E pamundshme sot ta gjesh dashurinė…

Mos thuaj se
ėshtė e pamundshme ta gjesh dashurinė.


Mėnyra mė e shpejtė pėr tė pranuar dashuri
ėshtė tė japish dashuri.


Mėnyra mė e shpejt pėr tė humbur dashuri
ėshtė ta mbash shumė ngushtė


Askush nuk mund tė jetė gjithmonė gabim…

Askush nuk mund tė jetė gjithmonė gabim.
Edhe ora e prishur, qė nuk punon dy herė nė ditė tregon orėn e saktė


Dashuria ėshtė e verbėr,…

Dashuria ėshtė e verbėr,
por martesa ėshtė ajo qė ti hap sytė


Mos beso asgjė,
pa marrė parasysh se ku e ke lexuar
ose kush ta ka thėnė,
mos beso, as sikur tė ta kem thėnė unė,
pėrveē se nėse ėshtė nė harmoni me mendjen tėnde dhe me ndjenjėn tėnde.


Lumturia nė jetėn tėnde…

Bėhu i lumtur nė kėtė moment.
Ky moment ėshtė jeta jote.


Pėr disa gjėra nuk duhet tė mėrzitemi…tepėr…

Shumica e gjėrave pėr tė cilat mėrzitemi nė jetė,
asnjėherė nuk ndodhin!!!


Sa kam mėsuar nga gabimet e mia…

Aq shumė kam mėsuar nga gabimet e mia,
sa qė jam duke menduar tė bėj dhe ca gabime…