Receta Gatimi

Me ne fund kompjuter i ri!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34

  Thumbs up Me ne fund kompjuter i ri!  Kohet e fundit komjuteri po jepte shenja lodhje pas 5 vitesh pune te rendomte. Dhe pse akoma funksionant ne aplikacine dhe faqe multimediale e kishte te veshtire.

  Kisha kohe qe ndertoja nje pc por kostua dilte e larte keshtu qe ne duar me ndodhej nje kod oferte dhe nuk humba rastin ta perdorja:

  Procesori: i7 - 2.80 Ghz
  Memoria Ram: 6GB DDR3 dhe pse mendoj ta dyfishoj
  Karta Vidieo: Nvidia 1 GB e dedikuar, mendoj ta ndroj ne nje Ati me vone
  Ekrani Full HD Dell 21.5 polic

  Keto i ka asembluar Dell, si ne foto siper!

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Shume i bukur qenka Reno,dhe permasat te mira i paska,e gezofsh dhe te shkofte sa me mire.

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  edhe njeher ta gezosh pc e ri RENI qenka shum i papar por presim ti besh nje foto keshtu qe te sigurohemi ahhah ,, shum fantastik me keto Procesori: i7 - 2.80 Ghz ,Memoria Ram: 6GB DDR3 ,Karta Vidieo: Nvidia 1 GB, kete pc e enderoj un

  tani do jesh ne pc rehat fare ,,, pa u shqetesuar kur mer ndonej program dhe i shikon se sa i do permasat e pc ..

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  MAJDI,mendoj se nuk do jet ndonje cmim i larte qe mos ta arrish dot,por me sa pash tek prametrat them se sdo jet dhe ndonje cmim i lart,flas i lart shume se 100 euro ska bo ai,por Reni po se pati besdi te na e thot pak ,cmimi nuk tregohet dhe as pyetet per te ne fakt por te bej nje perjashtim Reni.

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Flm, jo nuk e kam problem ta them ēmimin. Ne fakt pc qe ndertova ne fillim pjese pjese vinte mbi 1300 euro pa ekran, por nuk po me mbushej mendja ta porosisja.

  Ky dell ishte 1000 euro, por kisha 20% ulje tek ky dyqani keshtu e pagova 800E. jo keq!

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Ker vepruar shum mir RENI , ke ber mir qe e ke mar direk e jo ta mendoje pjes pjes ,prap dhe me ashtu nuk ka ndonje gje por me mir qe e ke mar keshtu

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Doja ta thoja sinqerisht qe Reni me shume se 1000-1200 euro sbesoj se ta ket marre,por 800 e paske marre marre mire fare,dhe nje her e gezofsh Reno,dhe te shkofte sa me mire.
  Mua PC ime me ka shkuar ne gati 1300 euro flas ketu ne Shqiperi,me keto parametra.Rami 5 GB DDR2,procesori AMD Dual Quore 2.91 GHz,Karten grafke ATI RadeonHD 1 GB+monitor 19 polsh+printer skaner HP+UPS.

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  ja dhe nje foto po ve thumb pasi eshte pak e madhe.


 9. #9
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Fantastik fare ka lezet,si ndahet mo Reni tani PC,,24 ore non stop para PC se re

 10. #10
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Fantastik fare , ME ne funde e pash tavolinen tende te sistemuar ... po me pelqen shum ai tapeti i mausit ,

  un pc tim e kam bler para 1 viti 800 mij lek dell optiplex 330 , nuk e kam perzgjedhur vet pasi ma kan ber dhurate por , 1 gb ram 1.8 Ghz ,128 karta grafike

  po ta kisha perzgjedhur vet do ta kisha zgjedhur nje te mir fare ,po perseri nuk qahem

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Tavolina eshte e sistemuar ditet e para flm perseri

 12. #12
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  E gezofsh, rreth 1000 euro ben

 13. #13
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Shum i bukur me te veret do em therras dhe mua te punoj aty ehhehe hajgare shum i bukur komplimente

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Te pijme sebashku! - Ja me fund :)
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 11-08-2012, 08:57 PM
 2. I jep fund jetes Fakhra Yunus.
  Nga 3r1k0 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 29-03-2012, 04:51 PM
 3. Me ne fund edhe une mes jush
  Nga Kastriot1 nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 12:13 PM
 4. Erdha me ne fund!
  Nga daku323 nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 14-09-2007, 05:23 AM

Etiketat pėr kėtė Temė