Mardhenie seksuale para martese?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 26
 1. #1
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Mardhenie seksuale para martese?

  Receta Gatimi

  C'mendim keni per mardheniet seksuale para martese?
  Cilat jane avantazhet ose disavantazhet qe sjell kjo gje?

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Avantazhet eshte se njeh nivelen e partnerit para martese.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla
  Avantazhet eshte se njeh nivelen e partnerit para martese.
  E si mund ta njohesh nivelin e partnerit tek marredheniet seksuale??
  Smendoj se njihet njeriu vetem ne krevat!!

  Per sa i perket temes cdo njeri ka mendime te ndryshme por per avantazhe spo di cfare me shkrujt!!
  Disaavantazhet jane se ndodhin ne mosha te reja shume e qe te shumten e rasteve imponohemi nga shoqeria qe na rrethon!!
  Ndodh edhe me idene se mund te mesosh e te jesh me (experience)etj.

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  jam dakort me alb-angel c'lidhje ka se duhet te kesh apo jo eksperienc perpara se te martohesh. but anyway mardheniet seksuale para martesese nuk kane lidhej me njohjen e nivelit te parnerit por jane ndryshimet e moshave, pra ne adoleshence fillon te ngrihet adrenalina ne trup ku ky i fundit merr energjit te pa para me pare (me pak fjal fluturojme me presh ne ....) pastaj mbas moshes 20 vjec pothuajse e ke thyer akullin e te berit sex, te ka dale turpi.

 5. #5
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Mendoj se mardheniet seksuale e kompletojne nje cift. Ndoshta kur nuk ka mardhenie, nje cift mund te shkoje edhe drejt ndarjes. Kur dy njerez ndjehen mire prane njeri-tjetrit, a mendoni se kryerja e mardhenieve pas martese i lidh me shume ata? Per mua eshte shume e gabuar.

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga daku323
  Mendoj se mardheniet seksuale e kompletojne nje cift. Ndoshta kur nuk ka mardhenie, nje cift mund te shkoje edhe drejt ndarjes. Kur dy njerez ndjehen mire prane njeri-tjetrit, a mendoni se kryerja e mardhenieve pas martese i lidh me shume ata? Per mua eshte shume e gabuar.
  Bashkohem me mendimin tend!!
  Cdo gje e konsumuar kohe e pa kohe vend e pa vend humb vleren e gjithashtu dhe njerzit fillojne humbin interesin!!

  Respekte!!!

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  po pra me nje fjale eksperienca nuk hun fare ne ke te mes. biles po te jesh pa eksperience do i mesosh mbas martese duke e bere ate me te kenshme dhe te kenaqshem se po i pate krye te gjitha para marteses. cfare te ngelet per te bere mbas marteses

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Nivelin e partnerit ne mardheniet seksuale dhe jo ato famijare dhe shoqerore. Pasi ndoth qe partneri mund te jete dhe impotent,apo i dhunshem. Tani varet si e mendoni ju dhe cfare ka rendesi ka ne jeten tuaj seksi.

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Kukulla po nqs njeriu qe doje do ishte *impotent* do e lije apo do mundoheshe ta ndihmoje me aq sa ke mundsi??

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Varet alb, por te siguroj qe eshte nje faktor mjaft i rendesishem. Ka pasur vajza apo cuna qe per vite me radhe nuk kane pas kryer mardhenie me partnenin e tyre gjate marteses, dhe nqs vajzat grate qendrojne ne krah te burrave te tyre impotente, me burrat ndodh e kunderta pasi i lene grate e tyre. Mos harro qe para 2 ditesh u dogj nje grua 31 vjecare, burri i saj e kish lene pasi 12 vjet martese sepse ajo nuk bente femije.
  Tani shume do te thone se clidhje ka kjo me temen, por ne nje fare menyre ka.
  Cunat, pra burrat nqs partneria e tyre nuk i kenaq seksualisht zene nga nje te dashur dhe jane ne rregull sepse nuk kritikohen nga shoqeria ndersa nqs nje vajze, grua nuk kenaqet nga partneri i saj, dhe kerkon te kete nje partner seksi tjeter te jesh e sigurt se te gjithe e tregojne me gisht.

