Receta Gatimi

Policia greke ktheu 150 shqiptarė gjatė 24 orėve tė fundit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Policia greke ktheu 150 shqiptarė gjatė 24 orėve tė fundit

  Policia greke po vazhdon sjelljen e vrazhdė ndaj shtetasve shqiptarė qė nisen tė udhėtojnė pa viza tek tė afėrmit e tyre nė emigracion duke paraqitur pasaportat biometrike nė kufi. Prej mbrėmjes sė djeshme, policia greke ka vendosur njė masė qė nuk parashikohet nė asnjė ligj dhe nė asnjė rregullore, duke u kėrkuar qytetarėve shqiptarė “garanci” nga personi pritės.

  Thėnė ndryshe, emigrantėt shqiptarė duhet tė depozitojnė nė policinė greke njė deklaratė ku sigurojnė se presin tė afėrmit e tyre nga Shqipėria. Ata duhet tė japin numrin e telefonit dhe adresėn e saktė tė banimit. Njė kopje tė kėsaj deklarate duhet ta dėrgojnė nė Shqipėri nė mėnyrė qė qytetarėt shqiptarė ta kenė me vete bashkė me pasaportėn kur paraqiten nė kufi pėr tė udhėtuar drejt territorit grek.

  Sipas burimeve zyrtare nga policia, pala greke gjatė 24 orėve tė fundit ka kthyer mbrapsht 150 shtetas shqiptarė me argumentin “mungesė dokumentacioni”.
  Njė prej kėtyre qytetarėve ėshtė edhe Jani Sina nga Mallakastra. Ai tregon se ka kėmbėngulur para policėve grekė duke u thėnė se dispononte dokumentacion te rregullt pėr te kaluar kufirin, por debati ka arritur deri aty sa policėt grekė e kanė thyer pėr tė dalė nga sporteli.

 2. #2
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Nuk e di ku e keni mare kete lajm por me duket pak si i tepruar numri........
  Eshte e vertete qe policia greke ke kthyer disa qytetare shqiptare por kryesisht per mungese te siguracionit shendetsor, qe eshte nje kusht i domosdoshem.
  Gjithashtu disa qytetare te tjere jane kthyer sepse nuk dinin adresen se ku do te shkonin.
  Dmth kur pyeteshin nga policia greke per adresen e sakte se ku do te shkonin, nuk e dinin.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Wow, ēfare fluksi qe po iken!

  Por ne fakt gabimi eshte i shqiptareve qe nuk interesohen mire!

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Wow, ēfare fluksi qe po iken!

  Por ne fakt gabimi eshte i shqiptareve qe nuk interesohen mire!
  Renix ca te thash dje ???? hahahhaha jaa flet vet

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  1ja nja tre muaj do jete kjo mode qe do ikin pasaj do jete e zakonshme......................

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Katėr shqiptarė nėn pranga nga policia greke
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 02:04 PM
 2. Policia greke vret njė shqiptar
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 11:14 PM
 3. Policia greke sekuestron 500 kilogramė kokainė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2009, 11:43 PM
 4. Policia greke dhunon 9 emigrantė shqiptar
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-01-2009, 08:45 PM
 5. Dy punime ne excel, Hong Kong gjate 24 oreve dhe akuarium
  Nga EMAUS nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-01-2009, 09:57 AM