Receta Gatimi

7 Arsyet pėr tė braktisur Facebook...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  7 Arsyet pėr tė braktisur Facebook...

  7 Arsyet pėr tė braktisur Facebook...
  Tė braktisėsh Facebook-un ėshtė po aq e vėshtirė sa tė lesh edhe duhanin. Sipas njė levizjeje kundėr Facebook tė quajtur 'QuitFacebookDay.com', nė 31 maj ėshtė caktuar data pėr t'u larguar nga Facebook dhe tė gjithė ata qė do tė tregojnė kėtė iniciativė do tė shfaqin hapur kundėrshtinė e tyre pėr mėnyrėn se si pėrhapen dhe trajtohen tė dhėnat e tyre personale.
  Ndėrkohė themeluesi Mark Zuckerberg ka kėrkuar ndjesė pėr politikėn e privatėsisė nė Facebook. Nė njė artikull nė "Washington Post", Zuckerberg ka pranuar se janė bėrė shumė gabime.

  Nga ana tjetėr 'QuitFacebookDay.com' liston edhe 7 arsyet se pėrse duhet braktisur Facebook.

  1. Privatėsia, njė cėshtje qė nuk ėshtė trajtuar me seriozitet.

  2.Facebook, njė botė qė nuk ėshtė e jona

  3. Komentet e lėna te fotot dhe videot lexohen nga shumėkush duke krijuar hapėsira pėr keqkuptime

  4. Nė Facebook mund te memorizohen tė dhėnat e pagesave apo transaksioneve qė kryhen nė faqe.

  5.Tradhėtohemi edhe nga miqtė tanė, tė cilėt mund tė shohin, marrin dhe pėrvetėsojnė tė dhėnat tona.

  6.Motorrėt e kėrkimit tė Facebook, dinė shumė rreth nesh.

  7. Edhe nėse vendosim tė largohemi, e kemi tė vėshtirė ta bėjmė totalisht sepse disa tė dhėna, foto apo video tė ndara me miqtė tanė do tė vijojnė tė jenė ende nė qarkullim.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Me e rendesishmja do ishte ndarja nga gruja/burri hahaha!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 5 arsyet me te ēuditshme per te pushuar nga puna.
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-05-2012, 09:31 PM
 2. 3 Arsyet qe Femrat dhe Meshkujt nuk kuptohen!...
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-03-2012, 08:09 AM
 3. 10 arsyet qė prishin njė dashuri
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-04-2011, 09:55 PM
 4. Cilat do ishin arsyet qe do te tradhetonit?
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 01-10-2009, 11:00 PM
 5. 10 Arsyet pse prishet PC jone
  Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-04-2009, 09:31 PM