Receta Gatimi

Falje ..!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 24
  1. #1
    i/e rregjistruar 10% Maska e Bela14
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Postime
    86
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14

    Falje ..!!

    Mami,te kerkoj ndjese qe ndonjehere te kam thene se dua me shume babin se ty dhe harroja te te perqafoja kur shkoja per ne
    shkolle se e kisha me nxitim se po me prisnin shoqet..por tani e kuptoj qe je shoqja e jetes sime.Babi,te kerkoj ndjese qe ndonjehere te kam perqafuar dhe te kam thene ‘te kam xhan’ vetem se me nevojiteshin disa para per eskursione,por tani e kuptoj qe ti je njeriu qe me ka mesuar sesi ti trajtoj leket.Gjysheve dhe Gjysherve..ju kerkoj ndjese qe ndonjehere kam menduar qe mendimet tuaja ishin prapanike dhe perkedheljet tuaja te tepruara…por tani e kuptoj qe ju me keni mesuar se si duhet te flasesh me nje te rritur dhe sesi duhet te flasesh me nje femije..gjithashtu tani nuk pres qe te me perkedhelni ju mua por une e para.Kushurinjte e mi,edhe pse ndonjehere ju kam pasur inat se i thonit cdo gje qe beja une mamit dhe babit,,,nuk e kisha me gjithe zemer. Shoqja ime me e mire,te kerkoj ndjese qe nuk te kam treguar qe kam pasur 5 karamele ne xhep por 4 qe te haja nje me teper per vete. Vellai im,te kisha gjithmone inat se ishe me i madh,me bertisje dhe nuk me tregoje asgje nga jeta jote…por tani e kuptoj qe ti je mbeshtetja ime. Dhe ne fund njeriut qe eshte bere pjese e jetes sime kohet e fundit por qe eshte shume i rednesishem per mua…te kerkoj ndjese qe ndonjehere bej gjoja sikur jam e merzitur vetem per te te terhequr vemendjen ty,,por kam kuptuar qe shpirti nuk ngopet kurre se marri dashuri. Te gjithe njerezit e mi te dashur…..ju kerkoj ndjese sepse edhe pse nuk ju telefonoj cdo dite,edhe pse harroj t'ju uroj per ditelindje,edhe pse nuk ju them sa xhan ju kam shpesh,,,,kjo nuk do te thote qe nuk ju mendoj dhe nuk shqetesohem per ju. . !!

  2. #2
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    woww ...... shum e vertet jam ndjer shpesh kshu ............... Bravo bela i ke ren pikes :bravo:

  3. #3
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    Shum e bukur

  4. #4
    i/e rregjistruar 10% Maska e Bela14
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Postime
    86
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
    woww ...... shum e vertet jam ndjer shpesh kshu ............... Bravo bela i ke ren pikes :bravo:
    .. flmm edhe une jam ndjere vertet kshuu

  5. #5
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    shum e bukur ...ajo pjesa me babin me ka ndodhur me shpesh nga te gjitha

  6. #6
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24

    Falje...!!

    Ma,Ba...dua t'ju kerkoj falje per gjithcka kam bere kunder vullnetit tuaj dhe mund t'ju kem lenduar.
    Ne fakt mendoja se keshillat e juaja ishin prapanike dhe nuk me ndihmonin por me pengonin.
    Por ju siguroj qe sot kam vertetuar te kunderten.

    Ma,te kerkoj falje qe nuk i kam degjuar me vemendje teorite e tua rreth gatimit dhe puneve te shtepise,,por sot me duhen me shume se kurre.
    Te kerkoj falje qe ndonjehere kam harruar te te jap puthjen e te te them mirupashim sepse e kisha me nxitim te dilja nga shtepia.
    Te kerkoj falje qe ndonjehere kam ngritur zerin sepse nuk kishe gatuar ushqimin tim te preferuar.
    Te kerkoj falje qe shpeshhere te kisha inat sepse me qortoje pse erdha vone nga diku.

