Receta Gatimi

Barsaleta


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 10 123456 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 186
 1. #1
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12

  Wink Barsaleta

  Ne nje repart policie, shefi jep urdher qe policet te rreshtoheshin sipas shkolles qe kishin.
  Rreshtohen, pra te gjithe: me 4 klase, 8 klase, te mesme e me radhe. Nje polic nuk po gjente dot vendin ne rresht dhe vinte verdalle nga fillimi ne fund e anasjelltas.
  Po ti, cme vjen verdalle?-Bertet shefi.
  Une nuk kam shkolle fare, pergjigjet ai
  -Atehere..... ti hajde pas meje.......... i thote SHEFI.

 2. #2
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Pyet mesuesja nxenesit:
  Nese dikush nga ju e konsideron veten budalla,le te ngritet ne kembe.
  Ne fillim askush prej nxenesve nuk ngritet. Pas pes minutash,derisa ne klase mbreteronte qetesi relative, ne kembe ngritet Toni.
  Mesuesja habitet.ƃā€š Ajo nuk besonte se toni e konsideron veten budalla.
  Mesuesja e pyeti: Cka toni? ti veten e konsideron budalla?
  Jo moj, por me erdh keq kur te shihja vetem ty te ngritur ne kembe!!!

 3. #3
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Tė lutem ma sjellė njė pije, i thotė majmuni stjuardesės nė aeroplanė.
  -Pusho o Majmun - ia kthen ajo.
  -Njė pije oj 'rospi - i thotė papagalli.
  -Urdhėroni pijen - ia kthen ajo duke i dhėnė pijen papagallit
  Pas disa ƃʒ§astesh majmuni sėrish me kulturė e lutė stjuardesėn
  -Ju lutem a ka mundesi njė pije.
  -Pusho o majmun -ia kthen ajo.
  Majmuni e shikon papagallin qė bėhej gati tė kėrkonte pije.
  -Njė pije ma sjell shpejt oj shtrigė - thotė papagalli dhe stjuardesa ia sjellė pijen.
  Majmuni habitet dhe gati sa nuk plas nga inati. Vendos tė bėhet mė arrogant.
  -Ma sjellė edhe mua njė pije oj lavire e ndyrė - bėrtet majmuni
  -Edhe mua o e poshtėr - flet papagalli.
  Stjuardesa mė nuk duron dhe qė tė dy i hudh jashtė dritareve tė aeroplanit.
  Duke rėnė poshtė, papagalli e shikon majmunin tek bie i pafuqishėm dhe e pyet:
  -O majmun, a din ti tė fluturosh?
  -Jo - ia kthen ai.
  -Po mire ty kur nuk dinje cfare tu desh me folė - i thotė papagalli.

 4. #4
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Ne plazh, dy femije pesevjecare, nje djale e nje vajze, qe lozin. Djali i thote vajzes: - ke si kjo loder ti!
  - Kam! pergjigjet ajo vajza.
  - Po si kjo loder ke?
  - Kam!
  - Po si kjo loder ke?
  - Kam!
  Djali pasi mendohet pak, ul breket dhe i thote: - Po si kjo ke?
  vajza shikon qe s'ka dhe shkon tek e jema duke qare.
  - Pse qan shpirt i mamit? vajza ia shpiegon se si ishte puna. - Mos u merzit , shko i thuaj atij djalit, me kete qe kam une mund te kem sa te dua si ai i joti.

 5. #5
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Ora 16, ne zyren e avokat X bie zilja e telefonit. Avokati ngre recepetorin.
  - Alo, kush flet?
  -Prrrdhdhddhdh, - degjohet nje pordhe e gjate si pergjigje.
  Te nesermen serish ora 16 bie zilja dhe avokati merr te njejten pergjigje, keshtu edhe te pasnesermen dhe nje dite me pas. Te enjten mbasdite avokati studion gjithe sharjet qe egzistojne neper fjalore dhe po pret me ankth oren 16 te se premtes. Bie zilja dhe avokati rremben telefonin:
  - Maskara! bir kurve, shkerdhate,s'te permban pragu i shtepise...!
  - I dashur avokat po me habisni, c'ka ndodhur me ju? - flet tjetri gjithe edukate.
  - Oh, me falni, ju kerkoj ndjese njeqind here, ju lutem me falni. Kush flet?
  - Prrrrrrdhdhdhdh...

