut te Ēelsi pėrfundon nė vitin 2009, por gjermani mund tė largohet qė kėtė verė nga skuadra londineze. Reali i Madridit i ofron Balakut njė kontratė tre﷓vjeēare. Njė ofertė e tillė pėlqehet shumė nga ish﷓mesfushori i Bajernit, i cili nėse vjen nė “Santiago Bernabeu” do tė vihet menjėherė nėn urdhrat e patriotit tė tij, Bernd Shuster. Tekniku i ri i Realit ka kėrkuar qė tė ketė nė skuadrėn e tij njė lojtar si Balak, i cili mund tė mbushė shumė boshėllėqe nė qendėr tė mesfushės. Qė nė fillimet e tij te Ēelsi, Balak nuk ka arritur tė tregojė formėn e tij mė tė mirė sportive dhe kjo ndoshta nga ambjenti i krijuar nė “Stamford Bridge”. Pėr kėtė arsye, gjermani mund tė vendosė tė veshė fanellėn e Realit tė Madridit. Nėse ėshtė nė formė tė mirė, Balak e ka tė siguruar njė vend si titullar, diēka qė nuk mund ta provojė te Ēelsi nėn urdhrat e portugezit Hoze Murinjo. Te skuadra e Ēelsit, Balak ka kaluar njė moment shumė tė vėshtirė dhe sezonin e kaluar ka qenė edhe i pafat pėr shkak tė dėmtimeve tė shumta qė ka pėsuar. Edhe marrėdhėniet e tij me teknikun Murinjo nuk janė tė mira dhe zgjedhja e vetme pėr mesfushorin gjerman ėshtė qė tė veshė fanellėn e Realit.

  Bisedimet midis drejtuesve tė Ēelsit dhe Realit nuk po shkojė ashtu siē duhet. Pėr blerjen e Balakut dhe Robenit, klubi londinez ka kėrkuar plot 48 milionė euro, ndėrsa drejtuesit madrilenė nuk ofrojnė mė shumė se 40 milionė euro. Data e fundit pėr tė mbyllur marrėveshjen ėshtė 11 gushti, ditė kur fillon kampionati anglez. Siē dihet, skuadra e Ēelsit kėrkon me ngulm lojtarin e Seviljes, Daniel Alvesh, dhe paratė pėr shitjen e Balakut dhe Robenit mund t’i investojė pėr mbrojtėsin brazilian. Tani gjithēka varet nga vendimi qė do tė marrin drejtuesit e Ēelsit.

 8. #28

  Re: Futboll Zone

  Te gjitha transferimet nė Premier League + Kalendari i sezonit 2007/08

  Premier liga para fillimit te saj. Te gjitha blerjet dhe shitjet te skuadrave te kampionatit anglez te permbledhura ne nje vend. Blerja me e fundit eshte e Sunderlend, e cila bleu portierin Craig Gordon per 9 milion funta, e cila njeherit eshte shume rekorde per nje portier ne Premier dhe njekohesisht rekord i klubit. Me poshte e keni komplet listen e transferimeve marre nga "The Sun" ..  ARSENAL

  IN: Bacary Sagna (Auxerre, £6m), Eduardo da Silva (Dinamo Zagreb, £10m), Lukasz Fabianski (Legia Warsaw, £2m), Havard Nordtveit (Haugesund, £2m)

  OUT: Jose Reyes (Atletico Madrid, £8m), Freddie Ljungberg (West Ham, £3.5m), Thierry Henry (Barcelona, £16m), Jeremie Aliadiere (Middlesbrough, £2m), Fabrice Muamba (Birmingham, £2m), Arturo Lupoli (Fiorentina, free), Mart Poom (Watford, undisclosed), Kerrea Gilbert (Southend, loan), Carlos Vela (Osasuna, loan)

  ASTON VILLA

  IN: Marlon Harewood (West Ham, £4m), Nigel Reo-Coker (West Ham, £8.5m)

  OUT: Steven Davis (Fulham, £4m), Liam Ridgewell (Birmingham. £2m), Aaron Hughes (Fulham, £1m), Gavin McCann (Bolton, £1m), Jlloyd Samuel (Bolton, free), Lee Hendrie (Sheffield United, free), Robert Olejnik (Falkirk, free), Chris Sutton (retired)

  BIRMINGHAM

  IN: Olivier Kapo (Juventus, £3m), Garry O’Connor (Lokomotiv Moscow, £2.7m), Fabrice Muamba (Arsenal, £2m), Franck Queudrue (Fulham, £2m), Liam Ridgewell (Aston Villa £2m), Stuart Parnaby (Middlesbrough, free), Daniel De Ridder (Celta Vigo, free), Richard Kingson (Hammarby, free), Rafael Schmitz (Lille, loan)

  OUT: DJ Campbell (Leicester, £1.6m), Stephen Clemence (Leicester, £750,000), Julian Gray (Coventry, free), Bruno N'Gotty (Leicester, free), Neil Kilkenny (Oldham, loan)

  BLACKBURN

  IN: Roque Santa Cruz (Bayern Munich, £3.5m), Maceo Rigters (NAC Breda, undisclosed), Gunnar Nielsen (BK Frem Copenhagen, free)

  OUT: Andy Todd (Derby, £750,000), Michael Gray (Wolves, free)

