Receta Gatimi

Kur ēmenduria nuk ka kufij...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Post Kur ēmenduria nuk ka kufij...


  Ky qė po shihni nė imazh ėshtė njė Apple iPhone 4, por jo njė i tillė qė mund ta shihni ēdo ditė nė treg. Ai kushton saktėsisht 8 milion dollarė! Njė ēmim astronomik pėr njė celularė qė edhe nė versionin mė tė thjeshtė ėshtė ende i shtrenjtė pėr konsumatorin e pėrditshėm.

  Argjendari Britanik Stuart Hughes, qė ka fituar njė reputacion pėr rimbėshtjellje tė shtrenjta tė pajisjeve tė popullarizuara elektronike tė tregut, ėshtė sėrish nė qendėr tė vėmendjes me kėtė iPhone me 500 diamante “tė pėrkryera” dhe me mė shumė sesa qė duhet ari pėr tė tėrhequr sheikėt e Dubait, e jo konsumatorėt e zakonshėm.

  Ja sesi e pėrshkruan Hughes produktin nė ueb faqen e tij: “Celulari mė i shtrenjtė nė botė ka njė konstruksion qė kushton total 5 milion funte. Ėshtė i punuar nė punė dore dhe ka rreth 500 diamante tė pėrkryera qė kanė njė total prej mbi 100 karat. Pjesa e prapme ėshtė formuar duke pėrdorur ari ngjyrė roze me prekje tė ngjashme me ari edhe rreth logos sė Apple dhe me 53 diamante. Navigimi kryesor ėshtė punuar nga platina qė ka diamante tė prera njė nga njė, me vlerė prej 7.4 karat. Gjithashtu i pėrfshirė ėshtė njė diamant i rrallė 8 karat qė mund tė zėvendėsojė atė me ngjyrė roze qė shihet nė imazh. Korniza qė mban kėtė celularė unik ėshtė e punuar nga njė bllok i Granitit, nė Imperial Pink me lėkurė tė brendshme tė nivelit mė tė lartė, qė ngrit peshėn nė rreth 7 kg. Pajisja ėshtė 32GB dhe ėshtė edicion i limituar, me vetėm dy kopje”.

  E tani pėr ju lexues? A ju duket kjo ēmenduri kur dihet se edhe nė versionin e thjeshtė iPhone kushton shtrenjtė? /pcworld.al

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  pfff...po mendoja ta blija, po prap, sikur eshte shume i thjesht per mua.......nejse, gjithsesi do i them gjyshes te ma beje dhurate per vit te ri...hahaha

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  hahaha smocking edhe une menova me mar me lajmrim, po tarifa mi djegi buzt

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Mua nuk me pelqen ai diamanti ne qender, por do e blija

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-02-2012, 12:11 AM
 2. Berisha: Bashkim kombit, pa kufij Shqipėri-Kosovė
  Nga Enkelejda_24 nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-08-2009, 07:42 PM