Receta Gatimi

Libri qe po lexoni


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 5 nga 18 FillimiFillimi 1234567891015 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 81 deri tek 100 prej 346
 1. #81
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Kujtimet e nje cifuti....

 2. #82
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  50 sfumature! vellimin e pare:


 3. #83
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Kam ca kohe qe jam me pushime, madje as librin e fundit nuk e perfundova

 4. #84
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  "Vivi tu per me" Paolo Mosca

  Shqip "Jeto ti per mua"
  Jam ne perfundim dhe po me pelqen shume

 5. #85
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Aktualisht jam duke lexuar librin Xhevahiri I Medines Sherry Jones

  Eshte nje liber shume i lexuar dhe shume i perfolur nje koheshisht....pasi i perket fese myslymane dhe autorja ne kete rast eshte paragjykuar dhe libri vjen i censuruar ne SHBA...dhe ne shume shtete te tjera te botes...

  Ne fakt une po e lexoj dhe nuk shoh arsye perse nje pershkrim i thjesht personal...ose bazimi i nje histori...qofte edhe e sajuar nga autori te arrij te censurohet...apo te ndalohet nga shtete te ndryshme....

  sepse gjithkush eshte i lire te shprehi mendimin e tij,dhe autorja ne kete rast rrefen se nuk eshte pershkrim presonal...por ka kerkuar thell per historine e nje vajze me emrin Aishe...e cila martohet me nje profet...perfundimin do ta sjell ne ditet ne vijim pasi ende nuk e kam perfunduar leximin...

  une do t'iu sygjeroja ta lexonit...sepse eshte shume i bukur...dhe prekes njekohesisht...nuk i'ua shuaj kureshtjen...por lexojeni...pavarsisht se eshte nje liber fetar pak a shume!....

 6. #86
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Dje perfundova leximin e librit te mesiperm...dhe mund te theme se ishte nje liber shume se di...pak "Abstrakt" do thoja per shume arsye:

  historia fillon me nje vajze 9 vjecare me emrin Aishe...te cilen prinderit e martojne me nje profet 90 vjecar!...

  Aishja ishte gruaja e dyte e profetit....pasi sipas fese myslymane...burrat kane te drejte te martohen deri ne 10 here....

  pas Aishes ai martohet me 9 gra te tjera...te cilat jetonin ne nje oborr te gjitha bashke...dhe profetit sipas tradites...i takonte te shkonte tek grate e tij per 3 dite per secilen...

  Aishia ishte shume xheloze per grate e tjera te tij....dhe shpesh here perhapte probleme te medha...ndremjet tyre dhe burrit te saj!...

  mirpo pa e zgjatur,profeti i meson Aishen se si te behet nje luftetare e zonja...i meson asaj gjithe marifetet e luftes...dhe kur ai vdes i dorzon shpaten e tij....si pasurin me te madhe!...

  e kam lexuar kete liber...dhe ngriva si e habitur!......me i cuditshem s'behej....hahaahhahahhahahaha

  Gjithsesi nuk eshte ky morali i librit...ai fliste shume...e mbi te gjitha fliste per nje femer...e cila nuk jetoi kurr femijri...por u perball me jeten qe ne moshen 9 vjcare...jetoi dhe vuajti shume...zemra e saj u ndrydh nga mardhenia me burrin e saj...pasi duke qene e vogel ne mosh ai e trajtonte si femije...

  shume i bukur si liber...ka nje domethenie te madhe...per ate qe e kupton dhe futet thell ne boten e saj!...

  - - - Updated - - -

  Sot me terhoqi nje tjeter liber...shume interesant duket...

  Andre Gide....IZABELA...

 7. #87
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  ' Nje Mije Diej Vezullues ' - Khaled Hosseini ......

 8. #88
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  hahahaa une kam manin qe librat ti lexoj shpejt....sot fillova nje tjeter...

  Vera Vrasese-----Sebastien Japrisot....

 9. #89
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  "Netė tė bardha" Dostojevski.!

 10. #90
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  jepni dhe ndonje pershkrim te librit pasi ta mbaroni (ne form sygjerimi ) ......nese esht i bukur kuptohet....dheeeee pa e treguar fundin...se e kam vdekje

 11. #91
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Ky eshte nje roman qe i kushtohet teresish botes se brendshme te nje 27-vjeēari qe e ka kaluar pjesen me te madhe te jetes i vetmuar, ne enderrime. Nje mbremje ai takon Nastjenken, vajzen qe po vuante nga nje brenge e madhe dashurie dhe enderrimtari mundohet t’ia lehtesoje barren. I gjithe romani pershkohet nga mendime dhe veprime te sinqerta, gjuhe e nje dashurie qe eshte harruar te flitet ne kohen tone......