  BOLTON

  IN: Heidar Helguson (Bolton, £1m), Gavin McCann (Aston Villa, £1m), Jlloyd Samuel (Aston Villa, free), Zoltan Harsanyi (FC Senec, free), Blerim Dzemaili (FC Zurich, free), Gerald Cid (Bordeaux, free), Mikel Alonso (Real Sociedad, loan), Christian Wilhelmsson (Nantes, loan), Danny Guthrie (Liverpool, loan), Daniel Braaten (Rosenborg, undisclosed)

  OUT: Tal Ben Haim (Chelsea, free), Henrik Pedersen (released), Quinton Fortune (released), David Thompson (released), Cesar Martin (released), Chris Howarth (Carlisle, free)

  CHELSEA

  IN: Florent Malouda (Lyon, £13.5m), Tal Ben Haim (Bolton, free), Claudio Pizarro (Bayern Munich, free), Steve Sidwell (Reading, free)

  OUT: Geremi (Newcastle, free), Khalid Boulahrouz (Sevilla, loan), Juan Sebastian Veron (released), Yves Makabu-Ma-Kalambay (Hibernian, free), Nuno Morais (Apoel Nicosia, free), Jimmy Smith (Norwich, loan), Michael Mancienne (QPR, loan), Ben Sahar (QPR, loan)

  DERBY

  IN: Andy Griffin (Portsmouth, £500,000), Lewis Price (Ipswich, £200,000), Andy Todd (Blackburn, £750,000), Claude Davis (Sheffield United, £3m), Robert Earnshaw (Norwich, £3.5m), Tyrone Mears (West Ham, £1m)

  OUT: Lee Camp (QPR, £300,000), Paul Peschisolido (Luton, free), Lee Grant (Sheffield Wednesday, free), Seth Johnson (released), Morten Bisgaard (released), Paul Boertien (released)

  EVERTON

  IN: Leighton Baines (Wigan, £6m), Phil Jagielka (Sheffield United, £4m), Steven Pienaar (Borussia Dortmund, loan)

  OUT: James Beattie (Sheffield United, £4m), Gary Naysmith (Sheffield United, £1m), Richard Wright (West Ham, free), Alessandro Pistone (released)

  FULHAM

  IN: Adrian Leijer (Melbourne Victory, undisclosed), Lee Cook (QPR, £2.5m), David Healy (Leeds, £1.5m), Paul Konchesky (West Ham, £2m), Chris Baird (Southampton, £3m), Diomansy Kamara (West Brom, £6m), Steven Davis (Aston Villa, £4m), Aaron Hughes (Aston Villa, £1m)

  OUT: Franck Queudrue (Birmingham, £2m), Michael Brown (Wigan, undisclosed), Heidar Helguson (Bolton, £1m), Claus Jensen (released), Tomasz Radzinski (released), Mark Crossley (Oldham, free), Mark Pembridge (released), Matty Collins (Swansea, free)

  LIVERPOOL

  IN: Ryan Babel (Ajax, £11.5m), Yossi Benayoun (West Ham, £5m), Fernando Torres (Atletico Madrid, £21.5m), Lucas Leiva (Gremio, £8m), Sebastian Leto (Lanus, £1.8m), Andriy Voronin (Bayer Leverkusen, free), Mikel San Jose (Athletic Bilbao, £270,000), Nikolay Mihaylov (Levski Sofia, undisclosed), Krisztian Nemeth (MTK Hungaria, free), Andras Simon (MTK Hungaria, free), Ryan Crowther (Stockport, undisclosed)

  OUT: Craig Bellamy (West Ham, £7.5m), Djibril Cisse (Marseille, £6m), Luis Garcia (Atletico Madrid, £3.5m), Florent Sinama-Pongolle (Recreativo Huelva, £2.7m), Jerzy Dudek (Real Madrid, free), Bolo Zenden (Marseille, free), Robbie Fowler (Cardiff, free), Danny Guthrie (Bolton, loan), Adam Hammill (Southampton, loan)

  MANCHESTER CITY

  IN: Elano (Shakhtar Donetsk, £8m), Vedran Corluka (Dinamo Zagreb, £4m), Javier Garrido (Real Sociedad, £1.5m), Geovanni (Cruzeiro, free), Rolando Bianchi (Reggina, £8.8m), Gelson Fernandes (FC Sion, undisclosed), Martin Petrov (Atletico Madrid, £4.7m), Valeri Bojinov (Fiorentina, undisclosed)

  OUT: Joey Barton (Newcastle, £5.8m), Sylvain Distin (Portsmouth, free), Trevor Sinclair (Cardiff, free), Nicky Weaver (Charlton, free), Stephen Jordan (Burnley, free), Hatem Trabelsi (released)

  MANCHESTER UNITED

  IN: Anderson (Porto, £17m), Nani (Sporting Lisbon, £14m), Owen Hargreaves (Bayern Munich, £17m), Tomasz Kuszczak (West Brom, £3m)

  OUT: Giuseppe Rossi (Villarreal, undisclosed), Kieran Richardson (Sunderland, £5.5m), Alan Smith (Newcastle, undisclosed)

  MIDDLESBROUGH

  IN: Luke Young (Charlton £2.5m), Jeremie Aliadiere (Arsenal, £2m), Tuncay Sanli (Fenerbahce, free)

  OUT: James Morrison (West Brom, £1.5m), Mark Viduka (Newcastle, free), Abel Xavier (LA Galaxy, free), Stuart Parnaby (Birmingham, free), Malcolm Christie (released), Danny Graham (Carlisle, free)