    Ba,ty te lutem te me falesh,qe te kam zhgenjyer dhe nuk kam bere ate qe do te doje ti te beja.
    Te kerkoj falje qe nuk studiova per ate qe ti kishe deshire qe une te studioja.
    Te kerkoj falje qe nje dite ti nuk do te jesh mashkulli i vetem qe kam dashur ne jete.
    Te kerkoj falje,per minutat dhe oret e ankthit qe te kam shkaktuar kur ti me prisje te vija ne shtepi pas nje udhetimi.

    Ma,Ba.....ju dua shume.
    Jua siguroj qe nje dite do te jeni shume krenare per mua,sepse ne fund te fundit nga jeta kam mesuar se gabimet te bejne nje njeri te rritur e te pjekur.
    Ma,Ba....ju jeni dy njerezit qe me ofruat lumturine dhe dashurine pa kushte dhe me mesuat si te dua dhe te bej te lumtur te tjeret.
    Ma,Ba....Ju kam xhan pafundesisht.♥

  7. #7
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    ......

  8. #8
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    shum teme e mir
    zakonisht nuk kerkoj falje leht :/ por........ kam 1 falje qe se kam then dot ......se e kupetova teper von
    i kerkoj FALJE XHAXHIT <3 QE E DOJA- DUA & ME MUNGON SHUUUUUUUUM <3
    ME FAL QE VEREN E FUNDIT NUK ISHA E AFRUAR ME TY SI GJITHMON ...... ME FAL QE U LARGOVA ..... por isha e vogel athere (11 vjece ) & nuk kuptoja cfar beja ,ose me e keqja nuk kembengulja ne ato qe doja :/ !!!!!!
    Kur erdhem ne vere , nuk me kishte thene njeri qe kishe kancer edhe kure te pashe u habita-frikesova per momentin por ishte siper forcave te mija , edhe ndihem keq qe e kuptove !!!! Nuk te perqjafoja dot ose nuk te puthja se kisha frik mos te demtoja plaget ....... por doja shuuuuuumeeeeee <3
    Mbrapa filluan duke me folur mos te rrij shum afer ..... edhe une i degjova ......nuk do ta harroj diten e fundit qe ste takova dot ...... nuk erdha te kerkoj & te takoj .... por nuk e ke iden sa shum doja qe te vij .... me duket qe e kuptove largimin tim & kjo me ben te ndihem SHUM KEQ por me beso ....NUK E DIJA .... NUK E DIJA QE VEREN TJETER NUK DO TE GJEJA ME isha e sigurte qe veren tjeter do te gjeja shum mir edhe do loznim bashk si gjithmon .....pooorrrr ..... snuk.... :/
    Eeeehhhh..... sikur ta dije sa ME MUNGON ....por tani eshte teper von ..... nuk kam cfar te bej.... Ate qe bej tani per te korigjuar gabimin tim eshte njerzit qe jan te semur ose te vecante i perballoj njesoj .... nuk i ndaj nga te tjeret edhe sigurisht qe ne rrall te pare degjoj zemren time & mbrapa te tjeret .....
    POR TI PER MUA ISHE GJITHCKA <3 EDHE KURR NUK DO TE HARROJ FJALET E TUA
    " BESSY ZEMRA IME ,,,,,, NJERZIT NUK JAN TE GJITH NJESOJ .... POR KURR NUK DUHET TE NA VIJ TURP PER ATE QE JEMI OSE NGA KU JEMI ! AKOMA EDHE SIKUR TE ISHE LINDUR NE NJE VEND ME PLEHRA DUHEJ TA NGRIESH KOKEN LART EDHE TE THUASH UN JAM NGA ATJE THE JAM KRENARE KESHTU TE DON XHAXHI FORT * GJITHMON TE JESH VETEVETJA * "
    MISS YA ............................ SORRY SEEMS TO BE THE HARDEST WORD .................................................. ... :/
    Redaktuar pėr herė tė fundit nga bessy; 20-02-2011 mė 02:41 PM.

