Receta Gatimi

Libri qe po lexoni


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 18 12345611 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 346
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Libri qe po lexoni

  car libri po lexon.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  14

  Re: libri qe po lexon

  Io uccido di Giorgio Faletti, per ata qe kane mundesin per ta lexuar jua keshilloj! Mjaft interesant, dhe i terhequr, edhe pse zakonisht shkrimtaret italian, nuk i preferoj shume!

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema_d
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Postime
  185
  Reputacioni
  0

  Re: libri qe po lexon

  Engjel dhe djaj - Dan Brown.

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: libri qe po lexon

  e harova titullin

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15

  Re: libri qe po lexon

  "TEKNIKA TE SIGURIMIT"  cti besh jam i detyruar ta lexoj

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  14

  Re: libri qe po lexon

  Stendhal------ Dell'Amore!

  Sensibiliteti i shkrimtarit dhe delikatesa e tij ne deshkrimin e fazave te dashurise jane vertet fantastike... Jam ne faqet e para te librit, por shume shume magjik.....!

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: libri qe po lexon

  "arriten spiunet " liber spiunazhi me spinet e luftes te dute boterore

 8. #8
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: libri qe po lexon

  Tani ne kete kohe asnje, i kam lene te gjithe pergjysem.

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema_d
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Postime
  185
  Reputacioni
  0

  Re: libri qe po lexon

  "Nje tragjedi Amerikane" - Teodor Drajzer.

  Shume, shume i bukur.

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: libri qe po lexon

  te dy vellimet jane fantastike te ketij libri ema.

 11. #11
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: libri qe po lexon

  Per momentin po bej nje pauze te shkurter sepse kam lexuar shume keto ditet e fundit!

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sarah92
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Milky Way
  Postime
  39
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  "Te jetosh ne ishull" Ben Blushi

  por nuk eshte se po terheq shume...

 13. #13
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Te them te drejten se mbaj mend te kem lexuar ndoenj liber

  nje roman qe sapo e kam nisur dhe nga 2012 mudn ta mbaroj

 14. #14
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Aksidenti .... Ismail Kadare

 15. #15
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Mémoires Mortes " Kujtime te vdekura" ------ Patricia Cornwell

 16. #16
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sarah92
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Milky Way
  Postime
  39
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Aksidenti .... Ismail Kadare
  i bukur? se une kam lexuar nje pasazh te shkurter ne fb dhe me ka terhequr shume... ne fakt, do e blej qe neser

 17. #17
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Njė Kolonel mes Tiranės dhe Prishtinės ,,,,, Ylli Polovina

 18. #18
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  "Bruciata Viva" - Vittima della legge degli uomini. Shkruar nga SUAD.


  Eshte nje liber i shkruajtur nga nje vajze viktime e "Ligjit te Burrave". Tregon jeten e saj reale se cfare ka kaluar ne nje fshat te vogel ne Cisjordani, ku aty ka vend vetem fjala e burrit dhe femra per te gjithe eshte vetem nje mallkim. Cdo femer ne familjen e saj duhet te dhunohet te pakten dy here ne dite, duke filluar nga nje goditje e vetme e deri ne dhunim deri ne vdekje. Aty ku motra te zhduket nga shtepia dhe ti nuk ke te drejte te pyesesh ku eshte apo cfare ka ndodhur me te. Te gjithe vajzat e reja te martuara, nqs lindin vajze, babai apo nje pjesetar tjeter i familjes se asaj foshnjeje mund ta vrasi pa problem, dhe askush nuk do te pyes se cu be me ate, pasi per to femra eshte nje mallkim. Keto jane vetem disa gjera te vogla nga ato qe kalojne ato femra ne ate vend. Eshte nje liber me te vertete trondites kur zbulon se ne nje cep te kesaj bote, ne shek.. XXI ekzistojne akoma keto gjera. Pjesa me e keqe eshte se askush nuk mund ti ndihmoje ato femra. Autorja e ketij libri eshte nje prej atyre femrave qe i ka kaluar te gjitha, dhe ka arritur te shpetoj fale nje organizate. Sot ajo atje eshte e vdekur dhe per kete perdor nje pseudonim per tu identifikuar si autore.

 19. #19
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ku Mbaron Ylberi...Cecelia Ahern.....

 20. #20
  i/e rregjistruar 10% Maska e Miri Club
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Kosova
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  McMafia nga Misha Glenny

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 18 12345611 ... I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Libri me lėkurė njeriu
  Nga lovee nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-03-2013, 09:55 PM
 2. Koincidenca apo...? Ja vlen t'i lexoni!!
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-03-2013, 09:54 PM
 3. Lexoni pėrpara se tė Prezantoheni!!!
  Nga Peniel nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-02-2009, 09:50 PM
 4. 3 te verdhe = 1 te kuq, nese nuk besoni lexoni....
  Nga Cuore RossoNero nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2006, 10:21 PM