 6. #6
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  2-nje dite te bukur lepri shkon ne bar barist ishte ariu. I merr nje dopjo konjak nje sapo e pin e ze gjumi me vone vjen dheplra; ari thot dopjo konjak se kam dhe per te ngrene (leprin). dhedhelpren e ze gjumi. mMee vone vjen ujku; Ari dopjo konjak se kam per te bere qejf (dhelpra) dhe per te ngrene (lepri). e ze gjumi dhe ujkun, Ariu thot me mendje ; po ca ka ky konjaku im ?? E provon dhe e ze gjumi dhe ariun.... kalojne 10, 20, 30 min. Zgjohet lepri i sheh te gjith pertoke (nga konjaku). EUu thot lepri paskam bo sherr...........

 7. #7
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesen :…“Mesuese a dėnohet dikush pėr dicka qė nuk e ka bėrė? Jo asnjėherė pėrgjigjet mėsuesja. Atėherė se besoj se do tė mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i kam bėrė.

 8. #8
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Njė hajdut shkon nė Pazar pėr tė shitur rrobat qė kishte vjedhur, por njė hajdut tjetėr ia vjedh. Nė darkė e shoqja e cila e sheh tė mėrzitur e pyet:“Sfitove gjė?Hajduti duke qeshur:Kėsaj here i shita me cmimin qė i mora.

 9. #9
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Disa fėmijė po mburreshin se i kanė baballarėt tė shpejtė: Njėri thotė: - Babi im pasi hedh shigjetėn vrapon dhe e kap e kap pa arritur nė shėnjestėr. I dyti: - Babi im gjuan me pistoletė dhe e kap plumbin pa arritur shėnjestrėn... I treti: Se mos ėshtė ndonjė gjė kjo. Babi im ėshtė mėsues, megjithėse puna i mbaron nė orėn 4 vjen nė shtėpi qė nė 1.

 10. #10
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Beni kthehet nga shkolla me hundėn tė gjakosur, e jėma fillon tė bėrtasė...Bobo..ctė ndodhi, ndonjė aksident? Jo ..e ka fajin magjistari. Cili magjistar - Erdhi ne shkollė pėr shfaqja. Mė mori nė skenė dhe me nxorri 100 lekshe nga hundėt. A maskarai... Jo jo nė fakt ai nuk bėri gjė, fajin e kanė shokėt e klasės..pasi iku magjistari filluan tė kėrkojnėe a ka para tė tjera ne hundė...

 11. #11
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Beni para se tė shkojė nė shkollė i thotė tė jėmės se i dhemb barku. E jėma: "Nuk ke ngrėnė bukėn, e ke barkun bosh ndaj tė dhemb, po tė ishte plot nuk do tė tė dhembte. Nė shkollė mėsuesi mxėnėsve "Fėmijė mė dhemb koka, mos bėni zhurmė ju lutem." Beni ngrihet nė kėmbė "Mėsues, e keni kokėn bosh prandaj, po tė ishte plot nuk do tė tė dhimbte"

 12. #12
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  nje here mesuesja po shpjegonte mesimin:
  supozojme qe jeni 30 majmuna
  -ngrihet njeri nga klasa dhe i thote:
  po pse 30 mesuese por 31
  mesuesja e nxehur e nxjerr nga klasa
  pas 5 minutash nxenesi kthehet dhe hape deren e klases:
  duke qeshur i thote mesueses:
  -ngelet qe ngelet 30 hahahahahahahah

 13. #13
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  -kjo s'eshte banale po e bukur ...ishte 1 polic-, po ngaqe ishte shume pertac i thoshte shefit qe..me vdiq babai..edhe kshu justifikohej qe s'vente ne pune....edhe e beri kete pune nja 5 here..mungonte-dhe i thoshte shefit,na fal shefo, po me vdiq babai- ohhh me vjen keq ja bente shefi, te rroni vet..nejseee...u mendua polua dhe tha, oreee si shume here kam thene me vdiq babai, ketej e tutje do i them me vdiq mamaja..edhe kshu bo, ...mungoj nga puna dhe i thote shefit..me fal per mungesen por me vdiq mamaja- e ngushelloje shefi....heres tjeter mungoje prapy ky rrota dhe i thote shefo me fal po me vdiq mamaja- ja kthe shefi gjith inat : moreee shkerdhat me ke tallesh ti....te fala sa here te vdiste babai, se baba mund te kesh 100 po nene 1 ke.

 14. #14
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  O Grua cfare kemi per mengjes:
  -Byrek me spinaq- i thote gruaja.

  -Ne dreke:
  -O grua cfare kemi per drek se me griu uria?
  -Sallate me lakra - I thot gruaja.

