Krimtaria juaj.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 22
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Krimtaria juaj.

  Receta Gatimi

  poezite tuaja, vjersha, tregime, skica, gjithcka e juaja

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Krimtaria juaj.

  Mbreme te pashe ne enderr!

  Sa kishe ndryshuar. Desha qe te mos mbaronte kurre ajo enderr por me sy te perlotur u zgjova!

  U mundova te ulem te fle prape,, por sme zinte gjumi! Nuk po me hiqej nga mendja imazhi i fytyres tende.........
  Floket e tua te bardha,fytyra jote e rrudhur me ato syte e vegjel qe shprehin miresi per cdonjeri!

  Buzeqeshja jote e ngrohte qe te bente te ndiheshe mire ne cdo moment te dites.
  Tek marr nje fotografi tenden te shoh me vemendje! Sa me ka marre malli:

  (Me kujtohet kur vinim tek ty e rrinim me ore te tera prane oxhakut duke folur.
  Me keshilloje per cdo gje dhe une si nje femije qe isha, qeshja pasi kurre se mendoja se cdo keshille e jotja do me ndihmonte sadopak ne ditet e ardhshme.

  Te shikoja tek levizje neper shtepi e tek mundoheshe te na beje te ndiheshim sa me te mirepritur.Me pyesje ne kisha ngrene?
  Ne kisha te ftohte?Ne isha merzitur per ndonje njeri???
  Por nen pranine tende ndihesha krejt e qete!

  Nuk me mungonte njeri,as X...... qe kishim vite e vite pa e pare.Me pyesje per te por gjithmone te thoja te njetat gjera ndoshta ngaqe nuk dija te kuptoja me shume atehere se cpo ndodhte ne te vertet.
  Qanim te dyja bashke cdo nate, tek flisnim per X...... dhe ndoshta malli lehtesohej pak.
  Nuk lodheshe kurre duke me shpjeguar cdo gje.Nuk lodheshe kurre duke pritur te afermit e miqte qe me bujarine dhe zemren tende te paster nuk reshteshin se qeshuri!
  Sa cudi!!!
  Tani te kam shume larg!Kane kaluar vite pa te pare dhe ne cdo fotografi qe me sjell verej nje rrudh te re ne fytyre!

  E kuptoj tani qe jeta per ty nuk ishte e lehte por ti kurre nuk e humbe dashurine per femijet e tu,per nipat e mbesat qe tani ne kto momente jetojne larg shume larg teje!
  Te premtoj qe ste kam harruar dhe kurre sdo mundem.Por dua te te shoh,te te prek duart e tua, te veshtroj ato sy qe spushojne se lotuari dite e nate!

  Te me zere gjumi si dikur ne prehrin tend!
  Kur mami e babi me thone qe te kam ngjare ty,, me behet zemra mal ,por e di qe kurre sdo jem e mire si ty!

  Je njeriu me i vecante e i jetes sime dhe pritja e gjate per te takuar ty shton urrejtjen kundrejt shume gjerava edhe pse ti me thoje qe asnjehere te mos urreja asgje ne jete!!
  Sa fort me ka marre malli per ty e shtrenja ime,gjyshja ime qe kurre ste zuri gjumi pa qene e sigurte qe po flija rehat!

  Per ty gjyshja ime qe ngriheshe cdo nate duke me pare ne isha mbuluar e skisha te ftohte!!
  Se di nese te kam thene ndonjehere Te dua?!?!

  Por e di qe me kupton,qe cdo here e kam patur te veshtire te shprehem ashtu sic ndihem!Une ty te dua shume shume dhe mungesa jote ne jeten time ka qene dicka qe me ka munduar me shume se sa mendoja une!!!

  Ehhhhhh kjo jete sa e veshtire!
  Me prit se do vij e per kte te jap fjalen!Te lutem me prit!..........
 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e LAKJA
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  TIRANE
  Postime
  164
  Reputacioni
  0

  Re: Krimtaria juaj.

  Nje barvo te madhe per ty Alb-Angel ose per (engjellin shqiptar)

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Krimtaria juaj.

  Faleminderit Lake!!

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: Krimtaria juaj.

  Degjove Alb-Angel me bere te qaj qe ne pike te mengjesit (7:10 ora ktu)....Bravo.....Shume e bukur.....Kete postimin tend,ja dedikoj dhe une gjyshes time..... se dhe une e kam larg...dhe me ka marre malli shume....Alb-angel,mos kemi pasur te njejten gjyshe?....shaka bej...por eshte e vertete....ti flet per gjyshen tende dhe mua me duket sikur flet per te timen..... ......
  kam 3 vjete pa e pare....por i premtoj qe nga pashket,do te shkoj..... shpresoj qe mos te jete shume vone...!!!

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Krimtaria juaj.

