Receta Gatimi

Tronditet Kosova:The Guardian: Thaēi kryemafioz


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29

  Tronditet Kosova:The Guardian: Thaēi kryemafioz  “Kryeministri i Kosovės ėshtė kreu i njė grupi mafioz, qė merret me trafikun e armėve, drogės dhe organeve njerėzore nė Europėn Lindore. Ky ėshtė pėrfundimi i njė raporti tė Kėshillit tė Europės, pas dy vjet hetimesh, ku citohet FBI dhe burime tė tjera tė shėrbimeve sekrete”.

  Pjesė tė kėtij pėrfundimi janė zbuluar dhe publikuar nė gazetėn britanike “The Gardian” ku thuhet se Thaēi, dekadėn e fundit ushtroi njė kontroll tė fortė nė tregun e heroinės.

  Thaēi, identifikohet si “bosi” i njė rrjeti qė nisi aktivitetin nė vitin 1999, qė pati njė ndikim tė fuqishėm nė qeverinė e vendit, prej kėsaj kohe.

  Figura tė tjera, nė rrethin e ngushtė tė tij akuzohen pėr marrjen peng tė serbėve, qė janė dėrguar pėrtej kufirit nė Shqipėri, pas lufte dhe atyre u janė marrė veshkat e mė pas u janė shitur organet nė tregun e zi.

  Raporti botohet nė njė moment shumė tė rėndėsishėm pėr Kosovėn, ku tė dielėn u zhvilluan zgjedhjet e para parlamentare pas fitores sė pavarėsisė nė vitin 2008.

  Thaēi ėshtė fitues i tyre dhe po synon tė formojė njė koalicion me partitė e opozitės.

  Raporti do t’u paraqitet tė enjten nė Paris, diplomatėve europianė nga 47 vende nga Dik Marti, pėrfaqėsuesi i Asamblesė Parlamentare tė Kėshillit tė Europės.


  Pas The Guardian, edhe BBC: Thaēi kryemafioz  Pas publikimit fillestar nė gazetėn The Guardian, edhe BBC shkruan se ndaj kryeministrit tė Kosovės, Hashim Thaēi rėndojnė “akuza serioze” nė raportin e Kėshillit tė Europės, raport ky qė pritet tė botohet ditėn e enjte.

  BBC, nė edicionin online tė saj shkruan se ėshtė vėnė nė zotėrim tė njė kopje tė raportit tė pėrbėrė nga 27 faqe. Aty, sipas BBC, pėrmendet emri i kryeministrit aktual tė Kosovės dhe ish-liderit politik tė UĒK-sė, pėr trafik organesh njerėzore, trafik droge dhe trafik armėsh qė kryhej nėpėrmjet kalimit tė tė burgosurve tė UĒK-sė, si serbė ashtu edhe shqiptarė, pėr nė kufirin me Shqipėrinė. I njėjti burim shkruan se nė raport paraqiten prova edhe pėr lidhje me krimin e organizuar edhe nė ditėt e sotme.

  Raporti, sipas BBC, ėshtė produkt i punės 2 vjeēare hetuese tė Raportuesit Special tė Kėshillit tė Europės, Dick Marty dhe do tė paraqitet para Komitetit tė tė Drejtave tė Njeriut nė Kėshillin e Europės nė Strasburg ditėn e enjte.

  Qeveria e Kosovės pėrgėnjeshtroi lajmin e shpėrndarė nėpėrmjet The Guardian, duke e cilėsuar atė si njė gėnjeshtėr ndaj sė cilės do tė ndėrmerren tė gjitha hapat e nevojshme politike e juridike.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 15-12-2010 mė 11:11 AM. Arsyeja: Update

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Wow, doli nje Wikileaks tjeter!

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ahuuuuu keto akuza jan jan te pabaza.Njejten akuz e ka ngrit edhe Karla Delponat kunder uqk shpifje ...

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Po po te pabaza,jemi ne 2010 nuk flet njeri pa fakte mos harro.

 5. #5
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Po po te pabaza,jemi ne 2010 nuk flet njeri pa fakte mos harro.
  Nje gje duhet ta kemi parasysh qe ky Dick Marty ka qen dhe mbetet njeri nder kundeshtaret me te medhenje te pavarsis se Kosoves
  Eshte edhe personi qe ka shfaqur urrejtje ndaj shqiptarve ne pergjithesi ne nje samit per zgjerim Europjan ne Berlin vitin 2003
  Ky pra eshte shpifsi i gjerave te pa verteta

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Se di ndoshta,por nuk eshte vetem Dick Marty qe e thote kete gje per Thacin,nuk e di por bazohem vetem per ato qe kam degjuar dhe lexuar,shpresoj te mos jene te verteta,por vlen te presim dhe te shohim me tej.

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Po po te pabaza,jemi ne 2010 nuk flet njeri pa fakte mos harro.
  Ku jan faktet ? edhe Karla Delponte, ka ngre p[o te njeten akuz por por mbasi kishte munges faktesh u hudhen poshte, te gjitha , mduket edhe liber ka nxer ?Sikur te thuhet se kan mbyt serb kjo sdo koment , se ka qen lufte ama te mbysin ti marrin organt e ti shesin ne shqiperi ,kjo eshte shpifje dhe dezinformat e serbe te beogradit se mundohen te njellosin ushtrin qlirimtare, gjeneralet serbe kan masakru kan pre kan bere gjenocid si ata kan dit dhe ende po mbrohen ne lir! e mundohen te hudhin balt mbi uqk , pa ase me te voglin fakt ,jo qe dua ta mbroj thaqin ,ase voten nuk ja kam dhen! por dua te mbroj drejtesin.

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Doli dhe ky mafioz bohhh

 9. #9
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Doli dhe ky mafioz bohhh
  Shpifje eshte kjo sepse UĒK ka qen e paster edhe Thaqi si drejtus ,kot mundohen ta njollosin luften e shejt per liri
  Une nuk po e kuptoj pse po i akuzojn shqiptaret qe kemi ber vetmbrojtje, e i len te lire kriminelet qe masakruan pleq e femij.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A eshte e vertete qe Thaci e ka shit Kosoven tek Serbet?
  Nga vaaldr1n nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 29-02-2012, 01:27 PM
 2. Thaēi: Vetėvendosje po vetėfundoset
  Nga arjolim nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-01-2012, 09:25 PM
 3. Lara Croft and the Guardian of Light do tė lansohen me njė veēori minus
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-08-2010, 08:54 PM
 4. Kalimash, Berisha dhe Thaci “perfundojne” tunelin
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-05-2009, 04:26 PM