 12. #92
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Sot fillova nje roman te Brunilda Zllamit JETOJ NE HARRESEN TENDE...

  Duket shume interesant dhe terheqes...kuptohet per kedo vitet e shkolles mbeten vitet me te bukura te jetes...qofte shkolla e meseme qofte ne universitet...

  Libri flet per nje vajze me emrin ALEKSA...qe eshte e dashuruar me nje djale me emrin Viktor...e te dy jane student ne fakultetin e drejtesise...
  mardhenia e tyre ne fillim eshte normale...pastaj ai i dedikohet punes dhe sa vjen dhe i kushton me pak rendesi asaj...ajo kalon disa probleme te medha shendetesore...te cilat e perballin dhunshem me jeten...kjo eshte ajo cfare kam lexuar deri tani....perfundimin e rrefej kur ta kem perfunduar!...

 13. #93
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  libri ( titullin e secilit e shkr me siper ) , e mbarova mbrem ...dhe ish....super liber....
  do ua u sygjeroja...
  ka te bej me nje realitet shum larg kti tonit........realitet qe e njohim shum pak . behet fjal per nje periudh rreth vitit 1960 - 2006 .....ne afganistan........flet per jeten e 2 grave fatkeqe...te lindura ne kohen dhe vendin e gabuar.......
  luft...terror....maskara.....e ne mes ter ktyre...lindja e nje dashurie te pafajshme.....qe merr kthesa te paparashikueshme...e nje fund...i pa imagjinushem......


  @aurora mos na e trego fundin moj.....un po lexova si mbaron nje liber...skam as kurjozitetin me te vogel per ta marr ne dor...

 14. #94
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  S'jom ka lexoj po jom ka menoj! Dmth jom ka menoj me lexu 1 se edhe ashtu s'kom lexu kurr libra e bile hajt ta kqyri 1 her qysh o' me lexu 1 liber

 15. #95
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  sekreti i trete - steve berry

  vetem 70 fq kam lexuar....e skam cte tregoj....ama me terrhoqi shum nje fragment ne kopertine ''Nje liber shum emocjonues qe te magjeps me intrigat e thurrura me aq mjeshteri dhe menyre te persosur te te shkruarit . Ai duhet te kete edhe nje etikete paralajmeruese : Mos filloni ta lexoni naten vone....sepse nuk do mund te flini me ''

 16. #96
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Ameli Notomb- Shtangie dhe dritherima

  Behet fjale per nje vajze qe punon ne nje firm te madhe ne Japoni....flet per eksperiencen e saj ne kete vend pune...qe nuk i ka aspak te mira....pasi vjen e sulmuar nga te gjithe koleget...e sidomos nga shefja e saj...

  Eshte pak a shume e perngjashme me historit reale te personave qe shkojne per here te pare ne pune...ku vijne te sulmuar nga te gjithe...liber interesant...pasi autorja flet "pa dorashka"...medime momenti...te nderthurura me "urrejtjen"...karshi atyre personave...

 17. #97
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Libri qe jam duke lexuar....

  Nje Dashnore Per Perjetesi....Pierre Daix....interesant duket!....

 18. #98
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Konspiracioni Boteror - David Icke
  po e lexoj online....kush esht i interesuar per adresen te me thot...se esht liber jashtzakonisht i jashtzakonshem....
  ka informacion ne cdo fjal qe lexon!!!
  per me shum...

 19. #99
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Ma jep motres njecik kete adresen....

 20. #100
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Ma jep motres njecik kete adresen....
  nga librat qe lexon ti kam ven re qe te pelqejn romanet me histori personale te nje x personi......
  por nese te terrheqin tematikat qe jan prekur ne ate foto.....jam e sigurt qe do te te pelqejjjjjjj pa mas...
  smund ta jap adresen ktu sepse esht kunder rregullave te forumit qe ti besh reklam nje faqeje tjeter....kshu qe ,,,hapi mesazhet sa te te nis adresen...dhe mbylli prap...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Libri me lėkurė njeriu
  Nga lovee nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-03-2013, 09:55 PM
 2. Koincidenca apo...? Ja vlen t'i lexoni!!
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-03-2013, 09:54 PM
 3. Lexoni pėrpara se tė Prezantoheni!!!
  Nga Peniel nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-02-2009, 09:50 PM
 4. 3 te verdhe = 1 te kuq, nese nuk besoni lexoni....
  Nga Cuore RossoNero nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2006, 10:21 PM