Disa kėshilla pėr jetėn..!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Disa kėshilla pėr jetėn..!!

  Receta Gatimi

  1. Ofroji njerėzve mė shumė nga sa ata presin, dhe bėje kėtė me kėnaqėsi.

  2. Mėso pėrmėndėsh rrjeshtat tuaja tė preferuara(poezinė).

  3. Mos beso nė gjithēka qė dėgjon, mos e harxho kohėn duke fjetur dhe mos flej aq sa do tė doje.

  4. Kur dikujt i thua: 'Unė tė dua' thuaje sepse e ndjen.

  5. Kur thua: 'Mė vjen keq, mė fal', shikoji njerėzit nė sy.

  6. Ji i/e fejuar gjashtė muaj para se tė martohesh.

  7. Beso nė dashurinė nė shikim tė parė.

  8. Mos u tall me ėndrrat e tė tjerėve.

  9. Dashuro thellėsisht dhe me pasion. Mund tė lėndohesh, por kjo ėshtė mėnyra e vetme pėr tė jetuar plotėsisht.

  10. Edhe nėse nuk je dakord, duhet tė jesh besnik. Mos ofendo. Mos gjyko askėnd pėr shkak tė kushėrinjėve tė tij.

  11. Fol ngadalė dhe mendo shpejt.

  12. Nėse dikush tė pyet pėr diēka qė ti nuk do tė pėrgjigjesh atėherė thuaj me buzėqeshje: 'Pėrse tė intereson?'.

  13. Mos harro se dashuritė mė tė mėdha dhe sukseset mė tė mėdha, pėrfshijnė edhe rreziqe.

  14. Thirr nėnėn tėnde.

  15. Thuaj 'shėndet' kur dėgjon se dikush teshtitet.

  16. Mos harro tre gjėra: 1. Respekto vehten 2. Respekto tė tjerėt 3. Je i pėrgjegjshėm pėr ēdo gjė qė bėn.

  17. Mos lejo qė njė keqkuptim i vogėl tė shkatėrrojė njė miqėsi tė madhe.

  18. Kur verėn se ke gabuar, ndreqe atė shpejt.

  19. Pėrgjigju nė telefon me buzėqeshje, nė mėnyrė qė personi i cili tė ka thirrur ta ndjeje buzėqeshjen.

  20. Krijo martesė me njė burrė/grua qė i pėlqen tė bisedojė. Nė pleqėri biseda do tė ketė rėndėsi mė shumė sė ēdo gjė tjetėr.

  21. Hapi krahėt pėr ndryshime dhe kėmbime, por mos lė pas dore vlerat.

  22. Heshtja ėshtė nganjėherė pėrgjigja mė e mirė.

  23. Lexo mė shumė libra dhe shiko mė pak TV.

  24. Jeto njė jetė tė mirė dhe tė ndershme. Mė vonė kur tė plakesh mund tė shijosh kujtimet.

  25. Beso nė Zot, por gjithėsesi mbylle makinėn me ēelės.

  26. Ėshtė e rėndėsishme qė atmosfera nė shtėpi tė jetė e mbushur me dashuri.

  27. Vepro gjithmonė nė mėnyrė tė tillė qė tė krijosh paqe dhe harmoni nė rrethin tėnd.

  28. Nėse gjėrat nuk shkojnė siē duhet me partnerin vezhdoje situatėn ashtu siē ėshtė nė atė moment dhe jo si ka qenė pėrpara.

  29. Lexo midis rreshtave.

  30. Ndaje dijen tėnde me tė tjerėt. Keshtu krijohet pavdekshmėria.

  31. Tregohu i kujdesshėm pėr planetin tonė.

  32. Lutu, ekziston njė forcė e papėrshkruar nė lutje.

  33. Mos ndėrprit kurrė dikė qė po mundohet tė tė shprehė respektin. Mos i fut hundėt nė ēdo gjė.

  34. Mos je shumė kurioz.

  35. Mos i beso kurrė mashkullit/femrės qė nuk i mbyll sytė kur tė puth.

  36. Njė herė nė vit shko nė vėndet ku nuk ke qenė mė parė.

  37. Fiton shumė para? Atėherė vendosi diku ku mund tė ndihmosh tė tjerėt. Ajo ėshtė kėnaqėsia mė e madhe qė mund tė tė japė pasuria.

  38. Mos harro se nėse nuk arrin ēdo gjė qė dėshiron, nganjėherė ėshtė ajo goditje me fat.

  39. Mos harro se dashuria mes dy personave duhet tė jetė mė shumė, se nevoja pėr njėri-tjetrin.

  40. Shiko se nga ēfarė duhet tė heqėsh dorė nė rrugėn tėnde.

  41. Afroju dashurisė dhe kuzhinės me respekt dhe pėrkushtim.


 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Faleminderit, pothuajse te gjitha me pelqyen!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  faleminderit te gjitha jan shum te vlefshme ..

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e kristina
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Postime
  34
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  shum te vlefshme me te vertet

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Me te vertet shume te vlefshme,dhe mua me pelqyen mjaft,Falemenderit Enkelejda_24

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e anaSoft
  Anėtarėsimi
  Feb 2010
  Vendndodhja
  L.A/Gardena
  Postime
  38
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Shumm flmm per keshilla ..

 7. #7
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Edhe nje keshille tjeter: Me mend ne koke......

  Shume te bukura dhe edukuese te gjitha.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Windows: Probleme me USB ? Ja disa keshilla
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 12-01-2013, 05:57 PM
 2. Disa keshilla praktike mbi Kuzhinen
  Nga Kliton nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 28-02-2011, 01:12 PM
 3. Disa kėshilla nga Bibla
  Nga Sefedini nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-07-2009, 03:58 PM
 4. Disa kėshilla pėr tė kaluar pa shumė dėme jeten
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-01-2009, 09:19 PM
 5. Disa kėshilla pėr shėndetin !!
  Nga burim_zh nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-06-2008, 10:02 PM