  NEWCASTLE

  IN: Jose Enrique (Villarreal, £6.5m), Alan Smith (Manchester United, £6m), David Rozehnal (Paris St Germain, £3m), Joey Barton (Manchester City, £5.8m), Mark Viduka (Middlesbrough, free), Geremi (Chelsea, free)

  OUT: Scott Parker (West Ham, £7m), Titus Bramble (Wigan, free), Antoine Sibierski (Wigan, free), Craig Moore (released), Pavel Srnicek (released), Olivier Bernard (released), Alan O’Brien (Hibernian, undisclosed)

  PORTSMOUTH

  IN: David Nugent (Preston, £6m), John Utaka (Rennes, £7m), Sulley Muntari (Udinese, £7m), Sylvain Distin (Manchester City, free), Hermann Hreidarsson (Charlton, free), Martin Cranie (Southampton, £150,000), Arnold Mvuemba (Rennes, undisclosed)

  OUT: Andy Griffin (Derby, £500,000), Svetoslav Todorov (Charlton, free)

  READING

  IN: Emerse Fae (Nantes, £2.5m), Kalifa Cisse (Boavista, £675,000)

  OUT: Steve Sidwell (Chelsea, free), Greg Halford (Sunderland, £3m), Alan Bennett (Southampton, loan)

  SUNDERLAND

  IN: Paul McShane (West Brom, £1.5m), Kieran Richardson (Manchester United, £5.5m), Michael Chopra (Cardiff, £5m), Russell Anderson (Aberdeen, £1m), Greg Halford (Reading, £3m), Dickson Etuhu (Norwich, £1.5m)

  OUT: Stephen Elliott (Wolves, undisclosed), Tommy Miller (Ipswich, free), Arnau Riera (Falkirk, loan), Kenny Cunningham (released)

  TOTTENHAM

  IN: Kevin-Prince Boateng (Hertha Berlin, £6m), Younes Kaboul (Auxerre, £8m), Darren Bent (Charlton, £16.5m), Gareth Bale (Southampton, £5m), Adel Taarabt (Lens, undisclosed)

  OUT: Reto Ziegler (Sampdoria, £1.4m), Mark Yeates (Colchester, undisclosed), Emil Hallfredsson (Lyn-Oslo, undisclosed)

  WEST HAM

  IN: Freddie Ljungberg (Arsenal, £3.5m), Craig Bellamy (Liverpool, £7.5m), Julien Faubert (Bordeaux, £6m), Scott Parker (Newcastle, £7m), Richard Wright (Everton, free)

  OUT: Marlon Harewood (Aston Villa, £4m), Paul Konchesky (Fulham, £2m), Yossi Benayoun (Liverpool, £5m), Nigel Reo-Coker (Aston Villa, £8.5m), Tyrone Mears (Derby, £1m), Roy Carroll (Rangers, free), Teddy Sheringham (Colchester, free), Shaun Newton (Leicester, free)

  WIGAN

  IN: Jason Koumas (West Brom, £5.3m), Carlo Nash (Preston, £300,000), Andreas Granqvist (Helsingborgs, £750,000), Michael Brown (Wigan, undisclosed), Mario Melchiot (Rennes, free), Titus Bramble (Newcastle, free), Antoine Sibierski (Newcastle, free), Antonio Valencia (Villarreal, loan)

  OUT: Leighton Baines (Everton, £6m), Lee McCulloch (Rangers, £2.25m), Matt Jackson (Watford, free), Arjan de Zeeuw (Coventry, free), David Unsworth (released), Andy Webster (Rangers, loan)

  Saturday August 11 2007

  Arsenal v Fulham
  Aston Villa v Liverpool
  Bolton v Newcastle
  Chelsea v Birmingham
  Derby v Portsmouth
  Everton v Wigan
  Man Utd v Reading
  Middlesbro' v Blackburn
  Sunderland v Tottenham
  West Ham v Man City

  Tuesday August 14 2007

  Birmingham v Sunderland
  Portsmouth v Man Utd
  Reading v Chelsea
  Tottenham v Everton
  Wigan v Middlesbro'

  Wednesday August 15 2007

  Blackburn v Aston Villa
  Fulham v Bolton
  Liverpool v West Ham
  Man City v Derby
  Newcastle v Arsenal

  Saturday August 18 2007

  Birmingham v West Ham
  Blackburn v Arsenal
  Fulham v Middlesbro'
  Liverpool v Chelsea
  Man City v Man Utd
  Newcastle v Aston Villa
  Portsmouth v Bolton
  Reading v Everton
  Tottenham v Derby
  Wigan v Sunderland

  Saturday August 25 2007

  Arsenal v Man City
  Aston Villa v Fulham
  Bolton v Reading
  Chelsea v Portsmouth
  Derby v Birmingham
  Everton v Blackburn
  Man Utd v Tottenham
  Middlesbro' v Newcastle
  Sunderland v Liverpool
  West Ham v Wigan

  Saturday September 1 2007
  Arsenal v Portsmouth
  Aston Villa v Chelsea
  Blackburn v Man City
  Bolton v Everton
  Fulham v Tottenham
  Liverpool v Derby
  Man Utd v Sunderland
  Middlesbro' v Birmingham
  Newcastle v Wigan
  Reading v West Ham

  Saturday September 15 2007

  Birmingham v Bolton
  Chelsea v Blackburn
  Derby v Newcastle
  Everton v Man Utd
  Man City v Aston Villa
  Portsmouth v Liverpool
  Sunderland v Reading
  Tottenham v Arsenal
  West Ham v Middlesbro'
  Wigan v Fulham

