Receta Gatimi

Fjalet e nje Prindi ndaj Femijes s tij !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
  1. #1
    i/e rregjistruar 10% Maska e Bela14
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Postime
    86
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14

    Fjalet e nje Prindi ndaj Femijes s tij !!

    Nėse njė ditė do mė shohėsh plak.. nėse bėhem pis kur ha apo nuk arrij tė vishem...ki durim. Kujto kohėn qė kam kaluar pėr tė ta mėsuar. Nėse kur flas me ty tė pėrsėris gjthmonė te njėjtat fjalė, mos mė ndėrprit...dėgjomė... Kur ishe i vogėl duhej tė tė tregoja cdo natė tė njejtėn pėrrallė qė tė flije... Kur nuk dua tė lahem, mos mė bertit... Kujto kur tė ndiqja dhe sajoja 100 histori sepse nuk doje tė laheshe.. Kur tė shohėsh mosdijen time mbi teknologjinė e re, kij durim dhe mė ndihmo.. Mos mė shih me atė buzėqeshje ironike por kujto sa kohė m'u desht tė tė mėsoja abc... Nėse nė njė moment nuk arrij tė mbaj mend, mė jep kohė dhe mos u nervozo.. Gjėja mė e rėndėsishme nuk ėshtė ajo qė them por nevoja pėr tė qėnė me ty gjthmonė... Kur kėmbėt e mija tė mos mė shėrbejnė mė, mos mė trajto sikur tė isha njė barrė pėr ty.. Mė ndihmo njėsoj siē bėra unė kur ti ishe i vogėl... Kur them qė dua tė vdes, mos u merzit... Njė ditė do e kuptosh ēfarė mė shtynte ta thoja... Do kuptosh qė nė moshėn time nuk jetohet por mbijetohet... Njė ditė do tė kuptosh qė pavarėsisht gabimeve tė mia, kam kėrkuar mė tė mirėn pėr ty, qė gjithnjė jam munduar tė tė ndihmoj... Mė jep pak kohė, mė jep pak durim, mė jep njė shpatull nė tė cilėn unė tė qaj ashtu si ti e ke bėrė shumė herė... Mė ndihmo tė ecė, mė ndihmo tė mbaroj ditėt e mia me dashuri dhe durim... Nė kėmbim unė do tė jap njė buzėqeshje dhe dashurinė e pafund qė gjithnjė kam pasur pėr ty... tė dua shumė dhe do tė lutem gjithnjė pėr ty....

  2. #2
    i/e rregjistruar 10% Maska e Bela14
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Postime
    86
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Njė djalė i vogėl iu ngjit nėnės sė tij nė kuzhinė njė natė derisa ajo po bėnte gati darkėn dhe ia dorėzoi njė copė letre ku ky kishte shkruar diēka nė tė. Nėna pasi i thau duart me pėrparėsen e saj filloi ta lexojė copėzėn e letrės ku shkruante:



    Pėr kositjen e kullosės: 5 euro... Pėr pastrimin e dhomės sime kėtė javė: 1 euro... Pėr atė qė kam shkuar nė dyqan pėr ty: 0.50 euro... Pėr atė qė e kam ruajtur vėllanė e vogėl derisa ti ishe nė shitblerje: 0.25 euro... Pėr hedhjen e mbeturinave nė kontenjer: 1 euro... Pėr sjelljen e njė dėftese tė mirė: 5 euro... Pėr fshirjen dhe rregullimin e oborrit: 2 euro...



    Gjithsej mė ke borxh: 14.75 euro



    Hėmm! Nėna filloi ta shikonte tė birin derisa ai rrinte pranė saj dhe sikur ia lexonte kujtimet qė i silleshin asaj nėpėr kokė. Ajo e kapi lapsin, e ktheu sė prapthi letrėn qė e kishte shkruar i biri dhe shkroi:



    Pėr nėntė muaj qė tė kam bartur nė bark derisa ti rriteshe: falas (gratis)... Pėr tė gjitha netėt qė kam ndenjur pa gjumė, jam kujdesur dhe jam lutur pėr ty: falas... Pėr tė gjitha kohėt e zahmetshme dhe pėr tė gjithė lotėt qė mė ke shkaktuar ti pėrgjatė viteve: falas... Pėr tė gjitha netėt e mbushura plot tmerr dhe shqetėsimet qė kam pasur: falas... Pėr lodrat, ushqimin, teshat madje edhe fshirjen e hundėve tua: falas, bir.



    Kur t’i mbledhėsh krejt kėto, ēmimi i dashurisė sime pėr ty ėshtė: falas



    Kur pėrfundoi sė lexuari atė qė kishte shkruar e ėma, sytė iu mbushėn me lot dhe duke e shikuar drejt nė sy tė ėmėn i tha: “Nėnė, vėrtet tė dua shumė”. E mori lapsin dhe me germa tė mėdha shkroi nė letėr: “E PAGUAR”.♥

  3. #3
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    sa e bukur kjo e dyta
    sa shum sakrifica qe bejn prindit per femijet ,dhe sa pak qe i kuptojm

  4. #4
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    dhe kjo shum prekese....

  5. #5
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    prekese dhe ne te ben kuptosh shuuuum gjera ..... .........

  6. #6
    Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    Ancona, Italy
    Postime
    1,249
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Dashuria qe ka nje prind per femijen e tij, nuk mund te peshohet me asgje ne kte bote...Sido qe te jene prinderit tane, duhet te ndihemi krenar per to...Une ndihem i tille dhe gjthmone do jem, pavaresisht cdo gjeje...

  7. #7
    i/e rregjistruar 10% Maska e Bela14
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Postime
    86
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
    Dashuria qe ka nje prind per femijen e tij, nuk mund te peshohet me asgje ne kte bote...Sido qe te jene prinderit tane, duhet te ndihemi krenar per to...Une ndihem i tille dhe gjthmone do jem, pavaresisht cdo gjeje...
    Kee shume te drejtee ( ... ndonjeher vertet se kuptojmee merzitemii zihemii porr ata jann oksigjenii yne xDD

  8. #8
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
    Dashuria qe ka nje prind per femijen e tij, nuk mund te peshohet me asgje ne kte bote...Sido qe te jene prinderit tane, duhet te ndihemi krenar per to...Une ndihem i tille dhe gjthmone do jem, pavaresisht cdo gjeje...
    shum e drejt Igli dhe un ndihem shuuuuum krenare per ta

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Fjalet qe nuk t’i thashe kurre!
    Nga girl08 nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 44
    Postimi i Fundit: 20-11-2014, 08:47 AM
  2. 7 fjalet qe nuk duhet te thoni
    Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 25-02-2011, 04:30 PM
  3. Fjalėt qė tė dėnojnė me heshtje!
    Nga EMAUS nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 17-06-2010, 01:16 PM
  4. Fjalėt mė infektuese nė internet
    Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 04-06-2009, 06:56 PM
  5. Fjalėt qė mori me vete
    Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 21-04-2008, 08:20 PM