Lojrat e femijeve para kompjuterit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Lojrat e femijeve para kompjuterit

  Receta Gatimi

  Pershendetje nga Arda, dua te hap temen mbi lojerat ne kompjuter nga femijet por, edhe dua te di edhe nga mendimet e te tjereve se sa te demshme jane ato dhe, sa duhen lejuar femijet te rrine brenda dites duke luajtur.

  Me respket Arda!

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mire se vjen Arda!

  Temen po e spostoj tek vogelueshet shqiptare! Pasi ne kete kategori ju mund te prezantoheni!

  Persa i perket lojrave, mund te them se perdorimi i tyre i tepruar sjell ērregullime tek femijet! Duke u nisur nga lodhja e syve dhe e mendjes deri tek oreksi i tyre.
  Nje perdorim i limituar mund te jete ideal dhe femija mund te zbavitet dhe mesoje diēka.

  Nuk e di per cilen mosh femijesh jeni duke u referuar! Por sigurisht lojrat duhet te jene te kontrolluara dhe te mos permbaje materiale te dhunshme apo frikshme!

  Koha e keshillueshme per femijet mbi 2 vjeē eshte jo me shume se 1 ore para kompjuterit!

  Besoj se jam afruar temes tuaj!

  Gjithe te mirat!

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e alvins
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  17
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Prsh. Po eshte e vertete ReniX, lojrat duhet te jene te kontrolluara nga prinderit dhe ne rradhe te pare femijes i duhet mesuar pozicioni i qendrimit para kompjuterit.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Po, dhe nje gje qe duhet te aktivizojne prinderit eshte PARENT CONTROLL: jane programe te mire pasi bllokojne faqet nqs femija pa dashje mundon te hapi ato jo te kendeshme per moshen e tij.

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Pershendetje nga Ardona dhe iu faleminderit per pergjigjen! Por, ku mund ta gjej "PARENT CONTROLL", a blihet online apo ku?

  Edhe nje here faleminderit nga Arda!

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Pershendetje programin mund ta shkarkoni ketu Free

  Kodi:
  http://download.cnet.com/3001-27064_4-10539075.html?spi=ad4bfd2c69a9789dfd0f29a33491b52d

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Ooo, shume flm. per kete program. Vertet qe eshte mese i nevojshem, te shohim a do te di ta perdor.

  Arda!

 8. #8
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  kompjuteri me te vertete eshte shume i rendesishem ne ditet e sotme, por per femijet duhet limituar. sa me shume kohe te kalojne para tij aq me te varur behen prej tij. femijet duhen aktivizuar edhe me lojra te tjera, psh. me top, vizatim, etj....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 23-03-2012, 11:18 AM
 2. Si t’iu hiqni fėmijėve frikėn nga errėsira para gjumit?
  Nga vaaldr1n nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-03-2012, 01:41 PM
 3. Fiksulture para kompjuterit
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 01:35 PM
 4. Si ti mbajme duart para tastieres kompjuterit
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-11-2008, 07:30 PM
 5. Verejtje per lojrat
  Nga kuklla nė forum Vėrejtje, Kėshilla, Pyetje Stafit
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-07-2008, 08:54 AM