  Saturday September 22 2007

  Arsenal v Derby
  Aston Villa v Everton
  Blackburn v Portsmouth
  Bolton v Tottenham
  Fulham v Man City
  Liverpool v Birmingham
  Man Utd v Chelsea
  Middlesbro' v Sunderland
  Newcastle v West Ham
  Reading v Wigan Saturday

  September 29 2007

  Birmingham v Man Utd
  Chelsea v Fulham
  Derby v Bolton
  Everton v Newcastle
  Man City v Middlesbro'
  Portsmouth v Reading
  Sunderland v Blackburn
  Tottenham v Aston Villa
  West Ham v Arsenal
  Wigan v Liverpool

  Saturday October 6 2007

  Arsenal v Sunderland
  Aston Villa v West Ham
  Blackburn v Birmingham
  Bolton v Chelsea
  Fulham v Portsmouth
  Liverpool v Tottenham
  Man Utd v Wigan
  Middlesbro' v Everton
  Newcastle v Man City
  Reading v Derby

  Saturday October 20 2007

  Arsenal v Bolton
  Aston Villa v Man Utd
  Blackburn v Reading
  Everton v Liverpool
  Fulham v Derby
  Man City v Birmingham
  Middlesbro' v Chelsea
  Newcastle v Tottenham
  West Ham v Sunderland
  Wigan v Portsmouth

  Saturday October 27 2007

  Birmingham v Wigan
  Bolton v Aston Villa
  Chelsea v Man City
  Derby v Everton
  Liverpool v Arsenal
  Man Utd v Middlesbro'
  Portsmouth v West Ham
  Reading v Newcastle
  Sunderland v Fulham
  Tottenham v Blackburn

  Saturday November 3 2007

  Arsenal v Man Utd
  Aston Villa v Derby
  Blackburn v Liverpool
  Everton v Birmingham
  Fulham v Reading
  Man City v Sunderland
  Middlesbro' v Tottenham
  Newcastle v Portsmouth
  West Ham v Bolton
  Wigan v Chelsea

  Saturday November 10 2007

  Birmingham v Aston Villa
  Bolton v Middlesbro'
  Chelsea v Everton
  Derby v West Ham
  Liverpool v Fulham
  Man Utd v Blackburn
  Portsmouth v Man City
  Reading v Arsenal
  Sunderland v Newcastle
  Tottenham v Wigan

  Saturday November 24 2007

  Arsenal v Wigan
  Birmingham v Portsmouth
  Bolton v Man Utd
  Derby v Chelsea
  Everton v Sunderland
  Fulham v Blackburn
  Man City v Reading
  Middlesbro' v Aston Villa
  Newcastle v Liverpool
  West Ham v Tottenham

  Saturday December 1 2007

  Aston Villa v Arsenal
  Blackburn v Newcastle
  Chelsea v West Ham
  Liverpool v Bolton
  Man Utd v Fulham
  Portsmouth v Everton
  Reading v Middlesbro'
  Sunderland v Derby
  Tottenham v Birmingham
  Wigan v Man City

  Saturday December 8 2007

  Aston Villa v Portsmouth
  Blackburn v West Ham
  Bolton v Wigan
  Chelsea v Sunderland
  Everton v Fulham
  Man Utd v Derby
  Middlesbro' v Arsenal
  Newcastle v Birmingham
  Reading v Liverpool
  Tottenham v Man City

  Saturday December 15 2007
  Arsenal v Chelsea
  Birmingham v Reading
  Derby v Middlesbro'
  Fulham v Newcastle
  Liverpool v Man Utd
  Man City v Bolton
  Portsmouth v Tottenham
  Sunderland v Aston Villa
  West Ham v Everton
  Wigan v Blackburn

  Saturday December 22 2007

  Arsenal v Tottenham
  Aston Villa v Man City
  Blackburn v Chelsea
  Bolton v Birmingham
  Fulham v Wigan
  Liverpool v Portsmouth
  Man Utd v Everton
  Middlesbro' v West Ham
  Newcastle v Derby
  Reading v Sunderland

  Wednesday December 26 2007

  Birmingham v Middlesbro'
  Chelsea v Aston Villa
  Derby v Liverpool
  Everton v Bolton
  Man City v Blackburn
  Portsmouth v Arsenal
  Sunderland v Man Utd
  Tottenham v Fulham
  West Ham v Reading
  Wigan v Newcastle

  Saturday December 29 2007
  Birmingham v Fulham
  Chelsea v Newcastle
  Derby v Blackburn
  Everton v Arsenal
  Man City v Liverpool
  Portsmouth v Middlesbro'
  Sunderland v Bolton
  Tottenham v Reading
  West Ham v Man Utd
  Wigan v Aston Villa

  Tuesday January 1 2008

  Arsenal v West Ham
  Aston Villa v Tottenham
  Blackburn v Sunderland
  Bolton v Derby
  Fulham v Chelsea
  Liverpool v Wigan
  Man Utd v Birmingham
  Middlesbro' v Man City
  Newcastle v Everton
  Reading v Portsmouth

  Saturday January 12 2008

  Arsenal v Birmingham
  Aston Villa v Reading
  Bolton v Blackburn
  Chelsea v Tottenham
  Derby v Wigan
  Everton v Man City
  Man Utd v Newcastle
  Middlesbro' v Liverpool
  Sunderland v Portsmouth
  West Ham v Fulham

