Histori dashurie shume e prekshme!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 21
 1. #1
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13

  Histori dashurie shume e prekshme!

  Receta Gatimi

  Vajza pyet tė dashurin e vet : " A je i dashuruar nė mua?" Ai pėrgjigjet : "Jo!"

  Ajo e pyet : "Mendon qė jam e bukur ?" Ai pėrgjigjet : "Jo!"

  Ajo e pyet sėrish : "A jam unė nė zemrėn tėnde?" Ai pėrgjigjet : "Jo!"

  Nė fund, vajza pyeti : "Nėse tė lė a do tė qaje pėr mua?" Ai pėrgjigjet : "Jo!"

  Vajza mbeti e trishtuar dhe vendosi tė largohej nga i dashuri…Ai e pėrqafoi dhe i tha :

  " Unė nuk jam i dashuruar nė ty – UNĖ TĖ DUA!!! Unė mendoj qė nuk je e

  bukur – TI JE E MREKULLUESHME!!! Ti nuk je nė zemrėn time – TI JE ZEMRA

  IME!!! Kur t’i mė lė, unė nuk qaj – UNĖ VDES!!!

  Kėta dy tė dashuruar janė njohur prej disa kohesh pe kur filluan tė kalonin kohen bashke,

  janė miqėsuar, por mbi tė gjitha e dashuronin njėri-tjetrin ēdo herė e

  mė shumė…

  Njė ditė, vajza i tregoi tė dashurit tė vet se ajo vuante nga njė

  sėmundje e zemrės. Nė ēast e pėrqafoi atė, dhe filloi tė qante!

  Duke u ngutur pėr nė tė arritur me kohė nė operacion, dhe pėr te hipur nė aeroplan, ata as nuk mundėn tė pėrshėndeteshin!

  Kur vajza u kthye e shėruar nga operacioni, ajo nuk e pa tė dashurin e

  saj. E pyeti nėnėn se ku ėshtė ai? E ajo u pėrgjigj : " A NUK E DI SE

  KUSH TA KA DHĖNĖ ZEMRĖN!?!

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Shume e bukur, mu rrengjeth mishi, dhe nuk e di nese ka akoma njerez te tille sot qe duan ne kete menyre...

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e kristina
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Postime
  34
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me te vertet histori shum e prekshmee

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  prekese

 5. #5
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  veshtir te ket keshtu qe duan sot !

 6. #6
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Sh prekese...mu rrengjeth mishi kur e lexova ....

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me beri te qaj kjo histori

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  e dhembshme,por keshtu eshte dashuria nuk ben a sakrifica nese eshtee mirefillte

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Shum prekse ama len per te dyshu! jam pesimiste nuk ju besoj shum legjendave?Sikur te ishte fjal per nene ti fal femiut Zemre do e besoj ama deri me tani asnje nene nuk e beri nje gje till e jo me ??????????

 10. #10
  i/e rregjistruar Maska e Almael
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  vertet shume e bukur

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Almael Lexo postimin
  vertet shume e bukur
  Mire se vjen Alma! Mos nguroni te Prezantoheni dhe te shfletoni te gjitha kategorite e forumit!

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  shum e bukur per te qen e vertet

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ....

 14. #14
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  wow te gjitha shuuum te bukura edhe kjo vidjoja

 15. #15
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  kjo video shume interesant, ai e paska ditur qe do perfundojne kshtu...!

 16. #16
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  e kom lexu edhe dikund tjeter ket, shum shum prekese

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  dhe kjo ktu esht shum prekese

 18. #18
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  [Fantastike]


  Ajo ishte studente arkitekture ndersa ai ishte student mjeksie.

  Ata u takuan me njeri-tjetrin ne stacionin e autobusit ku po prisnin te dy per te

  ikur ne shtepite e tyre.

  Ajo kishte qene tek motra, ai tek nje shok.

  Pothuajse cdo dite shkonin tek i njejti stacion per te marre te njejtin

  autobus pasi e dinin se aty do te takoheshiin perseri.

  Kjo ndodhi deri

  sa nje dite u martuan.

  Jetonin te lumtur me dashurine e tyre dhe nuk i

  interesonte nese nje dite ishin mire financiarisht dhe diten tjeter pa

  asnje lek ne dore pasi ata kishin dashurine e madhe per njeri-tjetrin

  dhe kjo i mjaftonte.

