Receta Gatimi

Ēmendoni per Ismail Kadaren?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e X-man
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  45
  Reputacioni
  0

  Ēmendoni per Ismail Kadaren?

  SHKRIMETAR I MIRE APO JO?

 2. #2
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e X-man
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  45
  Reputacioni
  0

  Re: cmendoni per ismail kadarene?

  C'MENDIME KENI PER
  ISMAIL KADARENE?
  A MUND TE JENE TE VERTETA AKUZAT E JANULLA RRAPIT KUNDER TIJ?

  DHE NQS MENDONI PO KU BAZOHENI DHE PSE?

 3. #3
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  18

  Re: cmendoni per ismail kadarene?

  Pershendetje...
  Se di se cte mendoj me te vertete tani per Ismail Kadarene...e kam pare gjithmone si nje ikone e letersise shqiptare por pak te distancuar nga Shqiperia.
  Te gjitha akuzat kunder tij mund te jene te verteta por ai mbetet nje shkrimtar i zoti por jo nje historian sic e konfirmon ai...
  Me pelqejne librat e tij por nga ana njerezore me vjen me te vertete shume keq per te gjitha ato te keqija qe ka bere kunder ketyre personave.
  Shpresoj te jete bere i pergjegjshem per veprimet e tij.
  ju pershendes te gjitheve dhe shpresoj qe te jeni te shumte e te shkruani sa me shume mbi letersine shqiptare.
  Ju uroj gjithe te mirat..
  Nerti

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: cmendoni per ismail kadarene?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti
  Pershendetje...
  Se di se cte mendoj me te vertete tani per Ismail Kadarene...e kam pare gjithmone si nje ikone e letersise shqiptare por pak te distancuar nga Shqiperia.
  Nerti
  ne fakt si shkrimtar eshte i zoti...

  por me veprimet e ulta qe ai ka bere (te dala ne pah kohet e fundit) del se vertet eshte nje "diktator i dyte"
  te shikoje familjen qe Kadareja kish katandisur ashtu ishte vertet per te ardhe keq.

  Reni

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19

  Re: cmendoni per ismail kadarene?

  si shkrimtar nuk ia kalon njeri ne shqiperi...

 6. #6
  i/e rregjistruar Maska e medi lila
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ISMAIL KADARE eshte shekspiri i Shqiperise !

 7. #7
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Me pelqen shume,vetem se ndonjehere i sterhollon shume detajet e ngjarjeve qe rrefen....besoj se nuk nevojiten shume...lexuesi ka nevoj per dicka me konkrete....por gjithsesi,eshte shkrimtar i mire pa dyshim.....

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ....per Kadaren .....vetem a din ta lexosh...e jo te mendosh.......

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  ...nje nder perlat e letersise shqiptare....pena e tij e ka ngritur ne piedestal dashurine dhe ka depertuar ne cdo skute te erret te jetes....pa dyshim hero i mendimit filozofik...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. ISMAIL KADARE
  Nga kuklla nė forum Shkrimtarė Shqiptarė
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 20-10-2013, 11:25 PM
 2. Cmendoni per divorcin ne Kosove?
  Nga qejeku nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 07-02-2009, 11:52 AM
 3. Ismail Qemali
  Nga Altin111 nė forum Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-12-2007, 07:42 PM
 4. Ēmendoni per egoizmin?
  Nga EMAUS nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 12-11-2007, 11:58 PM
 5. Interviste me personalitetin e shquar Ismail Kadare
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2007, 09:19 AM