Nė konferencėn e mbajtur nė New York Acer u ka shfaqur tė pranishmėve njė telefon tė menēur interesant, shitja e tė cilit do tė duhej tė fillonte nė muajin prill tė vitit tė ardhshėm. Pajisja ende nuk ka emėr zyrtar tregtar, e nuk dihet as versioni i parainstaluar i sistemit operativ Android, i cili e fut atė nė funksion.

Kompania megjithatė ka publikuar disa specifika teknike, tė cilat pėrfshijnė procesorin 1 GHz Snapdragon, kamerėn e pėrparme prej 2-megapikselash pėr video-thirrje dhe kamerėn e pasme prej 8-megapikselash me blic LED dhe mundėsi tė incizimit tė video materialeve me rezolucion prej 720p.


Nė veēanti Acer ėshtė pėrpjekur rreth ekranit, kėshtu qė ky telefon i menēur (smartphone) integron ekranin 4.8-inēėsh me rezolucion prej 1.024 x 480 pikselash, qė do tė duhej tė jetė i pėrshtatshėm edhe pėr shfletimin tė internet dhe shikim tė filmave.

Nga gjėrat tjera vlen tė theksohen HSDPA, 802.11 n dhe lidhja Bluetooth 3.0. Ēmimi, natyrisht, tani pėr tani, nuk dihet. /Telegrafi/