Facebook, hakersi rus vjedh 1.5 milionė llogari


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Facebook, hakersi rus vjedh 1.5 milionė llogari

  Receta Gatimi

  Njė hakers rus i quajtur “Kirllos” ka arritur tė hyjė nė bazėn e tė dhėnave tė rrjetit Facebook duke vjedhur 1.5 milionė profile tė cilat i ka nxjerrė nė shitje.
  Pasi ka arritur qė tė penetrojė me sukses brendėsi tė serverave ai vodhi profilet duke i nxjerrė nė shitje me njė cmim tė kripur. Deri tani ka arritur tė shesė 700 mijė prej tyre. Kėto profile mund t’u jenė shitur keqbėrėsve tė tjerė, tė cilėt mund t’i pėrdorin pėr transferta parash apo pėr sulme tė tjera ndaj blogut tė famshėm.

  Nėse bėjmė njė llogari tė thjeshtė, hakersi rus ka nė dorė 1 nė 300 profile. Shitja e 1000 profileve me mė pak se 10 kontakte ėshtė bėrė pėr 25 dollarė, ndėrsa kontaktet me njė numėr mė tė madh miqsh janė shitur mė shtrenjtė. Sipas sistemit tė sigurisė, Symantec, profilet e pėrdoruesve shiten nė tregun e zi pėr 1-20 dollarė.

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Mė duket se do e mbyllim fare Facebook. Megjithatė e kemi kokėn tė qetė sepse lekėt i kemi tė sigurta.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Ishalla e mbyllin ,por sma merr mendja.

 4. #4
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  po keta qe i blejne perse ju duhen profilet?
  vetem po qe ndonje ka vene llogari bankare aty se perndryshe po rrime gjith diten ne pc krijojme profile dhe i shesim pastaj.

 5. #5
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  jo more nuk e mbyllin facebook per nje vjedhje por tashme e shtojn ma shume siguri kunder hackerave

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kujdes nga virusi qė vjedh llogarinė e “Facebook”
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-01-2012, 01:37 AM
 2. Ka gati 450 milionė euro nė llogari e nuk di tė lexojė
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 07-06-2011, 08:13 PM
 3. Si te eleminoj nje llogari ne facebook?
  Nga 3r1k0 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-04-2010, 02:42 PM
 4. Facebook me 400 milionė pėrdorues dhe dizajn tė ri
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2010, 01:57 PM
 5. Facebook me 300 milionė pėrdorues
  Nga aurel nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-09-2009, 03:10 PM