  Ajo i thoshte atij se do te vdiste per te dhe ai ja

  kthente qe do te vdiste ai per te.

  Kjo gje vazhdoi deri sa u bene

  arkitekte dhe doktor te njohur.

  E vetmja gje qe i shqetesonte ishte se nuk kishin nje femije.

  Ishin perpjekur me te gjitha menyrat per ta rregulluar kete gje por perseri nuk kishin gjetur nje zgjidhje por ata perseri nuk dorezoheshin sepse besonin se dashuria e madhe qe kishin per njeri-tjetrin do ti ndihmonte dhe ndoshta do te bente nje mrekulli per kete gje dhe ata vazhdoniin te prisnin me shprese.

  Dashuria e tyre rritej dita-dites edhe pse tashme kishin kaluar 20 vjet qe nga martesa e tyre.

  Kur ajo cohej ne mengjes, gjente nje leter poshte jastikut ku ai i kishte shkruar: E vetmja ime e dashur, shiko tek pasqyra siper komodines.

  Ajo shkonte aty dhe gjente te shkruar dicka qe e drejtonte per ne nje vend tjeter brenda shtepise, dhe keshtu vazhdonte duke kaluar nga dhona ne kuzhine,ne dollap, ne depo,papafingo, deri sa gjente ndonje tufe me lule ose cokollatat qe asaj i pelqenin aq shume.

  Pasi kaluan moshen 50 vjecare te dy e reduktuan punen e tyre.

  Ai e la punen ne spital dhe filloi te merrte vetem disa paciente ne kliniken e tij private.

  Ajo e la punen qe kishte dhe filloi te merrej vetem me disa projekte per njerez te caktuar.


  Online CPM Advertising | Advertising blog
  Ne kete menyre ata kishin me shume kohe per njeri-tjetrin dhe do te perkushtoheshin me shume.

  Nje dite kur po ecnin bregut te detit pane nje shtepi te vjeter dhe ajo tha: Si thua i dashur sikur ta blejme dhe ta rregullojme kete shtepi? Ai ju pergjigj: Do ta blejme,do ta shembim kete shtepi dhe do te ndertojme nje te re sipas projektit qe do te besh ti ne menyren sesi ty te pelqen dhe do te ulemi cdo dite ne verande duke pire caj me pulebardhat.

  Pak kohe pas blerjen se shtepise, ai tha se duhet te shkonte diku jashte vendit per nje problem pune dhe do te qendronte nje jave.

  Te qendronin nje jave larg njeri-tjetrit per ta ishte shume e veshtire pasi ishin mesuar te qendronin gjithmone bashke.

  Por kjo jave kaloi duke folur pothuajse cdo ore ne telefon me njeri-tjetrin. Kur ai u kthye ajo e kuptoi qe dicka kishte ndryshuar me te.

  Kur ajo i afrohej, ai mundohej ti largohej.

  Kur ajo i tregoi projektin e shtepise qe do te ndertonin ai i ktheu nje pergjigje te thate qe ate e vrau ne shpirt.

  E ndjente se dicka kishte ndodhur.

  Duke biseduar me nje shoqe, nje dite asaj i thane se ai kishte nje tjeter sepse e kishin pare duke u takuar me nje grua tjeter tek lokali perballe spitalit ku ai kishte punuar me pare.

  Ajo nuk e besoi kete gje dhe mendoi se shoqja ishte thjesht xheloze per te.

  Nje dite vajti dhe u ul ne nje cep te atij lokali perballe spitalit ku ai kishte punuar dhe priti qe te shihte se cdo te ndodhte.

  Ne nje moment pa ate te shoqeruar me nje grua tjeter dhe e pa tek e perqafonte me nje dashuri teper te madhe.

  Ajo e njihte ate gruan. Kishte qene kolege e tij ne spital, madje e kishin ftuar disa here dhe ne shtepi.

  Kur u kthye ai ne shtepi ne darke, ajo here duke e goditur, here duke i bertitur ja tha te gjitha se cfare dinte.

  Ai nuk i mohoi asgje por i tha qe ndjenjat ndryshojne me kalimin e kohes.

  Dhe duke thene keshtu, mori valixhen me rroba dhe u largua. Ajo mori vesh qe ai kishte ikur ne Amerike me ate gruan tjeter.

  Ajo arriti ta perballonte gjendjen me ndihmen e miqve te saj. Nje dite degjon deren te trokase dhe sheh se ishte pikerisht gruaja qe i kishte marre ate.