  Saturday January 19 2008

  Birmingham v Chelsea
  Blackburn v Middlesbro'
  Fulham v Arsenal
  Liverpool v Aston Villa
  Man City v West Ham
  Newcastle v Bolton
  Portsmouth v Derby
  Reading v Man Utd
  Tottenham v Sunderland
  Wigan v Everton

  Tuesday January 29 2008

  Arsenal v Newcastle
  Bolton v Fulham
  Derby v Man City
  Middlesbro' v Wigan
  Sunderland v Birmingham
  West Ham v Liverpool

  Wednesday January 30 2008

  Aston Villa v Blackburn
  Chelsea v Reading
  Everton v Tottenham
  Man Utd v Portsmouth

  Saturday February 2 2008

  Birmingham v Derby
  Blackburn v Everton
  Fulham v Aston Villa
  Liverpool v Sunderland
  Man City v Arsenal
  Newcastle v Middlesbro'
  Portsmouth v Chelsea
  Reading v Bolton
  Tottenham v Man Utd
  Wigan v West Ham

  Saturday February 9 2008

  Arsenal v Blackburn
  Aston Villa v Newcastle
  Bolton v Portsmouth
  Chelsea v Liverpool
  Derby v Tottenham
  Everton v Reading
  Man Utd v Man City
  Middlesbro' v Fulham
  Sunderland v Wigan
  West Ham v Birmingham

  Saturday February 23 2008

  Birmingham v Arsenal
  Blackburn v Bolton
  Fulham v West Ham
  Liverpool v Middlesbro'
  Man City v Everton
  Newcastle v Man Utd
  Portsmouth v Sunderland
  Reading v Aston Villa
  Tottenham v Chelsea
  Wigan v Derby

  Saturday March 1 2008

  Arsenal v Aston Villa
  Birmingham v Tottenham
  Bolton v Liverpool
  Derby v Sunderland
  Everton v Portsmouth
  Fulham v Man Utd
  Man City v Wigan
  Middlesbro' v Reading
  Newcastle v Blackburn
  West Ham v Chelsea

  Saturday March 8 2008

  Aston Villa v Middlesbro'
  Blackburn v Fulham
  Chelsea v Derby
  Liverpool v Newcastle
  Man Utd v Bolton
  Portsmouth v Birmingham
  Reading v Man City
  Sunderland v Everton
  Tottenham v West Ham
  Wigan v Arsenal

  Saturday March 15 2008

  Arsenal v Middlesbro'
  Birmingham v Newcastle
  Derby v Man Utd
  Fulham v Everton
  Liverpool v Reading
  Man City v Tottenham
  Portsmouth v Aston Villa
  Sunderland v Chelsea
  West Ham v Blackburn
  Wigan v Bolton

  Saturday March 22 2008
  Aston Villa v Sunderland
  Blackburn v Wigan
  Bolton v Man City
  Chelsea v Arsenal
  Everton v West Ham
  Man Utd v Liverpool
  Middlesbro' v Derby
  Newcastle v Fulham
  Reading v Birmingham
  Tottenham v Portsmouth

  Saturday March 29 2008

  Birmingham v Man City
  Bolton v Arsenal
  Chelsea v Middlesbro'
  Derby v Fulham
  Liverpool v Everton
  Man Utd v Aston Villa
  Portsmouth v Wigan
  Reading v Blackburn
  Sunderland v West Ham
  Tottenham v Newcastle

  Saturday April 5 2008

  Arsenal v Liverpool
  Aston Villa v Bolton
  Blackburn v Tottenham
  Everton v Derby
  Fulham v Sunderland
  Man City v Chelsea
  Middlesbro' v Man Utd
  Newcastle v Reading
  West Ham v Portsmouth
  Wigan v Birmingham

  Saturday April 12 2008

  Birmingham v Everton
  Bolton v West Ham
  Chelsea v Wigan
  Derby v Aston Villa
  Liverpool v Blackburn
  Man Utd v Arsenal
  Portsmouth v Newcastle
  Reading v Fulham
  Sunderland v Man City
  Tottenham v Middlesbro'

  Saturday April 19 2008

  Arsenal v Reading
  Aston Villa v Birmingham
  Blackburn v Man Utd
  Everton v Chelsea
  Fulham v Liverpool
  Man City v Portsmouth
  Middlesbro' v Bolton
  Newcastle v Sunderland
  West Ham v Derby
  Wigan v Tottenham

  Saturday April 26 2008

  Birmingham v Liverpool
  Chelsea v Man Utd
  Derby v Arsenal
  Everton v Aston Villa
  Man City v Fulham
  Portsmouth v Blackburn
  Sunderland v Middlesbro'
  Tottenham v Bolton
  West Ham v Newcastle
  Wigan v Reading

  Saturday May 3 2008

  Arsenal v Everton
  Aston Villa v Wigan
  Blackburn v Derby
  Bolton v Sunderland
  Fulham v Birmingham
  Liverpool v Man City
  Man Utd v West Ham
  Middlesbro' v Portsmouth
  Newcastle v Chelsea
  Reading v Tottenham

  Sunday May 11 2008

  Birmingham v Blackburn
  Chelsea v Bolton
  Derby v Reading
  Everton v Middlesbro'
  Man City v Newcastle
  Portsmouth v Fulham
  Sunderland v Arsenal
  Tottenham v Liverpool
  West Ham v Aston Villa
  Wigan v Man Utd

 9. #29

  Re: Futboll Zone

  Henri: Te marrim gjithcka!

