Modele thonjsh - Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 14 FillimiFillimi 123456712 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 21 deri tek 40 prej 273
 1. #21
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere

  Receta Gatimi

  jane thonj normal te bukur te gjate gati 2 cm me baze as te gjera as te holle

 2. #22
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere

  Paskeni hapur teme vetem per femrat eee?
  Emaus shume te lezetshme! Komplimente!

 3. #23

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere

  Keto femrat vetem per vete mendojne

 4. #24
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere

  Po ca thu mor vlla! Te pakten te fusin edhe ndonje tatuazh!

 5. #25
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga daku323\";p=\"9267
  Po ca thu mor vlla! Te pakten te fusin edhe ndonje tatuazh!
  Po te duan diskutojne edhe djemte ska problem

  Kuklla, mund te besh nje model francez, dhe mund te besh ndonje lule, nuk mund ti shpjegoj dot me fjale, sepse ka shume modele, ndryshe do ishte ta tregoje, do mundohem te gjej ndonje foto.

 6. #26
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere

  Po ne nuk eshte se marrim vesh emaus prandaj them!

 7. #27
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere

  .................................................
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 8. #28

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere

  Thonjte-Mirmbajtje dhe Modele.


  Thonjte kane nje rol thelbesor ne aftesine shprehese te nje personi dhe shpesh thone
  me shume se fjalet. Pavaresisht nga kjo duart mbeten nje nga pjeset e trupit qe trajtohen
  me pak, duke pare se, sipas statistikave nente ne dhjete gra kane probleme me thonjte,
  te shkaterruara nga vesi per tā€™i kafshuar dhe te rrethuara me lekureza jo estetike.

  Megjithate, ka kohe qe moda i do thonjte te ngjyrosur, te shndritshem, fluoreshent, por
  mbi te gjtha shume te trajtuar. Bukuria, nis nga thonjte e duarve dhe te kembeve te cilat
  me produktet e duhura mund te perforcohen dhe te zbukurohen ne menyre te bute dhe
  duke respektuar integritetin e tyre. Dhe aty ku nuk arrin natyra nderhyjne manikyret
  dhe pedikyret, qe i lejojne te gjitha femrave te ndjehen krenare.

  Per te kryer nje manikyr te perkryer "ne shtepi" egzistojne disa rregulla
  thelbesore te cilat duhet ndjekur hap pas hapi si me poshte:

  1.Futini duart ne uje te vaket dhe limon per te zbutur dhe riforcuar thonjte. Me pas me
  butesi shtyjeni lekuren nga pas me nje spatul te vogel. Vazhdoni duke masazhuar konturin
  e thonjve me krem ushqyes. Kur vjen casti per tā€™i limuar, eshte mire te vendosni formen
  qe do i jepni thonjve: forma katrore eshte e pershatshme per gishta te gjate, ndersa
  forma e zgjatur dhe e rrumbullakosur preferohet nese gishtat jane te shkurtra dhe te shendosha.

  2.Manikyri qe perdoret mbi nje baze transparente qe mbron thonjte, duhet te vihet ne fillim
  ne qender dhe pastaj tek anet. Pasi te jete thare shtresa e pare, plotesohet me nje shtrese
  te dyte manikyri. Manikyret me ne mode jane te tonaliteteve te hapura dhe roze, dhe me
  pas vjen nje game ngjyrash te forta dhe te vendosura, qe kalojne nga vjollca tek e zeza,
  tek e kuqja e bronzte. Kujt i pelqejne thonjte e gjate mund te provoje efektin e argjendte
  ose gri perle, nje nuance e re qe do te pasuroje ylberin e ngjyrave te manikyreve. Por manikyri
  nuk eshte menyra e vetme per te trajtuar duart.

  Ne fakt ka pak kohe, qe thonjte jane ne mode te vizatuara si te ishin piktura. Mania
  shpertheu ne SHBA, ku ka qendra te dedikuara teresisht trajtimit te thonjve dhe ne
  Londer, ku adoleshentet, studentet dhe grate ne karriere kane shume deshire te
  vizitojne te ashtuquajturit baret e thonjve, lokale ku eshte e mundur te heqesh etjen
  me nje kokteil dhe nenshtrohesh nje manikyri āThonjte e klienteve personalizohen
  me vizatime, gureza, pirsing dhe zinxhira te vegjel, ose me logon e stilistit te preferuar.
  Ka nga ato qe i duan te shkurtra dhe te plota, por ka dhe nga ato qe i preferojne shume
  te gjata dhe ējerrese, nderkohe qe xhelrat dhe pluhurat akrilike i lejojne te kene thonje
  me pamje natyrore edhe atyre qe i kane te crregullta ose te shkaterruara.


  French manicure me tri levizje

  Pėr t'u dhėnė duarve njė pamje sensuale dhe fine. Manikyri mė i pėrhapur sė fundmi dhe njė guidė e thjeshtė me tre hapa, pėr ta praktikuar sa mė lehtė.

  French manicure ėshtė njė teknikė e krijuar nė Francė, por tepėr e pėrhapur gati nė tė gjithė botėn. E thėnė mė thjesht, french manicure do tė thotė tė "pikturosh" tho-njtė nė mėnyrė natyrale. Pėr njė rezultat sa mė tė efektshėm dhe femėror, thonjtė duhet tė jenė tė hollė, veēse gjatėsia duhet tė jetė paksa e kursyer.

  Vendosni nė fillim mbi sipėrfaqen e thoit njė bazė transparente. Mė mirė do tė ishte nėse do tė kishte pėrmbajtje mbrojtėse dhe ushqyese.

  Vendosni maskat ngjitėse mbi thonj, tė cilat duhet tė limitojnė zonėn qė duhet ngjyrosur (pjesa e dalė e thoit) dhe mbuloni me maskė gjithė pjesėn qė mbetet pasi tė keni limituar me kujdes konturin midis dy ngjyrave. Estetistet se dhe ato qė kanė njė dorė tė stėrvitur mund tė bėjnė edhe pa maskat ngjitėse tė thonjve, duke pėrfituar njė rezultat edhe mė natyral.

  Pėrhapni manikyrin e bardhė mbi pjesėn e thonjve tė rritur dhe tė limituar dhe lėreni tė thahet plotėsisht.
  Hiqni maskėn ngjitėse me kujdes. Mė pas vendosni manikyrin e tejdukshėm nė tė gjithė gjatėsinė e thoit dhe lėreni tė thahet.

 9. #29

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 10. #30

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 11. #31

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 12. #32

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 13. #33

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 14. #34

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 15. #35

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 16. #36

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 17. #37

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 18. #38

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 19. #39

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


 20. #40

  Re: Disa nga modelet e thonjve qe kam bere


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 26-04-2012, 11:42 AM
 2. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-04-2012, 01:42 PM
 3. Kafshimi i thonjve
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 06-04-2011, 05:55 PM
 4. Modele thonjsh me majė tė gjatė dhe dekorime
  Nga EMAUS nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2009, 02:58 AM
 5. Modele thonjsh.
  Nga EMAUS nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 17-04-2009, 12:59 AM

Etiketat pėr kėtė Temė