Receta Gatimi

Nis puna pėr veturėn mė tė shpejtė nė botė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16

  Post Nis puna pėr veturėn mė tė shpejtė nė botė  Puna pėr ndėrtimin e veturės mė tė shpejtė nė botė nisi kėtė javė, lajmėroi sot e pėrditshmja britanike “The Guardian”.
  E quajtur “Bloodhound”, vetura do tė arrijė deri nė shpejtėsinė e 1 600 kilometrave nė orė, pasi tė pėrfundojė ndėrtimi i saj.
  Ajo do tė pėrpiqet tė thyejė rekordin e shpejtėsisė sė vendosur nga njė mjet automobilistik, ndėrsa do tė garojė nė shtratin e njė liqeni tė tharė nė Afrikėn e Jugut, vitin e ardhshėm, transmeton TCH.
  Mjeti do tė pėrdorė njė motor reaktiv tė ngjashėm me atė tė njė aeroplani linje. Ndryshimi i vetėm ėshtė qė mjeti nė fjalė do tė peshojė vetėm gjashtė tonė, nė krahasim me qindra tonėt e njė avioni pasagjerėsh.
  Sfida mė e madhe pėr ndėrtuesit do tė jetė ajo aerodinamike, pasi llogari shumė tė detajuara duhen bėrė, pėr tė bėrė tė mundur qė mjeti tė qėndrojė i kapur pas tokės, pasi tė pėrshpejtojė, deri nė kalimin e shpejtėsisė sė zėrit.  Kujdes -Shoferi i kesaj veture ėshtė gjendar

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Duhet permendur edhe qe ajo shpejtesi mund te arrihet vetem ne vije te drejte dhe sigurisht ne nje terren te kontrolluar mire sepse edhe objekti me i vogel mund ta pengoje dhe ta coje ne ektrem kte makine...

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Kane si thyejne koken keta

  Vetem vetur nuk mund te quhet kjo!

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Kjo eshte Raket jo vetur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Puna me e lehte dhe me e paguar ne bote...!!
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 02-11-2012, 08:24 PM
 2. Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 24-04-2012, 09:37 PM
 3. Breshka mė e shpejtė nė botė(Video)
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-06-2011, 10:02 PM
 4. HP Pre 3 – telefoni mė i shpejtė nė botė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2011, 08:01 PM
 5. Kompjuteri mė i shpejtė nė botė – superkompjuter
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-05-2010, 03:06 PM

Etiketat pėr kėtė Temė