  Sulmuesi i Barcelones, Tierri Henri, u shpreh shume optimist mbi rikuperimin e tij, edhe pse pranoi se ky eshte nje proces i ngadalte dhe se shume shpejt do te gjej formen e tij me te mire. “Jam duke punuar dhe ndihem shume mire ketu. Me kane pritur mire dhe pak nga pak do arrij ne formen time me te mire”. Per sulmuesin francez, turneu i fazes pergatitorepo i vendos lojtaret ne situate te veshtire, por qe do te jape rezultate te mira gjate sezonit. “Lodhja fizike dhe mendore qe kemi tani, ndonjehere ndodhe edhe gjate sezonit dhe gjithcka na sherben per te perballur ndeshjet e shumta qe do te luajme. Jam shume i lumtur dhe shpresoj qe shume shpejt te kthehem ne formen time me te mire”. Henri foli per procesin e rikuperimit qe po ndjek keto dite dhe per objektivat e sezonit. “Ne klub ka profesioniste te vertete, nje ambjent shume te mire dhe gjithcka po ecen ne rrugen e duhur. Skuadra po ben pergatitjet e saj dhe deri tani eshte vene re nje skuader qe ka deshire te luaj dhe luftoje per fitore. Per sezonin qe do te filloj, objektivat jane maksimal: te fitojme te gjithe titujt e mundshem. Besoj se kjo duhet te jete fraza e vetme ne sezonin e ardhshem, duke pare se cfare lojtaresh kemi ne perberjen tone”.

 10. #30

  Re: Futboll Zone

  Birra Moretti Cup 2007


  Winner: Inter

  8 Gusht 2007
  20:45 Juventus 1 : 0 Napoli
  27' Alessandro Del Piero

  21:45 Inter 2 : 0 Napoli
  32' Dejan Stankovic
  33' David Suazo

  22:45 Inter 1 : 0 Juventus
  2' David Suazo

 11. #31

  Re: Futboll Zone

  Tė gjitha transferimet nė Bundesligė

  Me takimin Stuttgart - Schalke qe do te luhet sonte ne ora 20.30 do te filloje sezona 2007/08 ne Bundeslige. Kapllani dhe Skela ndeshjet me ekipet e tyre I luajne te dielen kunder Nürnberg respektivisht B.Leverkusen. Klubet e bundesliges kete vere per blerjen e lojtareve kane harxhuar shume rekorde prej 170 milion euro. Rekord deri me tani paraqet edhe shitja e biletave sezonale 380.000 kurse te ardhurat prej reklamave jane 122.7 milion euro qe paraqet perseri nje shifer rekorde.

  Per edicionin e kaluar nga nje ankete te zhvilluar nga shtypi gjerman lojtari me I mire u zgjodh Mario Gomez kurse trajner Armin Veh, qe te dy anetar te Sttutgart.