  -Ne darke:
  -O grua cfare kemi per darke?
  -Preshe me qepe kemi- i thote gruaja.

  -Lere fare se do iki te haj nje dore bar nga lulishtja- tha burri. :hahaha

 15. #15
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Ishin mbledhur disa gjahtare dhe po tregonin trimeri qe kishin bere ne pyll.
  U ngrit njeri dhe tha:
  une njehere pashe nje ujk, me kujdes nxora thiken dhe ja preva bishtin
  Po pse bishtin u hodh nje tjeter
  PO sepse koken ja kishin prere me perpara prandaj tha ai

 16. #16
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Nje djal i vogel 5-vjec, nje dite duke lozur me cakmakun e te ati
  pa dashje e fut ne goje dhe e gellti ne bark!
  i ati i shqetesuar, shkon me te shpejte te pyese mjekun se cfare
  te beje tani.
  burri :- doktorr, kam nje hall shum te madh!
  doktori :- urdheroni, ma thoni hallin qe keni zoteri.
  burri :-sot ne mengjes djali im 5-vjecar, me ka ngrene cakmakun!
  dok :- po si ndodhi keshtu?
  burri :- po ja ai po lozte me te dhe fap e futi ne goje dhe e gelltiti ne bark !
  dok :- ou !!!
  burri :- doktor, me thoni c'te bej se po cmendem fare?
  dok :- dmth, cakmaku eshte ne barkun e djalit?
  burri :- po, doktor ! po si t'ja bej ?
  dok :- mmh ka zgjidhje, ka.
  ti ske me cfare te ndezesh cigaren, apo jo?
  epo ndize me shkrepese, se nuk behet qameti..............!!!!!

 17. #17
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Nje plak vete per tu vizituar tek mijeku, cfar halli te ka sjell e pyet mijeku?
  po ja pergjigjet plaku, me dhemb kemba e majte.
  Sa vjec jeni? pyet perseri mijeku! 87 pergjgjet plaku.
  Po eshte normal thot mijeku ne kete moshe qe keni ju te keni ndonje shqetesim te vogel, mos harroni se jeni 87 vjec.
  87 vjec eshte dhe kemba e djathte thote plaku por sme ka sjell kurre shqetesime.

 18. #18
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Nje i dehur kthehej ne shtepi naten dhe andej nga mesi i rruges i teket per nje cigare dhe e ndez. Kur arrin tek dera e shtepise nxjerr celesin dhe ben ta hapi po hic, nejse u perpoq sa u perpoq dhe si perfundim kur e pa qe s'po ja dilte dot i kerkon nje kalimtari ta ndihmoje. Vete kalimtari te fusi celsin ne brave po ca t'shofi, kthehet nga pijaneci dhe i thote "Lal kjo osh cigare". "Mos,- thot pijaneci-,paskom pi celsin". :hahaha :hahaha :lalala

 19. #19
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Nje xhaje bente shume pordha. Nje dite hyp ne tren me plaken e vet dhe u bie te rrine ne te njejten kabine me nje cift te ri. I thote xhaja plakes; -o plake, a ta leshoj nje pellumb? - dhe ja fut pordhes. Ky cifti skandalizohet por nuk thone gje. -o plake, ata leshoj nje pellumb?- prape xhaja dhe ja fut pordhes. Cifti i ri ishin skuq nga turpi por xhaja nuk donte tia dinte. -o plake?-, _fol burr!,- i thote plaka. -A ta leshoj edhe nje pellumb tjeter?-, Me ne fund djali i ri nuk duron e i thote: -E leshon pellumbin ti mor xhaje por ta caj kafazin pastaj!!!-

 20. #20
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Disa te rinj pane Nastradinin qe ishte mbeshtetur te stalla.
  e gomerve dhe donin ta tallnin.
  Njeri me i shkathet i thote:
  -Ku je o Nastradin,baba i gomerve.
  Pergjigjet Nastradini:
  -Po ti mor bir pse pake dale prej stalle?.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 10 123456 ... I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Barsaleta Te Ndryshme
  Nga MAJDI nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 220
  Postimi i Fundit: 25-09-2014, 02:25 PM
 2. Barsaleta italisht
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 04-02-2013, 02:39 PM
 3. Barsaleta me Nastradinin
  Nga Al Capone nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 07:54 PM
 4. :o Barsaleta +18
  Nga Lirenti nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-09-2007, 03:21 PM
 5. Barsaleta e humor me bjondet
  Nga Cuore RossoNero nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 03-12-2006, 09:06 AM