  9. #9
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    shum prekese besi , me vjen keq

  10. #10
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
    shum teme e mir
    zakonisht nuk kerkoj falje leht :/ por........ kam 1 falje qe se kam then dot ......se e kupetova teper von
    i kerkoj FALJE XHAXHIT <3 QE E DOJA- DUA & ME MUNGON SHUUUUUUUUM <3
    ME FAL QE VEREN E FUNDIT NUK ISHA E AFRUAR ME TY SI GJITHMON ...... ME FAL QE U LARGOVA ..... por isha e vogel athere (11 vjece ) & nuk kuptoja cfar beja ,ose me e keqja nuk kembengulja ne ato qe doja :/ !!!!!!
    Kur erdhem ne vere , nuk me kishte thene njeri qe kishe kancer edhe kure te pashe u habita-frikesova per momentin por ishte siper forcave te mija , edhe ndihem keq qe e kuptove !!!! Nuk te perqjafoja dot ose nuk te puthja se kisha frik mos te demtoja plaget ....... por doja shuuuuuumeeeeee <3
    Mbrapa filluan duke me folur mos te rrij shum afer ..... edhe une i degjova ......nuk do ta harroj diten e fundit qe ste takova dot ...... nuk erdha te kerkoj & te takoj .... por nuk e ke iden sa shum doja qe te vij .... me duket qe e kuptove largimin tim & kjo me ben te ndihem SHUM KEQ por me beso ....NUK E DIJA .... NUK E DIJA QE VEREN TJETER NUK DO TE GJEJA ME isha e sigurte qe veren tjeter do te gjeja shum mir edhe do loznim bashk si gjithmon .....pooorrrr ..... snuk.... :/
    Eeeehhhh..... sikur ta dije sa ME MUNGON ....por tani eshte teper von ..... nuk kam cfar te bej.... Ate qe bej tani per te korigjuar gabimin tim eshte njerzit qe jan te semur ose te vecante i perballoj njesoj .... nuk i ndaj nga te tjeret edhe sigurisht qe ne rrall te pare degjoj zemren time & mbrapa te tjeret .....
    POR TI PER MUA ISHE GJITHCKA <3 EDHE KURR NUK DO TE HARROJ FJALET E TUA
    " BESSY ZEMRA IME ,,,,,, NJERZIT NUK JAN TE GJITH NJESOJ .... POR KURR NUK DUHET TE NA VIJ TURP PER ATE QE JEMI OSE NGA KU JEMI ! AKOMA EDHE SIKUR TE ISHE LINDUR NE NJE VEND ME PLEHRA DUHEJ TA NGRIESH KOKEN LART EDHE TE THUASH UN JAM NGA ATJE THE JAM KRENARE KESHTU TE DON XHAXHI FORT * GJITHMON TE JESH VETEVETJA * "
    MISS YA ............................ SORRY SEEMS TO BE THE HARDEST WORD .................................................. ... :/


    Ngushllime bessy ndoshta me vones, por dhembje cdo her eshte e fresket.

  11. #11
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
    Ngushllime bessy ndoshta me vones, por dhembje cdo her eshte e fresket.
    ......... mmmmmmmm kan kaluar 12 vjet ...por i ka jeta keto , flm

  12. #12
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    ohhhh Bessy vertet shuum histori e dhimshme ....... te kuptoj shum mir sepse dicka te ngjashme e kam kaluar dhe un me gjishen time ... ....

  13. #13
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    faleminderit .... e vura edhe per ju qe e lexoni ..... te keni gjithmon ndermend qe disa njerz qe kemi afer meritojn shum gjera & gjithmon esht mir ti themi cfar ndjejme .... sa i duam ..... nese nuk ja themi nuk do lidhemi me shum , ashtu sic duam edhe ne te na thojne qe na duan , qe dikush eshte krenar per ne ..... jan gjera qe na bejne te lumtur por nuk i themi as1her ..... ose do vij nje dit qe sdo tja themi dot , & do te jet teper von

  14. #14
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    Me pelqen sinqeriteti jot .