  Disa prej transferime te kompletuar

  7/31/2007 D. Ljuboja VfB Stuttgart --> Siena

  7/31/2007 K. Boateng Hertha BSC --> Tottenham

  7/28/2007 R. Santa Cruz Bayern --> Blackburn

  7/28/2007 A. Galindo Grashoppers --> Eintracht

  7/28/2007 R. Castelen Feyenoord --> Hamburg

  7/25/2007 C. Marica Shakhtar --> VfB Stuttgart

  7/24/2007 B. Sanogo Hamburg --> Werder

  7/24/2007 M. Schäfer TSV 1860 München --> VfL Wolfsburg

  7/23/2007 A. Laas Hamburg VfL --> Wolfsburg

  7/21/2007 S. Pienaar Borussia --> Everton

  7/18/2007 C. Gentner VfB Stuttgart --> VfL Wolfsburg

  7/17/2007 Ewerthon Zaragoza --> VfB Stuttgart

  7/10/2007 J. Tomasson VfB Stuttgart --> Villarreal

  7/06/2007 R. Faty Roma --> Bayer Leverkusen

  7/02/2007 K. Jensen Werder --> Carl Zeiss Jena

  7/01/2007 Ricardo Costa Porto --> VfL Wolfsburg

  6/30/2007 E. Cairo Hertha BSC --> Coventry

  6/28/2007 M. Lamey PSV --> MSV Duisburg

  6/28/2007 R. Makaay Bayern --> Feyenoord

  6/28/2007 D. Sorensen Midtjylland --> Cottbus

  6/27/2007 K. Hofland VfL Wolfsburg --> Feyenoord

  6/26/2007 E. Dzeko Teplice --> VfL Wolfsburg

  6/26/2007 M. Klose Werder --> Bayern

  6/25/2007 E. Cairo Hertha BSC --> Coventry

  6/25/2007 A. Mijatović Greuther Furth --> Arminia Bielefeld

  6/22/2007 D. Bierofka VfB Stuttgart --> TSV 1860 München

  6/21/2007 Juan Bayer Leverkusen --> Roma

  6/21/2007 I. Rakitic Basel --> Schalke 04

  6/21/2007 Lincoln Schalke 04 --> Galatasaray

  6/20/2007 R. Kovač Juventus --> Borussia Dortmund

  6/20/2007 M. Streller VfB Stuttgart --> Basel

  6/20/2007 M. Concha Djurgarden --> VfL Bochum

  6/19/2007 M. Pfertzel Livorno --> VfL Bochum

  6/14/2007 A. Iashvili SC Freiburg --> Karlsruher SC

  6/14/2007 S. Angelov Levski Sofia --> Cottbus

  6/13/2007 M. Ishiaku Bruges --> MSV Duisburg

  6/12/2007 B. Berisha Hamburg --> Burnley

  6/12/2007 T. Hoogland Schalke 04 --> Aachen

  6/10/2007 T. Hildebrand VfB Stuttgart --> Valencia

  6/08/2007 M. Petrić Basel --> Borussia Dortmund

  6/06/2007 O. Kirch Mönchengladbach --> Arminia Bielefeld

  6/06/2007 F. Ribéry Olympique de Marseille --> Bayern

  6/05/2007 K. Saka Borussia --> Hamburg

  6/03/2007 M. Zidan Mainz --> Hamburg

  6/01/2007 C. Pizarro Bayern --> Chelsea

  6/01/2007 C. Tiffert Salzburg --> MSV Duisburg

  60/1/2007 D. Rangelov RC Strasbourg --> Cottbus

  5/31/2007 O. Hargreaves Bayern --> Man Utd.

  5/30/2007 L. Toni Fiorentina --> Bayern

  5/29/2007 M. Friedrich Mainz --> Bayer Leverkusen

  5/29/2007 J. Inamoto Galatasaray --> Eintracht

  5/28/2007 S. Radu Cottbus --> VfL Wolfsburg

  5/28/2007 V. Munteanu Cottbus --> VfL Wolfsburg

  5/28/2007 Y. Bastürk Hertha BSC --> VfB Stuttgart

  5/27/2007 M. Jansen Mönchengladbach --> Bayern

  5/24/2007 K. McKenna Cottbus --> FC Köln

  5/23/2007 S. Kirschstein Hamburg --> Greuther Furth

  5/23/2007 M. Hanke VfL Wolfsburg --> Hannover 96

  5/23/2007 D. Klimowicz VfL Wolfsburg --> Borussia Dortmund

  5/22/2007 J. Drobny VfL Bochum --> Hertha BSC

  5/22/2007 S. Wächter Hamburg --> Hansa Rostock

  5/21/2007 T. Hajnal FC Kaiserslautern --> Karlsruher SC

  5/21/2007 L. Kampantais AEK Athens --> Arminia Bielefeld

  5/20/2007 O. Hargreaves Bayern --> Man Utd.

  5/18/2007 S. Dum Aachen --> Bayer Leverkusen

  5/18/2007 H. Sarpei VfL Wolfsburg --> Bayer Leverkusen

  5/16/2007 L. Sinkiewicz FC Köln --> Bayer Leverkusen

  5/09/2007 C. Metzelder Borussia --> Real Madrid

  5/08/2007 Gledson Hansa Rostock --> VfB Stuttgart

  5/07/2007 N. Sahin Borussia --> Feyenoord

  5/04/2007 A. Vidal Colo Colo --> Bayer Leverkusen

  5/03/2007 H. Salihamidžić Bayern --> Juventus

 12. #32

  Re: Futboll Zone

  O. Marseja kėrkon Igli Taren

  Igli Tare mund tė veshė fanellėn e Olimpik Marsejės pėr sezonin e ri. Lajmi ka zėnė faqet e para tė gazetave provinciale tė Marsejės dhe ėshtė publikuar edhe nė faqen e internetit http://www.futboll.fr. Sipas kėtyre tė fundit sulmuesi shqiptar i Lacios ėshtė kontaktuar sė fundmi nga drejtuesit e klubit tė Olimpik Marsejės, tė cilėt i kanė ofruar njė kontratė dyvjeēare.

  Ēdo gjė varet nga vetė futbollisti, pasi Lacio ka shprehur prej kohėsh dėshirėn pėr ta shitur tek njė ekip tjetėr, duke parė se Tare nuk hyn nė planet e trajnerit Delio Rosi. Njė gjė tė tillė dy ditė mė parė pėr mediat italiane e ka konfirmuar edhe presidenti i Lacios, Klaudio Lotito. Pėr tė sjellė nė Marsejė Igli Taren, drejtuesit e kėtij klubi kanė shfrytėzuar edhe miqėsinė e kėtij tė fundit me mesfushorin Lorik Cana. Nė fakt kosovari ėshtė njė prej shokėve mė tė mirė tė Tares edhe nė kombėtaren shqiptare. Njė fakt tė tillė e ka konfirmuar vetėm Igli nė njė intervistė muaj mė parė pėr gazetėn “Tirana Observer”, si dhe Cana teksa kritikonte teknikun Oto Bariē para ndeshjes me Luksemburgun nė Tiranė pėr lėnien jashtė ekipit kombėtar tė shtatlartit tė Lacios. Sipas mediave franceze, Tare ėshtė sulmuesi ideal pėr Marsejėn, duke parė se nė repartin ofensiv mungon njė futbollist shtatlartė qė tė mund tė zėvendėsojė edhe Dzhibril Sisenė. Duke parė moshėn e sulmuesit shqiptar, 34 vjeē, drejtuesit marsejezė i kanė ofruar njė kontratė 2-vjeēare, por me njė ulje tė vogėl tė rrogės qė ai merr aktualisht tek Lacio. Tare pėrfiton 450 mijė euro nė sezon tek kryeqytetasit italianė dhe kontrata e tij pėrfundon mė 30 qershor tė 2008-ės. Gjatė kėsaj merkatoje verore, Tare ėshtė kėrkuar edhe nga disa skuadra italiane si Rexhina, Torino, Empoli, si dhe dy ekipe tė Primera Division, Sevilja dhe Majorka. Tratativat nuk kanė shkuar drejt firmės, pasi nė tė shumtėn e rasteve oferta financiare kundrejt biondit shqiptar rezultonte e ulėt. Kėshtu deri nė ditėt e fundit Tare ka konfirmuar se do tė qėndrojė sėrish tek Lacio deri nė fund tė kontratės sė tij.

