Kompania LG ka paralajmėruar trashėguesin e njėrit prej modeleve tė saja mė tė popullarizuara. Bėhet fjalė pėr modelin Cookie Plus.
Dallimi mė i madh nė krahasim me modelin mė tė vjetėr ėshtė mbėshtetja pėr rrjetin e gjeneratės sė tretė (3G), gjersa janė integruar edhe aplikacionet pėr qasje tė lehtė nė shėrbimet Facebook, Twitter e Flickr.

Konfiguracioni i kėsaj pajisje gjithashtu ėshtė rifreskuar dhe tani sjell animacione dhe widgets. Fotoaparati i integruar ka rezolucion prej tre megapikselash e nė tė ėshtė edhe FM radio.

LG do tė filloj shitjen e Cookie Plus sė pari nė tregjet e Francės dhe Italisė. Nė shitje del qysh muajin e ardhshėm, mirėpo ēmimi nuk ėshtė bėrė i njohur.