  E pyeti se si kishte guximin te vinte ne shtepine e saj por gruaja i tha se duhet ti thoshte dicka urgjente.

  Pasi u ulen, gruaja i tha se ai kishte nje ore qe kishte vdekur dhe i la nje kuti ne dore dhe iku. Kur ajo hapi kutine, pa se aty kishte nje leter ku thuhej: E vetmja ime e dashur.

  Une gjithmone te kam dashur dhe asnjehere nuk te kam zevendesuar me asnje.

  Ne udhetimin qe une bera, u mjekova dhe zbulova qe kisha edhe nje vit jete.

  Duke e ditur qe ti do te vdisje per mua nese do ta merrje vesh kete gje, nuk te tregova asgje por ju luta koleges time qe te me ndihmonte te dukeshim ne syte e botes qe ishim te dashur ne menyre qe une te largohesha prej teje.

  Kur te gjithe menduan se ne ikem ne Amerike, ne fakt une mora nje shtepi me qera tek stacioni i autobusit ku ne te dy u takuam per here te pare dhe aty prita te me vinte vdekja.

  Shtepine ne breg te detit e kam ndertuar sipas projektit qe ti me dhe, dhe sa here te ulesh ne verande per te pire caj me pulebardhat, une do te jem aty duke te te pare dhe duke te te bere shoqeri..

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum e bukur kjo labe !

  Me preku shum

 20. #20
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  [Fantastike]


  Ajo ishte studente arkitekture ndersa ai ishte student mjeksie.

  Ata u takuan me njeri-tjetrin ne stacionin e autobusit ku po prisnin te dy per te

  ikur ne shtepite e tyre.

  Ajo kishte qene tek motra, ai tek nje shok.

  Pothuajse cdo dite shkonin tek i njejti stacion per te marre te njejtin

  autobus pasi e dinin se aty do te takoheshiin perseri.

  Kjo ndodhi deri

  sa nje dite u martuan.

  Jetonin te lumtur me dashurine e tyre dhe nuk i

  interesonte nese nje dite ishin mire financiarisht dhe diten tjeter pa

  asnje lek ne dore pasi ata kishin dashurine e madhe per njeri-tjetrin

  dhe kjo i mjaftonte.

  Ajo i thoshte atij se do te vdiste per te dhe ai ja

  kthente qe do te vdiste ai per te.

  Kjo gje vazhdoi deri sa u bene

  arkitekte dhe doktor te njohur.

  E vetmja gje qe i shqetesonte ishte se nuk kishin nje femije.

  Ishin perpjekur me te gjitha menyrat per ta rregulluar kete gje por perseri nuk kishin gjetur nje zgjidhje por ata perseri nuk dorezoheshin sepse besonin se dashuria e madhe qe kishin per njeri-tjetrin do ti ndihmonte dhe ndoshta do te bente nje mrekulli per kete gje dhe ata vazhdoniin te prisnin me shprese.

  Dashuria e tyre rritej dita-dites edhe pse tashme kishin kaluar 20 vjet qe nga martesa e tyre.

  Kur ajo cohej ne mengjes, gjente nje leter poshte jastikut ku ai i kishte shkruar: E vetmja ime e dashur, shiko tek pasqyra siper komodines.

  Ajo shkonte aty dhe gjente te shkruar dicka qe e drejtonte per ne nje vend tjeter brenda shtepise, dhe keshtu vazhdonte duke kaluar nga dhona ne kuzhine,ne dollap, ne depo,papafingo, deri sa gjente ndonje tufe me lule ose cokollatat qe asaj i pelqenin aq shume.

  Pasi kaluan moshen 50 vjecare te dy e reduktuan punen e tyre.

  Ai e la punen ne spital dhe filloi te merrte vetem disa paciente ne kliniken e tij private.

  Ajo e la punen qe kishte dhe filloi te merrej vetem me disa projekte per njerez te caktuar.


  Online CPM Advertising | Advertising blog
  Ne kete menyre ata kishin me shume kohe per njeri-tjetrin dhe do te perkushtoheshin me shume.