 13. #33

  Re: Futboll Zone

  18 minutat e mjaftueshme pėr rekord

  Vetem 18 minuta sa ka kaluar ne fushe David Beckham ne debutimin e tije ne MLS jane nevojitur qe ndeshja te thej rekordin e TV-shikueshmerise ne historine e Liges Amerikane te Futbollit (MLS ). Televizioni kabllovik ESPN, i cili ka te drejtat e transmetimit te liges MLS, ka pohuar se takimi ne mes Galaxy dhe DC United e kane ndjekur 1 milion e gjysem shikues qe eshte per gjysme milion me shume se rekordi i vitit 1996 qe mban ndeshja DC United dhe San Jose qe e kane ndjekur 1 milion shikues.

  Do te mungoje ne ndeshjet e rradhes, lendimi perseri problem


  Nuk mungojne tifozet e gjinise se kundert


  Edhe stadiumi ne Wshington perplot 46.686


  Galaxy humb 1-0 ne debutimin e Beckham

 14. #34

  Re: Futboll Zone

  TIM Cup 2007

  14 Aug Gusht 2007

  18:30 Juventus 0 : 0 (4 : 5) Inter
  19:55 Juventus 0 : 1 AC Milan
  21:00 AC Milan 0 : 1 Inter

 15. #35

  Re: Futboll Zone

  UEFA Cup 2007/2008

  17:00 Besa - Albania 0 : 3 PFC Litex Lovech - Bulgaria

 16. #36

  Re: Futboll Zone

  Besa e pafuqishme kundrejt bullgarėve

  Besa - Liteks 0-3. Ky ka qene rezultati perfundimtar i takimit te sotem te vlefshem per kupen e UEFA-se qe u zhvillua ne Niko Dovana te Durresit para 5.000 tifozeve qe kishin ardhur ne perkrahje te Beses. Liteksi me kete rezultat te arritur si mysafir eshte i sigurte ne turin e ardhshem kurse shpresa e vetme e ekipeve shqiptare ( Besa )per te bere ndonje ēudi ne kupat europiane lirisht mund te themi se mbaroi ketu. Takimi i dyte do te jete vetem ndeshje formaliteti para tifozeve bullgar.

  Autore te golave jane Popov ne minutat e 13' dhe 20' dhe Beto ne min. e 32'.

 17. #37
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Futboll Zone

  Goli me i shpejte eshte shenuar nga braziliani Fabinho i kombetares nen 17.
  Eshte goli me i shpejt i shenuar brenda 9". Ndodhi ne nje nga ndeshjet e kategoris boterore. Djaloshi ka kaluar turkun ex Inter Hakan Sukur, qe ne finale te boterorit 2002 kunder kores sheni ne 11" e para...

 18. #38

  Re: Futboll Zone

  Enigma Materazzi

  Ofendoi Zidane: preferoj me shum motren tende lavire

 19. #39

  Re: Futboll Zone

  Materazzi zbulon enigmėn e kampionatit botėror  Mbrojtėsi Italian Marco Materazzi ka zbuluar fjalėt me tė cilėt e ka ofenduar futbollistin Francez Zinedin Zidane gjatė zhvillimit tė finales sė Kampionatit Botėror.

  “Unė i preferoj kurvat siē ėshtė motra jote” ka thėnė Materazzi nė njė intervistė nė Tv Sorrisi.Materrazi disa herė ka dhėnė fjalime tė ndryshme rethė zėnkės qė ka patur me Zidan ku e goditi me kokė nė gjoks mirėpo deri tash nuk i ka dhėnė fjalėt e sakta.

  Zidan doli nė pension nga Kombėtarja Franceze dhe skuadra e tije e fundit Real i Madridit menjėherė pasi qė me kokė shtriu nė fushėn e gjelbėrt Marco Materazzin ndėrsa Italia shėnoj fitore dhe u be kampion bote.

 20. #40

  Re: Futboll Zone

  Greqi, zjarret shtyjnė kampionatin

  Tragjeditė ndalojnė futbollin. Zjarret qė shpėrthyen nė Greqi, ku u humbėn jetėn disa dhjetra shtetas grekė dhe tė huaj, detyruan Federatėn Greke tė Futbollit tė shtyjė kampionatin. Lajmi jepet pėrmes njė komunikate tė federatės helenike. “Nė momente tė tilla, tė njė tragjedie kombėtare, ndalimi i aktiviteteve ėshtė njė detyrim”. Kampionati grek duhej tė fillonte sot, ku nė javėn e parė ishte derbi i shumėpritur midis Panathinaikosit dhe Olimpiakosit. Ende nuk ėshtė dhėnė njė datė e rifillimit tė kampionatit.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te heqim qimet ne bikini zone
  Nga lifee nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-02-2013, 10:15 PM
 2. Dashuria, fole nė zonė lufte
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-06-2012, 09:40 PM
 3. Baraleta +18 (zone e kuqe)
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 04-07-2009, 09:04 PM