  Nusja ‘’JETE ‘’me duvak

  jeta na shfaqet si nuse e vjeter
  mbuluar me duvak
  keshtu na fsheh bukurite dhe ligesite
  kurse ne na duhet te zbulojme nusen ‘’JETE’’
  une kam frike
  nusja ime si do te jete
  por me duhet ta zbuloj
  nuk mundem te bej dashuri
  me nuse me duvak
  _________________________

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Krimtaria juaj.

  nata

  nata tret dhimbjen
  mbeshtet heshtjen
  fsheh turpesine
  mbyll syte e liga
  te perkund per te enderuar.
  Endrat jane te bukura
  Jane privilegj i nates

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Krimtaria juaj.

  Kur ritemi.

  Ai e pyeti
  -kur do te rritesh ti?
  -neser, - u pergjigj ajo
  kaloi nje dite,e te tjera me radhe
  ai perseri e pyeti
  dhe ajo perseri neser tha
  - Vertet,kur ritemi?.pyeta dike
  - Kur ke pergjegjesi per jeten.
  Keshtu mu pergjigj.
  Une dhe ata te dy rame ne mendime.

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Krimtaria juaj.

  jeta eshte e bukur,e embel
  por askush nuk e jeton ate
  dikush lutet, per te pasur me shume
  nje tjeter shfryn,se i ka te gjitha
  njeri do te ngjitet e tjetri zbret
  maja eshte e vogel dhe vetem nje pret
  po sa maja ka e sa njerez mbi ’to
  Njeriu sduhet te enderoje
  As mbi dafina te mos flere
  Duhet te ece, te luftoje
  Jeta eshte lufta me gjakkerkuese
  Jeta eshte kucedra qe kerkon shpirtera
  Ajo xhelate qe nuk fal.
  Jeta, o zot sa e genjeshtert
  Genjeshtra e pare jemi ne.
  Jeta, per te punojme ,luftojme, biremi
  Per jeten zgjohemi dhe fleme
  Lodhemi, lumturohemi
  Per jeten thurim plane, enderra
  Kur merzitemi nga jeta
  Nje enderr te bukur
  Kujtohet e na jep
  Kur e besojme e gezojme
  Me kamxhikun e e hekurt na rreh
  E moj jete
  Trillet e tua jetojme cdo dite
  Kur te gjitha i kemi kaluar
  Kur nuk dime ckemi fituar dhe humbur
  Kur femijeria,iku rinia gjithashtu
  Kur vitet jane rrokullisur
  Jetes hesap i kerkojme
  Ajo iken e na le vetem.
  Atehere pa jete askush nuk e di c’ben
  Pra ne kem i mbaruar

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Krimtaria juaj.

  emigrant. Fjale gur e rende
  pastruse,fyerje per nje bukuroshe
  sherbetore, endrra te thyera per nje 20 vjecare
  keto jane dhuratat qe te jep emigrazioni
  shpresa te vyshkura, fjale perbuzese
  bukuri te papara qe te fyejne shpirtin
  indiference per intelektualin
  perbuzje per politikanin
  ndarje per te dashuruarin
  buqete dhimbje per njerzit

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  14

  Re: Krimtaria juaj.

  Kuklla te bukura shkrimet e tuaja, me pelqyen: keto jan disa nga te miat, do te me falni, por kan lindur ne italisht:

  26 Luglio 2001

  Il fiore dell'amore

  poezite fshihen me deshiren e postueses

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  14

  Re: Krimtaria juaj.

  22/07/2004
  Fiamma dell’amore

  poezite fshihen me deshiren e postueses

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  14

  Re: Krimtaria juaj.

  2005-2006
  La pace della notte

  poezite fshihen me deshiren e postueses

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  14

  Re: Krimtaria juaj.

  Po fluturoj, ne qiellin madheshtor i pikturuar me ngjyrat me te shkelqyeshem dhe duke perkrahur te gjitha tonalitetet e bojqilles, dite e qete, kohe e paster pa re, prospektiva e tokes nga larte ndryshon kompletesisht: c'do gje duket e vogel, dhe vetem format pa detaje dallohen....... Nje ere e fresket perplaset ne fytyren time, dielli shkelqen plot energji dhe rrezet e tij te verdha si ari me ngrohin shpirtin, poshte meje dallandyshet fluturojne te lira duke kenduar ardhjen e pranveres, malet plot gjelberim dhe fushat mbushur me ngjyrat e ylberit. Nuk arrij te kuptoj se ku ndodhem por jam e sigurte qe gjendem large shqetesimeve, halleve, problemeve, lirine qe kerkoja me ne fund e gjeta, ne boten e endrrave, e cudirave...........

  Ju lutem mos me zgjoni, se si trup pa jete do te perplasem ne toke, mbi dheun e ftohte i mbuluar nga gjethet e kalbura te vjeshtes, ball per balle me .......... REALITETIN!.....

