Receta Gatimi

A janė shqiptarėt persona civil?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  A janė shqiptarėt persona civil?

  Tė jesh njė person civil duhet tė kesh respekt pėr individet e shoqėrisė, duhet tė paguash atė qė tė takon, nuk duhet te thyesh rregullat e qarkullimit rugor, duhet te mbash radhen, duhet te pagosh bileten ne autobuz, duhet ti lesh vendin me te moshuareve, mos te shqetesosh komshite, duhet te perdoresh fjalet baze ju faleminderit ju lutem, duhet te tolerosh dhe ēfare tjeter!....

  Pse gjerat me themelore tė njė shoqerie mungojnė nė Shqiperi!? por pyetja qe me ēudit me shume eshte: Pse valle te njejtet shqipėtar jashte shtetit sillen ndryshe? Mendojne se kjo sjellje ne vendin e tyre i ben me te zgjuar apo me snob?

  Diskutim te kendshem! Dhe shperndaheni kete mesazh me shpresen qe Shqiperia do ndryshoj! Publikoheni ne profilin tuaj te facebook apo twitter.

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Shqiptari shqiptar mbetet!!!

 3. #3
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  eehhh...ky eshte nje problem serioz i popullit tone. E kap shpesh here si teme kete kur jam me miqte e mi pasi eshte dicka shqetesuese per mendimin tim. Nuk di cte them, por vetem uroj qe te kalohet sa me shpejt sepse vetem atehere do te jemi nje popull i civilizuar, e do mund ti jepen zgjidhje shume gjerave...

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  O Renix, sipas mendimit tim, ka disa arsye duke filluar qe nga socialet e deri tek arsye te tjera qe e bejne shqiptarin te ērregull ne menyre te rregullt ose rigoroz. Se parim nje shqiptar qe nuk eshte ne pune, nuk ka si te jete ne rregull me pagesat qe ketu ne Tirane, p.sh. ka shume familje qe nuk paguajne taksen e gjelberimit. Pse?! Sepse nuk jane ne pune dhe nuk paguajne dot. Ketij fenomeni nuk mund t'i thuash se jane jocivile. Por edhe ashtu snoba ka, por, mjerisht, qe t'e kurohet ko dukuri, duhet nivele te larta jetese, edhe pse shqiptari ne shpirt eshte social, shiko si komunikojne me komshinjte.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te sillemi me keta persona?!?!
  Nga Alb-Angel nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 01-03-2013, 11:23 AM
 2. Ja pse shqiptaret jane njerzit me te mencur
  Nga vaaldr1n nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-05-2012, 10:50 AM
 3. 6.000 persona hanė mbi urė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2009, 09:15 PM
 4. Videokonference me shume persona!
  Nga Vampirus_spectrum nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-11-2008, 11:22 PM
 5. Jahni pule (per 4 persona)
  Nga EMAUS nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-04-2007, 11:00 PM

Etiketat pėr kėtė Temė