Receta Gatimi

100-vjecarja me bri ne koke!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16

  I Habitur 100-vjecarja me bri ne koke!

  Kjo zonje e moshuar njeqindvjecare quhet Zhang Ruifang dhe vjen nga nje fshat kinez i quajtur Linlou.
  Ne vitin 2009 nje bri i vogel filloi ti rritej ne pjesen e majte ta ballit te saj dhe mbas nje viti ai bri ka arritur gjatesine 6 cm.
  Vajza e saj me e vogel ( 60 vjece) tregon se kur briri filloi te rritej askush nuk i vuri shume rendesi, por tani me kalimin e muajve ai bri po behet cdo dite e me i madh dhe ka arritur gjatesine 6 cm.
  Si e shpjegojne mjeket kete?
  Ky eshte nje lloj tumori qe zhillohet zakonisht ne personat me moshe
  te avancuar (si kjo e moshuar, qe eshte 101 vjece). Normalisht briri rri
  ne permasa konstante, por ne kete rast vihet re se ai ka marre permasat
  e nje briri si ai i kafsheve.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Interesante,me bri.

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Sa e cuditshme, po si ka mundesi qe i ka dale tamam ne balle ....?
  Ca nuk degjojne veshet dhe ca ste shohin syte kohet e fundit....

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  wow, shume e ēuditeshme kjo gje!!! boo nuk e shikoj dot!

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Un e kam par dhe ne TV kete shum gje e habitshme

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  tani vihet ne dyshim babai i saj i vertet............

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  tani vihet ne dyshim babai i saj i vertet............
  hahahaha! te jete demi valle! haha!

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  tani vihet ne dyshim babai i saj i vertet............


  ahahhahha !!!!mir se nuk ka qen qen se ?

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Sa pashe moshen e dija se kineze se te tan ndodhin llojlloj ''mrekulli ''...

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  hahahaha! te jete demi valle! haha!
  ca nuk ben vaki .. perderisa kemi degjuar KAL+NJERI ...po DEM + NJERI cte keqe ka ( o zot sa e shpifurrrrrrrrrrr)

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Nuk ka mundesi kjo mund te jet ndonje kallo haha

 12. #12
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hmmmm mesa di un kjo eshte nje lloj semundje por qe informacionet qe kam marr ne lidhje me kte semundje kan qen te paktat dhe te shpejta dhe nuk e kam shum mir te fiksuar se nga se vjen .... por kam par raste qe nje gje e till u ka ndodhur shum personave jo vetem ne koke por edhe ne duar .... mendo 1 njeri me "6 gishta"

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  po ulkina ke te drejt , semundje esht dhe quhet mutacion
  un njoh dike qe kur ka lindur ka pas 6 gishta ne secilen kemb , i beri operacion dhe tani i kan ngel vetem thonjt e ktyre 2 gishtave te tepert

 14. #14
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  po bravo mutacion ...... tani u kujtova kjo semundje ishte e kurueshme ....... kam par edhe 1 raste kur kjo kishte dal siper 1 gishti .... vertet esht dicka e tmerrshme ..... :/

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dhimbje koke
  Nga agron beshtica nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-04-2012, 03:16 PM
 2. Pffffffffff nuk shtyhet hic!..:cry::koke:
  Nga erinda nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-02-2012, 08:18 PM
 3. Tablet tė krahasuar kokė mė kokė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-01-2011, 04:40 PM
 4. Kokė mė kokė: Nexus One kundėr iPhone
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-01-2010, 11:41 AM
 5. Kanguri me shigjeten ne koke!
  Nga ReniX nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 21-08-2009, 06:33 PM