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  14

  Re: Krimtaria juaj.

  14/02/2003

  Dashuria


  poezia fshihet me deshiren e postueses

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  14

  Re: Krimtaria juaj.

  poezite fshihen me deshiren e shkrueses.

 17. #17
  i/e rregjistruar 10% Maska e xhushi
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  47
  Reputacioni
  0

  Re: Krimtaria juaj.

  alb_angel dhe kuklla shkrimet tuaja me pelqyen jashtezakonisht shume.Me bete te qaja. Ju pergezoj.

 18. #18
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14

  Re: Krimtaria juaj.

  kete nuk e kam bere un, por nje shoku im.

  ____?Sexy?Sexy
  ___?Sexy?Sexy?R
  ___?Sexy?Sexy?R
  __?Sexy?Sexy?Se
  _?Sexy?Sexy?Se
  _?Sexy?Sexy?Se
  _?Sexy?Sexy?Sexy?
  ?Sexy?Sexy?Sexy?Sexy
  ?Sexy?Sexy?Sexy?Sexy?Se
  ?Sexy?Sexy?Sexy?Sexy?Sex
  _?Sexy?__?Sexy?Sexy?Sex
  ___?Sex____?Sexy?Sexy?
  ___?Sex_____?Sexy?Sexy
  ___?Sex_____?Sexy?Sexy
  ____?Sex____?Sexy?Sexy
  _____?Se____?Sexy?Sex
  ______?Se__?Sexy?Sexy
  _______?Sexy?Sexy?Sex
  ________?Sexy?Sexy?Sex
  _______?Sexy?Sexy?Sexy?Se
  _______?Sexy?Sexy?Sexy?Sexy?
  _______?Sexy?Sexy?Sexy?Sexy?Sexy
  _______?Sexy?Sexy?Sexy?Sexy?Sexy?R
  ________?Sexy?Sexy____?Sexy?Sexy?Se
  _________?Sexy?Se_______?Sexy?Sexy?
  _________?Sexy?Se_____?Sexy?Sexy?
  _________?Sexy?R____?Sexy?Sexy
  _________?Sexy?R_?Sexy?Sexy
  ________?Sexy?Sexy?Sexy
  ________?Sexy?Sexy?R
  ________?Sexy?Sexy
  _______?Sexy?Se
  _______?Sexy?
  ______?Sexy?
  ______?Sexy?
  ______?Sexy?
  ______?Sexy
  ______?Sexy
  _______?Sex
  _______?Sex
  _______?Sex
  ______?Sexy?
  ______?Sexyy
  _______|_?Sex
  _______|__?Sex..

 19. #19
  i/e rregjistruar 10% Maska e Kinseb
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  21
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ish kėnaqsi leximi i krijimeve tuaja,, po hedh dhe unė dicka,,


  Lexoj lotin tėnd

  Edhe unė kam qarė shumė herė
  lotėt nuk i shoh,
  lot e mi pa ngjyrė
  s'i lexova kurrė.
  Sot lexoj lotin tėnd
  nė mollzat e faqies.
  Boshllėkun nė hon,
  vetmin nė natė.
  Ngrohtėsia shpirtėrore
  aizberg fantazmė,
  tmerr i detarve.
  Dashuria zhgėnjim i pėrbuzur ,
  ferr i njė zoti
  kam ftohtė kur lexoj lotin tėnd ,
  me gishta mundohem ta prek.
  Dridhem,
  lotin me ngjyrė
  nė rrėke bokėrrimash
  sytė burim dhimbjesh,
  qerpikėt bojaxhijt e lotit.
  Loti, bojė e zezė nė kartopecetė fshirse.

 20. #20
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Nė ėndėrėn e gjatė tė jetės sime!

  Nė ėndėrėn e gjatė tė jetės sime tė pashė ty,
  Nė ėndėrėn e gjatė pėr pak dashuri edhe ti,
  Tė prita tė thosha dy fjalė vetėm ty,
  Por ti ike, ku shkove se di...
  E lumtur s'jam mė, kėtė e di,
  Por diku thellė nė skutat e kujtesės sime
  Lumturia ime je ti!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Fruti juaj i preferuar
  Nga Kliton nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 06-03-2014, 09:22 PM
 2. NAIM FRASHERI - JETA DHE KRIMTARIA
  Nga kuklla nė forum Shkrimtarė Shqiptarė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 11-06-2012, 08:29 PM
 3. Cila esht ISP juaj?
  Nga kristimcs nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 28-03-2012, 02:30 PM
 4. Marredhenia juaj me prinderit?
  Nga smocking2 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 06-03-2011, 05:23 PM
 5. Muzika juaj e preferuar ?
  Nga ulkina nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2011, 03:40 PM