Twitter mė shumė si faqe lajmesh


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Twitter mė shumė si faqe lajmesh

  Receta Gatimi

  Edhe pėrderisa Twitter mundohet me tė gjitha forcat qė tė pranohet si faqe interneti pėr rrjetėzim shoqėror dhe si i tillė konkurrent i Facebookut, njė grup i hulumtuesve koreanė ka analizuar mėnyrėn se si njerėzit e pėrdorin kėtė shėrbim dhe ka konstatuar se shumica e pėrdoruesve e shohin atė si medium tradicional pėr lajme.  Me fjalė tjera, sipas hulumtuesve, pėrdoruesit nuk e shohin Twitterin si faqe me ngjashmėri tė madhe funksionale me rrjetin Facebook, por si njė faqe tė shpejt me lajme nė tė cilėn kushdo mund tė jetė reporter, por po ashtu duhet tė pėrkujdesen qė teksti (tweet) i tyre tė mos jetė mė i gjatė se 140 karaktere.

  Megjithatė Twitter nuk duhet tė brengoset aspak, sepse ėshtė pikėrisht kjo gjė qė e bėn shėrbimin unik nė botė.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Me eshte bere fiksim fare te jap nje update ne Twitter para se te fle! Gjen lajme me shume se gazetat lol

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Twitter tani ka nje faqe te re si Design
  Nga ReniX nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-02-2012, 05:19 PM
 2. Si tja bejm qe te identifikohemi ne nje faqe me mč shume se nje llogari
  Nga aurel nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-02-2011, 12:17 PM
 3. Twitter dėshiron tė dijė arsyen e moskalimit nė New Twitter
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2011, 07:22 PM
 4. Sulmi i ri infekton mė shumė se 100.000 faqe
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-12-2009, 09:54 AM
 5. Facebook ēdo ditė e mė shumė si Twitter
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-07-2009, 06:07 PM