  Une qendroj ne opinionin tim, njohja mentale, fizike dhe seksuale para martese eshte baze per nje vazhdimesi te qete.

 11. #11
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Alb-Angel
  Kukulla po nqs njeriu qe doje do ishte *impotent* do e lije apo do mundoheshe ta ndihmoje me aq sa ke mundsi??
  Nuk besoj se dhe vet ti Albi do e beje nje gje te tille! Do e ndihmoje si shok, por te mbyllje jeten me te? Nuk besoj, pasi nuk eshte fjala vetem per deshire seksuale, por edhe per krijimin e nje familje!

 12. #12

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga daku323
  C'mendim keni per mardheniet seksuale para martese?
  Cilat jane avantazhet ose disavantazhet qe sjell kjo gje?
  Tek pyetja e pare thoshin plakat * * jane punet e zotit * *

  Tek pyetja e dyte avantazhet jane lidhja me e mire midis ciftit, disavantazhet varet nga njeriu sa mend ka

 13. #13
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Duka i madh o Gonzagave te mantoves, pasi u martua me vajzen e te pasurve te Firences (Medici), e la te shoqen pasi kjo kish nje keqformim te legenit, kockat e te cilit ishin vendosur ne menyre te tille qe te mos realizohej asnje mardhenie seksuale. (Vajzen 16 vjecare e detyruan te futej ne manastir pasi vetem keshtu mund te anullohej martesa dhe duka te ri martohej perseri). Ne qoftese do te kish ndodhur e kunderta pra burri impotent, kjo ishte e detyruar te vazhdonte jeten me te edhe se burri i saj do ish impotent.

 14. #14
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Altin111
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga daku323
  C'mendim keni per mardheniet seksuale para martese?
  Cilat jane avantazhet ose disavantazhet qe sjell kjo gje?
  Tek pyetja e pare thoshin plakat * * jane punet e zotit * *

  Tek pyetja e dyte avantazhet jane lidhja me e mire midis ciftit, disavantazhet varet nga njeriu sa mend ka
  Sa i mencem qe eshte ky dreq mer!

 15. #15
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  per kete nuk kam cka te flas,ndjenjat jane si flaka dhe mund te ndizen

 16. #16
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Mendoj qe disavantazhe nuk ka dhe perderisa per mua nuk ka disavantazhe, atehere mendoj se avantazhet nuk kane nevoje per analizim...

 17. #17
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  E shof qe keti siper i paska ardhur koha hahaha

  Sa per temen mendoj se kan avantazh

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Per ēfare avantazhi behet fjale! (bebe ? )

 19. #19
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Majdi dhe Smocking me thoni pak cilat jan avantazhet sipas jush ????

 20. #20
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Ulkina, avantazhet qe mendoj une eshte se nqs nje mashkull apo femer do te njihte ate lloj kenaqesie vetem ne martese, atehere do te rrezikonte nje tradheti midis ciftit, pasi eksperienca e pare do te ishte e embel dhe duke qene e embel do te kerkonte ndoshta dhe nje eksperience tjeter me te bukur. (Kete e them pasi kam prezente nje ndodhi te tille)
  Ndersa po te kesh pasur marredhenie para martese, ai/ajo qe ke vendosur te lidhesh jeten, eshte me siguri mbreti apo mbreteresha jote dhe e vlereson me shume se cdo gje tjeter. Keshtu e mendoj...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 24-04-2012, 09:46 PM
 2. Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 23-03-2012, 11:18 AM
 3. Para dhe Pas Martese!?
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 13-02-2012, 11:44 AM
 4. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 11:03 AM
 5. Martesė apo liri seksuale ?
  Nga kuklla nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-01-2011, 08:47 PM