Receta Gatimi

Ēiftet grinden 312 herė nė vit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Ēiftet grinden 312 herė nė vit

  46vc2436.jpg


  Grindjet mė sė shpeshti eskalojnė ditėn e enjte rreth orės 20 dhe zakonisht zgjasin pėr 10 minuta, ndėrsa shkaktarėt kryesorė janė imtėsirat, si gotat e palara dhe peshqirėt e lagur.

  Grindjet nė ēifte zakonisht fillojnė nga imtėsirat, si: peshqirėt e lagur, ngritja e kapakut nė wc, dhe rreth zgjedhjes sė kanaleve televizive. Sipas njė ankete nė tė cilėn kishin marrė pjesė rreth 3.000 njerėz, grindjet zakonisht fillojnė nė orėn 20 tė mbrėmjes dhe zgjasin pėr rreth dhjetė minuta. Gratė mė shpesh janė tė frustruar me shprehitė e partnerit, tė cilat fillojnė tė vėrejnė vetėm pasi tė fillojnė tė jetojnė sė bashku.

  - Pothuajse tė gjitha ēiftet grinden, por vlen pėr tė na hapur sytė.  Kuzhina ėshtė fushėbetejė

  Kuzhina ėshtė vendi ku fillojnė shumica e grindjeve. Telashet, tė cilat nisin aty, mė sė shpeshti nxiten si pasojė e papastėrtisė dhe jo-rregullit. Rreth tetė nga dhjetė tė anketuar janė deklaruar se ata do ta rregullonin kuzhinėn, mirėpo, pas shpinės sė partnerit.  Meshkujt e urrejnė

  kundėrshtimin

  Edhe pse meshkujt ndihen tė relaksuar nė shtėpi, ndėrsa parregullsia nuk iu pengon edhe aq, ata janė mė tė ndjeshėm kur kundėrshtohen nga partneri i tyre.  Shkaktarėt mė tė

  shpeshtė tė grindjeve:

  1. Lėnia e qimeve apo shamponit pas dushit.

  2. Njollat nė banjė.

  3. Mos zėvendėsimi i letrės sė tualetit.

  4. Lėnia lart e kapakut tė vaskės.

  5. Lėnia ndezur e dritės.

  6. Enėt e palara.

  7. Peshqirėt e lagur tė lėnė nė shtrat apo dysheme.

  8. Ndėrrimi i shpeshtė i programit tė TV-sė.

  9. Pėrgatitja e gjatė e partneres pėr tė shėtitur.... reuters/

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Numrit 9 i ka rene pikes. Sidomos femrat kur behen gati per te dale, ta plasin shpirtin. Gati gati, dhe kur vjen puna ngjiten para pasqyres.

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Ose meshum hahah

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Numrit 9 i ka rene pikes. Sidomos femrat kur behen gati per te dale, ta plasin shpirtin. Gati gati, dhe kur vjen puna ngjiten para pasqyres.
  kjo esht e vertet , po edhe ju duhet te na kuptoni , se ju nuk keni flok te gjata , as rroba per te kombinuar , as bizhu , as thonj te gjat , as make-up per te ber etjjjjjj

 5. #5
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Numrit 9 i ka rene pikes. Sidomos femrat kur behen gati per te dale, ta plasin shpirtin. Gati gati, dhe kur vjen puna ngjiten para pasqyres.
  ehhhh te drejt ke por ja vlen te rrish para pasqyres duke rregullua floket sic duhet, make up perfect ... rroba te pershtatshme , kombinimi i bizhuve dhe i kepuceve apo sandaleve ..... thonjt ... ehhh kemi shum pun [ ]

 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Nuk besoj se eshte arsye ajo qe harroi shampon...apo lenia e drites ndezur....jane detyre e femres...dhe duhet ti beje syt 4 te mos marri as vrejtje edhe jo te zihen...ka arsye me te medha qe ciftet zihen...

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Numrit 9 i ka rene pikes. Sidomos femrat kur behen gati per te dale, ta plasin shpirtin. Gati gati, dhe kur vjen puna ngjiten para pasqyres.
  Shtoji kesaj edhe pergatitjen e femijes, psh. goces se vogel. Ke kohe te dalesh, te pish nje kafe edhe pastaj te vish prap.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. "Ciftet e forumit!!"
  Nga Alb-Angel nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 461
  Postimi i Fundit: 11-06-2013, 06:32 PM
 2. Ēiftet shqiptare foto.
  Nga olsii nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-03-2012, 09:00 PM
 3. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-12-2011, 07:35 PM
 4. 23 vajza adoleshente grinden per nje djale simpatik
  Nga bleranda nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 18-11-2010, 08:02 AM
 5. Terror ne Permet, grinden e rinjte, disa te plagosur
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-06-2009, 11:18 PM