  15. #15
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    edhe mua me pelqen sinqeriteti im hahahha ......shaka .... faleminderit

  16. #16
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Shume personave do t'i kerkoja falje ne fakt....

    te parit njeriut te zemres...per kokfortesine dhe vendimet e nxituara qe marr ndonjehere...i kerkoj fajle per menyren time te te vepruarit qe nuk eshte se e beje me qellim por qe ashtu me vjen natyrshem....per fjalet e pa menduara qe i kam thene...por pa varsisht gjithckaje...c'do veprim timit...c'do situate te pa kendeshme qe mund te kem krijuar...apo c'do zenk mes nesh une e DUA SHUMMMMME...e per kete kam zotin lart deshmitar...qe je gjithcka kam ne kete bote!....je njeriu im i shtrenjte....po keshtu jam une...me ato luhatjet e mia varet nga koha jasht hahahahahahha......

    pastaj nuk kerkoj me falje hahahahaha boll per sot....

  17. #17
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Ska falje

  18. #18
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    do ti kerkoja falje dikujt qe pavaresisht rrethanave qe vdodhesha ,do ti thoja me fal qe te zgjenjeva do te kisha dashur te mos e kisha bere kurre

  19. #19
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Askujt nuk i kerkoj falje,skam pse, madje duhet te me kerkojn

  20. #20
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    I kerkoj falje prinderve te mi,motrave dhe vllait tim per cdo shqetesim dhe problem qe ju kam sjelle duke u treguar e nxituar,e pamatur dhe teper impulsive.

    Ju dua shume dhe jam shume krenare qe jam rritur ne nje familje te tille plot vlera dhe edukate.

    Ju kerkoj falje disa personave qe ndoshta i kam lenduar pa dashur me kokefortesine time,por qe kam kuptuar qe disa keshilla te tyre ishin te vlefshme,pasi sot po njoh se kush jane njerezit ne te vertete.

    I kerkoj falje lepurushit tim,qe dhe pse ai perfaqeson gjithcka ne jeten time,ndonjehere kur jam nervoze i bertas dhe e merzis.

    Te dua shume engjelli i mamit...je lumturia...gezimi...shoku im me i mire dhe une jetoj vec per te te pare ty te qeshur,te lumtur,te rrethuar nga lodra dhe momente te paharrueshme.Te adhuroj JETA IME.....


    Dhe se fundmi i kerkoj falje nje njeriu te mrekullueshem,fale te cilit jam kjo qe jam sot dhe kam keto gjera dhe kete personalitet qe ai me shume dashuri,perkushtim dhe durim arriti qe te m'a nxjerri ne siperfaqe,per cdo merzitje qe i kam krijuar,per cdo problem qe i kam sjelle dhe per cdo moskokecarje dhe pakujdesi qe kam treguar.

    Te dua pafundesisht zemra imeeeeeeeeeeeeee...dhe qe nga fillimi e kam ditur qe je gjeja me e bukur qe me ka ndodhur ne kete jete dhe je personi qe me ka bere te njoh se cfare do te thote "LUMTURI" dhe sa e rendesishme eshte ajo ne jeten e njeriut si dhe sa bukur eshte te te kesh ty prane duke marre cdo dite dashuri...dashuri...dhe vetem dashuri qe vec ti di sesi ta serviresh.

    TI AMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO AMOOOOOOOOOOOOOOOOOO...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

  1. Google i kėrkon falje Michelle Obamas
    Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 26-11-2009, 12:44 PM
  2. Vjedh kompjuterin dhe kėrkon falje
    Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-11-2009, 09:22 PM
  3. E dashura tradhtare kėrkon falje publike
    Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-09-2009, 11:18 AM
  4. Ndeshkim apo falje per gabimet e femijeve???
    Nga Nerti nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 31-03-2009, 03:55 PM
  5. Mirėnjohje dhe falje pėr Gjeneral Telinin
    Nga kuklla nė forum Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-08-2008, 10:42 AM