Cfare shohin vajzat te nje djale ne takim te pare!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Cfare shohin vajzat te nje djale ne takim te pare!!

  Receta Gatimi

  Ne pjesen me te madhe te rasteve takimi i pare eshte vendimtar per nje lidhje te ardhshme.
  Vajzat mbi te gjitha i kushtojne shume vemendje edhe gjerave te vogla...ja disa prej tyre
  Veshja juaj
  Kėtu, ajo nė ty kėrkon ndonjė paralajmėrim. Asnjė vajzė nuk ka dėshirė qė pėr vete ta ketė njė djalė qė thjesht ka hedh ca rrobe nė trup, tė cilat mė pare kanė qėnė tė shpėrndara nėpėr dhomė! Po ashtu, ajo vėren se sa rėndėsi ju i keni kushtuar flokėve dhe pamjes sė fytyrės (mjekrės etj). Kur jemi nė kėtė temė, shumicėn e femrave dėbojnė tipet e meshkujve qė fare nuk pėrkujdesen pėr vete, por edhe ata qė pėrkujdesen pėr sė tepėrmi pėr vete. Nėse ajo e sheh se rrobet tua janė aq perfekte, atėherė do ta kaplojė njė frikė nga ideja se ėshtė e pamundshme pėr tė t’kėnaqur nė jetė. Sidoqoftė ėshtė mė mire tė dukesh perfekt mirė se i lėnė pas dore!Ajo asnjėherė nuk tė thotė drejtėpėrdrejtė se ti nuk i pėlqen. Kjo ndodhė pėr arsye se femrat asnjėherė nuk do tė donin tė ishin nė pozitė tė tillė t’mos i pėlqejnė njė mashkulli! Paramendo, po ti thotė njė mashkull njė femre, “ti smė pėlqen”, kjo do tė shkaktonte te ajo trauma aq ė thella sa qė me muaj do t'i duhet tė mjekohej nga ato trauma. Nė anėn tjetėr, nėse i pėlqen stili ytė, atėherė hulumtimi i saj vazhdon, duke i rrotulluar sytė, poshtė-lartė derisa e fikson shikimin kohė pas kohe edhe nė duart tua…
  Ajo ēka mbani nė duar
  Pėr shumė vajza, edhe po tė mos flasėsh asnjė fjalė tė vetme, vetėm shikimi i duarve tuaj flet mjaftė. Ajo ēka ke nė duar, bėnė qė femra tė mund tė t'lexoj mė mirė. P.sh topi i tenisit apo i futbollit nė duar do tė thotė se je nė formė tė mirė dhe tip sportiv. Ke shpirtė garuesi dhe tė pėlqen loja.
  Libri do tė thotė pėr tė se, je tip lexues, i qetė. Do t’i interesoj se ē'ka lexon. Nėse rastėsisht ėshtė diēka qė edhe ajo ka lexuar apo ka dėshirė tė lexoj, atėherė, menjėherė do tė mendoj se ti je i derguar nga qielli tė jesh fat i saj.
  Nėse ke gazetė nė duar, ajo do tė konstatojė se je mirė i informuar dhe bashkėbisedues interesant.
  Nė anėn tjetėr telefoni celular nė takim tė parė me ndonjė vajzė, pa e marrė parasysh se ēfarė raporte dėshironi tė krijoni me tė, do tė thotė se ose je person vėrtet i rėndėsishėm pėr rrethin ose shtiresh se je!
  Nėse me vete ke marrė qenin, atėherė ajo do tė kuptojė se je tip vetmitar dhe se je shumė i pėrshtatshėm si baba i fėmijėve tė saj.
  Natyrisht se gjithnjė nuk janė me tė drejtė kėto konstatime tė femrave, por ja qė ato nga kėto gjėra fillojnė tė krijojnė bindje ashtu automatikisht. Kėto gjėra femrave u krijojnė njėfarė baze ku do ta themelojnė mendimin dhe bindjen e tyre.
  Profesori i psikologjisė, Michael Cunningham nga universiteti Lousville thotė: “Pėr tė kuptiar se ēfarė ėshtė prodhimi, sot gjithkush shikon nė paketim. Nėse njėherė keni mbetur tė zhgėnjyer nga prodhimi, herėn tjetėr mė tepėr rėndėsi do t’i kushtoni paketimit. Dhe kur tashmė ka mbledhur dhe pėrpunuar mjaft materiale, do tė filloj tė studioj nė tjetėr sferė…

