Receta Gatimi

Fqinjėt gati pėr PayPal, Kosova e Shqipėria ende jo


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Post Fqinjėt gati pėr PayPal, Kosova e Shqipėria ende jo


  Sistemi i pagesave online PayPal do tė jetė i gatshėm pėr shfrytėzim nga qytetarėt e Serbisė, Maqedonisė dhe Malit tė Zi, ndėrsa Shqipėria dhe Kosova ende nuk do tė kenė mundėsi tė shijojnė dobitė e kėtij sistemi pėr pagesa online.


  Sipas portalit Serb 24Sata, pėrdoruesit qė jetojnė nė kėto tre vende do tė jenė nė gjendje tė pėrdorin shėrbimin vetėm pėr blerje nė internet, kurse tregtarėt lokal nuk do tė jenė nė gjendje tė kėrkojnė pagesė pėr shėrbimet e tyre pėrmes PayPal.

  Oferta mė pas pritet tė zgjerohet, dhe do tė pėrfshihet edhe bashkėpunimi me bankat lokale.

  Nė anėn tjetėr nuk ėshtė bėrė i ditur asnjė detaj pėr sa i pėrket pėrfshirjes sė Kosovės apo Shqipėrisė nė sistemin e pagesave online PayPal. Shqipėria nė njėrėn anė ėshtė e renditur nė sistemin e pagesave tė PayPal si shtet, por ky shėrbim nuk funksion ashtu si duhet nė Shqipėri, megjithėse thuhet se ėshtė funksional vetėm pėr dėrgim tė tė hollave online (e jo pėr tė pranuar), ndėrsa nė anėn tjetėr nė Kosovė ka ende probleme politike tė cilat duhet zgjidhur para se tė kėrkohet pėrfshirja nė sistemin e pagesave me PayPal.

  PayPal ėshtė njė shėrbim qė iu mundėson cilido biznes apo konsumatorė me njė e-mail adresė qė nė mėnyrė tė sigurt, tė lehtė dhe me efikasitet efektiv nė kosto tė dėrgojė dhe pranojė pagesa online.

  Arsyeja pse ėshtė vonuar paraqitja e PayPal nė regjionin e Ballkanit, thuhet tė jetė ndikuar nga reputacioni i keq i Serbisė prej vitit 1990, qė ėshtė cilėsuar si njė vend ku ka abuzime tė mėdha me blerjet nė internet. Mė herėt gjatė kėtij viti Serbia dhe Maqedonia nėnshkruan njė marrėveshje qė bashkėrisht ti qasen kompanisė eBay (pronares sė PayPal) pėr pėrfshirjen e tė dy vendeve nė kėtė sistem.

  PCWorld Albanian ka kontaktuar me zyrtarė tė eBay dhe PayPal nė lidhje me shfaqjen e PayPal nė rajoni tonė, dhe kemi kėrkuar detaje rreth asaj se kur do tė pėrfshihet edhe Kosova dhe Shqipėria, tė cilat do t’i publikojmė shumė shpejtė pasi tė kemi marr pėrgjigje nga personat pėrgjegjės pranė kompanive nė fjalė. /pcworld.al

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Po ku te shkoje PayPal ne Shqiperi, me shume se gjysma e shqipetareve nuk dine adresen e shtepise se vet, dine vetem lagjen, te tjerat pastaj, ia lene ne dore postierit...

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Tamam thote smocking2,ne Shqiperi lagjet nuk kane emra dhe njifen nepermjet nje personi ose dyqani,kurse pallatet sbehet fjale per numra identigikimi.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Meshkuj jeni gati? 70-vjecarja e virgjėr gati tė dorėzohet !!
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 14-05-2012, 06:54 PM
 2. Shqipėria drejt 4G, Kosova ka stagnuar nė 2.5 G
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 31-01-2012, 11:46 AM
 3. Kosova Dhe Shqiperia ,dy Shtete apo dhe Dy Kombe?
  Nga Enkelejda_24 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 17-01-2012, 05:24 PM
 4. Shqipėria gati pėr pėrdorimin e sistemit 3G
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-05-2010, 10:37 AM
 5. Maroni: Vizat, Shqipėria ende larg
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-09-2009, 06:56 PM