Engadget ka publikuar disa fotografi tė prototipit tė telefonit PlayStation Phone, pajisjes hibride mes telefonit tė menēur dhe njė mini-konsole pėr lojėra. PlayStation Phone mbėshtetet nė sistemin mė tė ri operativ Android, atė Gingerbread 3.0.

Pėr mė tepėr ky telefon do tė ketė qasje tė plotė nė tregun virtual tė aplikacioneve tė Android dhe lojėrave tė kompanisė Sony, prej nga mund tė shkarkohen lojėra interesante tė cilat do tė jenė tė projektuara posaēėrisht pėr kėtė platformė dhe kėtė pajisje mobile.

Sipas raportimeve tė faqes sė njohur, thuhet se telefoni do tė pėrfshijė procesorin 1GHz Qualcomm MSM8655 Snapdragon dhe 512MB RAM, 16GB ROM memorie dhe ekranin prej 10.4 cm.

Ndėr tė tjera, pajisja e njohur me emrin PlayStation Phone posedon edhe kamerėn me 5 mega-piksel dhe kartelėn pėr mikroSD. Telefoni pritet tė dalė nė treg gjatė vitit 2011./ Telegrafi