Google Voice tani ėshtė paraqitur pėr iPhone, dhe nė mes tjerash aplikacioni i ri sjellė integrim mė tė mirė me tė gjitha veēoritė e fuqishme tė Google Voice, tė cilat janė pa pagesė.

Tė gjithė ata qė kanė pritur pėr kėtė aplikacion e dinė se kanė kaluar mė shumė se 16 muaj, por mė nė fund pritja pėrfundoi dhe aplikacioni ėshtė gati.

Google Voice tani mund tė shkarkohet nga iTunes App Store dhe mund tė instalohet menjėherė nė iPhone. Aplikacioni ju mundėson tė bėni dhe pranoni thirrje prej numrit tuaj Google Voice (duke pėrdorur aplikacionin thirrės tė iPhone-it tuaj si Proxy), pastaj mund ta pėrdorni pėr tė dėrguar dhe pranuar mesazhe me tekst, tė qaseni nė librin e adresave tė iPhone, dhe tė lexoni/dėgjoni postėn me zė.

Ju mund ta shkarkoni atė tėrėsisht pa pagesė prej ketu /pcworld.al