Pse dashuria e sinqert, ndodh vetem ne fazen e adoleshences?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Pse dashuria e sinqert, ndodh vetem ne fazen e adoleshences?

  Receta Gatimi

  Sipas mendimeve tuaja perse me kalimin e kohes dhe moshes, dashuria eshte me e veshtir per tu deklaruar me sinqeritet, behen djallezira edhe pa te keq, sentimentet jan te sinqerta por nuk tregohen 100%????

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Pse dashuria e sinqert, ndodh vetem ne fazen e adoleshen

  dashuria e sinqert ndodh ne adoleshence sepse ne vet jemi te pa djallezuar ne kete fushe, dashuria ne ke te moshe eshte dicka e re per ne nuk veme re cfare peritojme nga parneri apo se cfare perfiton ai/ajo nga ne. kurse me kalimin e moshes jemi me te pjekur me te vetedijshem se cfare bejme cfare kerkojme gje qe te shtyn te mendosh edhe per partnerin, qellimet e tij/saj me ty. por ne asnje moshe nuk mungon dashuria e sinqert, pastaj kjo varet dhe nga tipet e njerzve, jane serioz, aventuresk, capken, punetore, etj

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Pse dashuria e sinqert, ndodh vetem ne fazen e adoleshen

  Dakord me ty, kuptohet qe mosha rinore eshte plot inocence, gjerat komplikohen, ose me mire i komplikojm vete duke vendosur gjithmon tjetrin ne dyshime te paarsyshme, ne shum raste. Kur dashuria eshte nje sentiment i thjesht, perse e veshtiresojm lidhjen?!

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Pse dashuria e sinqert, ndodh vetem ne fazen e adoleshen

  Kjo nuk eshte aspak e vertete, njeriu dashuron gjithmone sinqerisht. Ajo tip dashurie qe thua ti quhet dashuria e pare dhe jo me e sinqerta, dhe normalish kur dashurohet per here te pare nuk meren parasysh shume kritere dhe sidomos kur nuk ke provuar zhginjimin e dashurise.

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Pse dashuria e sinqert, ndodh vetem ne fazen e adoleshen

  Me pelqeu pergjigja e Poligrafiksit

  Megjithate besoj se asgje nuk te ndalon te dashurosh sinqerisht, personalisht nuk me ka ndodhur te dashuroj ne menyre fallco, o dashuroj o nuk i futem fare ndonje lloj lidhjeje

  Pastaj nga na tjeter, nese dikush kerkon dicka serioze nga nje lidhje, fillon e studjon e shqyrton, dyshon dhe nuk jepet 100%, dhe kjo per te ruajtur veten e tij/e saj nga zhgenjime apo lendime.

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e klasial
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  120
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  adoleshentet jan te pasjallezuar dhe ne adoleshenc provohen ndjenjat e para.dhe ne adoleshentet jemi me shum romantik.......

 7. #7
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Dashuria e sinqerte ndodh vetem ne fazen e adoleshences, sepse eshte e vetmja faze e jetes, kur njeriu eshte naiv e i padjallezuar, me perjashtime te vecanta. Ashtu sic eshte dashuria e sinqerte ashtu eshte dhe pothuajse gjithcka qe rrethon jeten e tyre ne kete periudhe. Dhe dashuria sigurisht qe nuk do bente perjashtim.

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Nuk mendoj se dashuria e sinqerte ndodh vetem ne adoleshence, vete dashuria e ben personin te sinqerte cfardolloj moshe qoft.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 18-05-2013, 10:26 AM
 2. Microsoft Office 2013 ka arritur fazen RTM
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-10-2012, 05:04 PM
 3. Ndodh qe...?
  Nga erinda nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 04-03-2012, 08:15 PM
 4. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 24-06-2011, 10:34 PM
 5. Peshon mbi 450 kg vetem nga dashuria
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 18-02-2011, 07:05 PM