  Sytė flasin mė tepėr se vetė goja
  Sytė janė aq tė lėvizshėm dhe nė ēdo lėvizje japin nga njė informacion. Profesori Maichael thekson se, prej syve mund tė vėrehet se sa ėshtė i mencur njė njeri nė bazė tė asaj se a veprojnė sytė e atij personi aktivisht apo janė tė ngurtėsuara. Pastaj se sa ėshtė i shėndetshėm: a janė tė kthjellėt apo tė skuqur, apo tė turbullta. Nėse bebėzat i keni tė zgjeruara, atėherė jepni sinjal se po mendoni nė diēka seksuale, ndoshta pėr ndonjė aktore seksi bombė!. Mos harroni se ajo ka tė drejtė qė i beson syve, ngaqe lėvizjet e syve janė tė drejtuara nė njėfaė mėnyre nga ndėrdija e njerėzve. Dhe atėherė ėshtė ēasti kur edhe ajo merr nė mėnyrė tė ndėrdijshme mjaft informata pėr botėn tuaj dhe sjell vendimin pėr po apo jo…
 2. #2
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Interesant i gjith informacioni
  Pėrsonalisht nė takim tė parė vlersoj pak gjėra te mashkulli
  pik sė pari parqitja fizike(pamja , veshja, mėnyra e tė qėndruarit )
  sė dyti sjellja, pėrqindja e xhentilesės,,,
  pastaj tė tjerat nė vazhdim si mėnyra si flet , si gjykon, si i koncepron disa fenomene tė ndryshme qė i hedh vet nė diskutim pėr tė kuptuar ca nga kultura horizonti i tijė tje

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  shum informacione te vlefshme , poashtu dhe keto qe ka permendur Mona .

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahha kepucet mendoj une..i ka te pastra apo jo hahahhaa

 5. #5
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Po marken e portofolit asnjera?! pff!

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  vetem menyren sesi bene muh po sditi te lidhi 2 fjale eshte kot

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Un mendoj se shohin makinen a eshte e vertet vajza? haha lidhja e fjaleve eshte gjithcka, e jo te flas ne ajer, pastaj femrat knaqen kur i ben te qeshesh e jo ti besh ata te ndihen jo mire nen pranin tende.

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  Un mendoj se shohin makinen a eshte e vertet vajza? haha lidhja e fjaleve eshte gjithcka, e jo te flas ne ajer, pastaj femrat knaqen kur i ben te qeshesh e jo ti besh ata te ndihen jo mire nen pranin tende.
  pse duhet te shohin makinen ,per vete se shoh e di cme ka ndodhur njeher isha e lidhur ,kishim 2 dite pa pire kafe une isha ne gjimnaz ,i thashe hajde takohemi ,ky sikur zdonte ,po ca ke e pyeta po hic me tha kam harruar portofolin ne shtepi 500 lek kam me vete(une e kupt qe skishte leke)dhe i thashe kam dhe une 700 qind ja ku u bene ,do pime kafe e keshtu dolem ,prandaj asnjeher personalisht skam pare as cfare hante,as cfare vishte,as ku punonte e as a kishte makine apo jo poe vetem personin

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  pse duhet te shohin makinen ,per vete se shoh e di cme ka ndodhur njeher isha e lidhur ,kishim 2 dite pa pire kafe une isha ne gjimnaz ,i thashe hajde takohemi ,ky sikur zdonte ,po ca ke e pyeta po hic me tha kam harruar portofolin ne shtepi 500 lek kam me vete(une e kupt qe skishte leke)dhe i thashe kam dhe une 700 qind ja ku u bene ,do pime kafe e keshtu dolem ,prandaj asnjeher personalisht skam pare as cfare hante,as cfare vishte,as ku punonte e as a kishte makine apo jo poe vetem personin
  shife shife ja ku e bera edhe nje zbulim nga ty une rast interesant ky dhe ti qenke treguar shum e dashur.. un kam bo shaka me lart ama jo te gjitha jane si ty

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  shife shife ja ku e bera edhe nje zbulim nga ty une rast interesant ky dhe ti qenke treguar shum e dashur.. un kam bo shaka me lart ama jo te gjitha jane si ty
  mire pra mire e di po ka dhe shume si une

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  mire pra mire e di po ka dhe shume si une
  Ne kete kohe? si cuna si goca jan bo njesoj, madje kan filluar te ndrrojn dhe gjinit eee kam nje jete por shum pak prej tyre kane qene te sakta..

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  Ne kete kohe? si cuna si goca jan bo njesoj, madje kan filluar te ndrrojn dhe gjinit eee kam nje jete por shum pak prej tyre kane qene te sakta..
  shume te paskan zgenjyer cte te them ishalla me te mira ne te rdhmen

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  shume te paskan zgenjyer cte te them ishalla me te mira ne te rdhmen
  o flm ty moj vajze.. edhe ti bashke me mua dmth te dy te mira me njeri-tjetrin te na vijn ishalla se si kemi bo kujt keq

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  o flm ty moj vajze.. edhe ti bashke me mua dmth te dy te mira me njeri-tjetrin te na vijn ishalla se si kemi bo kujt keq
  hahahaha

  - - - Updated - - -

  se harrova amin

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
  hahahaha

  - - - Updated - - -

  se harrova amin
  Amin! o Zot. ishalla

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 412
  Postimi i Fundit: 20-10-2014, 10:56 PM
 2. Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 06-04-2013, 02:31 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-02-2012, 12:10 AM
 4. Cfare mendoni per vajzat Shqiptare qe jetojn ne Mergim
  Nga lovee nė forum Diaspora Shqiptare
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 26-04-2011, 09:43 PM
 5. Filmat per meshkuj qe duhet te shohin femrat
  Nga MAJDI nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-05-2010, 10:02 PM