  Nje dite kur po ecnin bregut te detit pane nje shtepi te vjeter dhe ajo tha: Si thua i dashur sikur ta blejme dhe ta rregullojme kete shtepi? Ai ju pergjigj: Do ta blejme,do ta shembim kete shtepi dhe do te ndertojme nje te re sipas projektit qe do te besh ti ne menyren sesi ty te pelqen dhe do te ulemi cdo dite ne verande duke pire caj me pulebardhat.

  Pak kohe pas blerjen se shtepise, ai tha se duhet te shkonte diku jashte vendit per nje problem pune dhe do te qendronte nje jave.

  Te qendronin nje jave larg njeri-tjetrit per ta ishte shume e veshtire pasi ishin mesuar te qendronin gjithmone bashke.

  Por kjo jave kaloi duke folur pothuajse cdo ore ne telefon me njeri-tjetrin. Kur ai u kthye ajo e kuptoi qe dicka kishte ndryshuar me te.

  Kur ajo i afrohej, ai mundohej ti largohej.

  Kur ajo i tregoi projektin e shtepise qe do te ndertonin ai i ktheu nje pergjigje te thate qe ate e vrau ne shpirt.

  E ndjente se dicka kishte ndodhur.

  Duke biseduar me nje shoqe, nje dite asaj i thane se ai kishte nje tjeter sepse e kishin pare duke u takuar me nje grua tjeter tek lokali perballe spitalit ku ai kishte punuar me pare.

  Ajo nuk e besoi kete gje dhe mendoi se shoqja ishte thjesht xheloze per te.

  Nje dite vajti dhe u ul ne nje cep te atij lokali perballe spitalit ku ai kishte punuar dhe priti qe te shihte se cdo te ndodhte.

  Ne nje moment pa ate te shoqeruar me nje grua tjeter dhe e pa tek e perqafonte me nje dashuri teper te madhe.

  Ajo e njihte ate gruan. Kishte qene kolege e tij ne spital, madje e kishin ftuar disa here dhe ne shtepi.

  Kur u kthye ai ne shtepi ne darke, ajo here duke e goditur, here duke i bertitur ja tha te gjitha se cfare dinte.

  Ai nuk i mohoi asgje por i tha qe ndjenjat ndryshojne me kalimin e kohes.

  Dhe duke thene keshtu, mori valixhen me rroba dhe u largua. Ajo mori vesh qe ai kishte ikur ne Amerike me ate gruan tjeter.

  Ajo arriti ta perballonte gjendjen me ndihmen e miqve te saj. Nje dite degjon deren te trokase dhe sheh se ishte pikerisht gruaja qe i kishte marre ate.

  E pyeti se si kishte guximin te vinte ne shtepine e saj por gruaja i tha se duhet ti thoshte dicka urgjente.

  Pasi u ulen, gruaja i tha se ai kishte nje ore qe kishte vdekur dhe i la nje kuti ne dore dhe iku. Kur ajo hapi kutine, pa se aty kishte nje leter ku thuhej: E vetmja ime e dashur.

  Une gjithmone te kam dashur dhe asnjehere nuk te kam zevendesuar me asnje.

  Ne udhetimin qe une bera, u mjekova dhe zbulova qe kisha edhe nje vit jete.

  Duke e ditur qe ti do te vdisje per mua nese do ta merrje vesh kete gje, nuk te tregova asgje por ju luta koleges time qe te me ndihmonte te dukeshim ne syte e botes qe ishim te dashur ne menyre qe une te largohesha prej teje.

  Kur te gjithe menduan se ne ikem ne Amerike, ne fakt une mora nje shtepi me qera tek stacioni i autobusit ku ne te dy u takuam per here te pare dhe aty prita te me vinte vdekja.

  Shtepine ne breg te detit e kam ndertuar sipas projektit qe ti me dhe, dhe sa here te ulesh ne verande per te pire caj me pulebardhat, une do te jem aty duke te te pare dhe duke te te bere shoqeri..
  Kjo eshte dashuri e sinqert dhe shum transparente.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Histori Dashurie
  Nga PinkPrincess nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-02-2013, 10:55 PM
 2. Sa mė shumė qesh, aq mė shumė dobėsohesh !!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-01-2013, 11:46 AM
 3. Histori Dashurie!
  Nga Alb-Angel nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 50
  Postimi i Fundit: 09-09-2012, 06:52 PM
 4. Austria Skandalizohet nga Nje Histori Dashurie
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-02-2012, 09:19 PM
 5. PC-ja po vdes, por shumė, shumė ngadalė!
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-10-2011, 04:49 PM