Pse femrat e falin tradhtinė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Pse femrat e falin tradhtinė

  Receta Gatimi

  Fjalia “nėse mė tradhton do ta lė menjėherė“ ėshtė pjesė permanente e bisedės sė femrave pėr marrėdhėniet mashkull-femėr nė tė cilėn gjithmonė mbretėron krenaria dhe vetėrespekti.  Por, kur tradhtia vėrtetė tė ndodh shumica vendosin pėr faljen dhe qėndrojnė me partnerin jo besnik. Pėrvoja me tradhtinė sot nuk ėshtė asgjė e pazakontė sikur si edhe qė femra si e tradhtuar ndjehet fajtore dhe pėrgjegjėse. Pikėrisht fajėsia dhe pyetja si “ēka kam bėrė keq?” do tė pėrcjellė mendimin e turbulluar tė secilės femėr tė tradhtuar. Si vorbull nė kokė do tė sillen pyetje “Kush ėshtė ajo?”, “Pse pikėrisht ajo?” “Sa herė ka ndodhur kjo?”? “Pse e ke bėrė kėtė?”, por kėto do t’i hedh nė hije pyetja “Pse nuk kam qenė e mjaftueshme?”.

  Kur mashkulli ta bėjė tradhtinė, nuk lėndohen vetėm ndjenjat dhe humb besimi, por shfaqet edhe mosrespektimi dhe mashtrimi ndaj tė tradhtuarės dhe bashkėshortes. Pikėrisht kjo ėshtė ajo qė dhemb mė shumė dhe mė thellė. Sa mė shumė detaje tė paraqes ai, madje edhe nėse kėto i thotė si i penduar dhe sinqerisht, atėherė mė keq do tė ndihet. Ndjenja se do tė mund tė kishit bėrė diēka mė ndryshe apo mė mirė pėr ēka mashkulli nuk do tė kėrkonte atė qė i mungonte jashtė rrethit tuaj, vazhdimisht plotėson ndjenjėn e fajėsisė.

  Por, meshkujt nuk tradhtojnė pėr shkak tė femrės me tė cilėn janė nė lidhje por pėr shkak tė vetes. Tradhtia ėshtė zgjedhja personale me ērast mashkulli gjithsesi ėshtė i vetėdijshėm pėr rrezikun dhe pasojat qė i sjell ajo. Dhe jo, kjo nuk ka ndodh vetėm rastėsisht, por ky veprim ka dalė nga dėshirat e tij dhe prioritet e pėrcaktuara.

  Ja pse falin femrat:

  - Dashuria

  - Arsyet financiare

  - Praktika

  - Jo gatishmėria e heqjes dorė nga mėnyra e caktuar e jetės

  - Fėmijėt

  - Frika nga ndryshimet

  - Vetėbesimi i ultė

  - Momenti i keq

  - Besimi se personi tradhtar do tė ndryshojė

  - Pėrparimi nė karrierė

  - Besimi qė terapia pėr ēifte do tė ndihmojė – Frika nga vetmia

  - Arsyet religjioze

  - Dėshira qė familja tė mbetet e paprekur

  - Shpresa se nuk do tė ndodh pėrsėri

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shume liste interesante, dhe pse mendoja se femrat nuk falin kurre tradhetin

  Ka ndonje femer qe ka falur?

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  vetem ato qe jan budallaqe falin

 4. #4
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Tradhetine mund ta fali vetem nje femer jo e dashuruar dhe qe rrin me te vetem per interes. Vetem asaj lloj femre nuk do i interesonte shume tradhetia. Nje femer qe dashuron se besoj se mund ta fali tradhetine sepse ne ate moment dashuria kthehet ne dhimbje, dhimbja kthehet ne mosbesim, dhe nese dikush nuk ka me besim eshte e kote ta fale apo te vazhdoje me te me shpresen se do ndryshoje.

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e gona123
  Anėtarėsimi
  Sep 2010
  Postime
  49
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  uhhh se dii mu sme ka ndodhurr te me tradhtojn por edhe se di ne do e kisha falur,nese do te me kishte tradhtuar edhe nese do e doja shum do te vendosja secili ne rrugen e vet,sepse nese njeher te tradhton,heren tjeter nuk mbetet te quditesh..kshtu mendoj unn,,

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Erinaa po te jet ashtu sic e koncepton ti i bi qe te gjitha gocat te jen budallaqe

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e gona123
  Anėtarėsimi
  Sep 2010
  Postime
  49
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  nuk mendoj se ato qe falin jan budallaqee..pot falin ato qe e ndiejn veten pjeserisht apo plotesiht fajtore per tradhtin e partnerit..

 8. #8
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Pse femrat e falin tradhtinė
  Per te mbuluar sado pak te tyret ............

 9. #9
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  as q e mendoj se mund ta fal ..... 3 kam per tja nxir jeten nqs ma ben kte

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
  as q e mendoj se mund ta fal ..... 3 kam per tja nxir jeten nqs ma ben kte
  inati, maksimumi do zgjasi 3 dite pastaj 1 darke romantike, 1 dhurate e bukur dhe 1 puthje u harrua gjithēka...

 11. #11
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  hahhahaha renix nk mka ndodhur kur t m ndodhi do t them

 12. #12
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Erinaa po te jet ashtu sic e koncepton ti i bi qe te gjitha gocat te jen budallaqe
  Jo te gjitha Majdi......

 13. #13
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  ta mbeshtes mendimin erina

 14. #14
  i/e rregjistruar Maska e balabala
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ne nje tradheti nuk eshte me e keqja te tradhetia fizike qe ka bere i dashuri me e keqja eshte perbuzja qe te ben ne kohen e tradhetise. A falet tradhetia ? dhe falet dhe sjane budallaqe femrat qe falin por jane me shume fisnike sec duhet. Fal kur dashuria eshte e madhe dhe ka femije e i dashuri e ka pas nje teke kalimtare.Pas nje tradhetie dhe falje ngele nje plage qe o zot nuk kupton se mund te sherohet . te gjitha femrat qe thone sfalim ato falin me shume po tu ndodhe.

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Pse kush e tha qe femrat e falin tradhetine?...Une nuk e fal kurr..nese neser personi me te cilin do te lidh jeten,nuk ka me ndjenja per mua..te ma thote,te me lere,do vuaja vertet..por eshte me e paster..se sa te me tradhetoj nuk ja falja kurr...tradhetia nje nder gjerat qe urrej me shume...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femrat
  Nga anonymus nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 25-01-2013, 02:18 PM
 2. Femrat e bukura shihen si "objekt" nga vetė femrat
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-05-2012, 10:36 AM
 3. Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera
  Nga olsii nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-05-2012, 08:48 PM
 4. Kapėrceni’ tradhtinė
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-11-2011, 09:58 AM
 5. Zeri i partnerit zbulon tradhtine
  Nga ulkina nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 23-11-2011, 09:45 AM