Meshkujt ‘pėrballė’ dashurisė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Meshkujt ‘pėrballė’ dashurisė

  Receta Gatimi

  Duket se kėta tė fundit shpeshherė, pėr shkak tė natyrės tipike qė i karakterizon e kanė tė vėshtirė tė dashurojnė ose tė paktėn tė pėrballen me faktin. Ndėrsa femrat, nga ana tjetėr si mė tė drejtpėrdrejta, kureshtare dhe tė sigurta, e kanė mė tė lehtė tė deklarojnė. Cilat janė disa prej arsyeve, dhe detajeve qė i bėjnė meshkujt tė bien vėrtetė nė dashuri. Sipas psikologut David Givens, ka shumė por mė tė rėndėsishmet do vlerėsoheshin dėshira pėr tė mbrojtur, respektimi i privatėsisė, eksplorimi i aventurave, e mbi tė gjitha tė qenit i lirė. Tė dashuruarit ka tė bėjė me nevojat mė natyrale tė meshkujve, tė cilat duhen kuptuar pėrpara se ata tė kenė rėnė nė dashuri. Sipas psikologut Paul Dobransky, thuhet se, “kur njė mashkull e kupton nė mėnyrė tė ndėrgjegjshme ose jo, qė ti je idealja nė tė gjitha nivele e pretenduara, atėherė ai vendos tė deklarojė”. Eksitojnė shumė detaje dhe arsye nė fakt, qė i bėjnė meshkujt vėrtetė tė dashurojnė.

  Dėshira pėr tė mbrojtur

  Besoje ose jo, i ashtuquajturi seksi stoik, ėshtė i vėshtirė pėr t’u ndryshuar. Njė nga dėshirat mė tė lexueshme tek meshkujt ėshtė dėshira qė kanė pėr tė mbrojtur dhe nxjerrė nė pah forcėn mashkullore. Ajo qė duhet tė bėni ėshtė t’i lini tė lirė tė shprehin kėtė pjesė kaq dominante e cila shpeshherė shndėrrohet edhe nė timonin e njė raporti. Sipas psikologut David Givens ajo qė ju sugjerohet femrave ėshtė tė jenė sa mė tė brishta dhe moskundėrshtuese, sepse kjo do tė bėjė tė mundur qė ata tė ndihen sa mė pranė duke treguar edhe instinktin mbrojtės.

  Liria, ēelėsi i shumė gjėrave

  Ajo qė bėn dallimin drastik midis femrave dhe meshkujve nė njė raport ėshtė se kėta tė fundit duan tė jenė tė lirė. Aq shumė saqė edhe kur kanė prekur ndjenjat mė tė forta ata kėrkojnė siguri tė brendshme qė identiteti i tyre nuk ka ndryshuar. Pėr ta qartėsuar mė tepėr, shprehet psikologu David Given, mos prisni qė partneri juaj tė ndryshojė. Ajo qė kėrkon ai ėshtė tė kuptohet prej jush, duke mos kėrcėnuar ndjenjėn e tė qenurit vetvetja. Kjo e bėn atė tė ndihet nė fushėn ku dėshiron tė luajė. Mė pak fjalė, ai duhet tė dijė qė ju nuk jeni zinxhiri i mundshėm, qė nga momenti nė moment mund ta “mbėrthejė” keqas.

  Respektoji privatėsinė

  Nė kuadrin e lirisė mashkullore njė tjetėr detaj i rėndėsishėm, qė duhet vlerėsuar ėshtė pikėrisht respektimi i privatėsisė. Kjo ndoshta ėshtė njė nga gjėrat e vėshtira qė vajzat duhet tė bėjnė. Sepse kurioziteti femėror shpeshherė ėshtė i pa limit. Por kujdes. Kurioziteti, sipas shprehjes sė famshme angleze, “e vrau edhe macen”. Ndaj do tė ishte i pavend kontrolli i telefonatave tė humbura apo mesazheve tė dėrguara nė telefonin e tij. Kjo do cenonte vėrtet privatėsinė e tij. Nė fund tė fundit tė gjithė duan pak privatėsi.

  kam folur njeher me nje shokun tim , dhe me ka then fikss te njejtat gjera , sidomos tek dy te parat !

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shume filozofike! Nuk e kuptoje lirin e meshkujeve te lidhur apo jo! Besoj se liria ne ēift eshte reciproke!

  Kapa kete paragraf, pasi me mire te degjojme dhe mendimin e te tjereve

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  e dyta ka te bej me lirin qe duan meshkujt ...dmth qe edhe kur jan te lidhur kan nevoj "te marrin frym lirshem " ...ca ka ktu per filozofi ?!

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  pikerisht kete frrymarje dua te ti? Te marri fryme nenkupton te vazhdoje te ngacmoje te tjera?

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  aaa kte e di ti , ti je djali , jo un

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  aaa kte e di ti , ti je djali , jo un
  gjithsesi ēdo djale e mendon ndryshe! Por nese e ndjen vajzen qe lidhesh dhe ka pasion, se besoj se ka kohe per te tjera.... yyyyy sa do me shajne!!! hahaha!

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  e shikoj qe e paske keq interpretuar ate pjes ....i ke parasysh ato vajzat qe jo kontrollojn cel tend or e minut,, te pyesin shum ku je , me ke je , etjjj per kte behet llaf , qe meshkujt kan nevoj per liriiii , jo ate lloj lirie qe kujton ti....

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nese e dashura kontrollon telefonin, ne apo pa pranin time, do te thote se ne lidhje ska besim ne njeri tjetrin! Ka momente xhelozie, se ska ēift pastaj, por jo se kjo te kaloj ne nje munges "lirie"!

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  mir , ke te drejt , por ai me cel ish thj nje shembull,,,psh nuk te le te dalesh me shoket...edhe kjo munges lirie esht ! dhe nese meshkujt nuk e kan , nje motiv me shum per te te len !

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Po marr si shembuj dhe un, por pergjigja eshte mese e pergjithshme, si rasti siper i besimit ne ēift! Tani te dalesh me shoqet dhe e kuptoj qe mund te ndihet xheloze, por me shoket duhet te kete nje motiv teper te fort
  Tenxherja gjen kapakun thone, por nese jo kane gabuar person!

 11. #11
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Nese e dashura kontrollon telefonin, ne apo pa pranin time, do te thote se ne lidhje ska besim ne njeri tjetrin! Ka momente xhelozie, se ska ēift pastaj, por jo se kjo te kaloj ne nje munges "lirie"!
  ketu jam dakort dhe un .....

 12. #12
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Keni ber ndonjher filozofi ju duhet ta dallosh ndryshimin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook pėrballė komunizmit
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-01-2011, 12:55 PM
 2. Champions League, Tirana perballe Stabaek
  Nga Kliton nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-06-2009, 06:35 PM
 3. Perballe vetvetes
  Nga kuklla nė forum Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-06-2009, 08:11 PM
 4. Milan ne Tirane, perballe kombetares ne 12 maj
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 14-05-2009, 05:15 PM