Pėr ju tė cilėt ende e pėrdorni versionin e vjetėr tė rrjetit Twitter, ju mbase jeni informuar qė ndėrmarrja ka filluar qė rregullisht tė pėrkrahė pėrdoruesit qė tė kalojnė nė versionin e ri, i cili ishte zbuluar vjeshtėn qė shkoi.

Nė maje tė faqes Twitter.com, pėrdoruesit shohin paralajmėrimin “Ju jeni duke pėrdorur njė version tė vjetėr tė Twitter-it. Nuk do tė jetė pėrreth edhe shumė,” me njė pullė “Kaloni nė Twitter-in e ri.” Dhe Twitter ėshtė duke pyetur pėrdoruesit tė cilėt nuk duan qė tė kalojnė nė versionin e ri.

Duke pėrdorur SurveyMonkey, Twitter sė pari i pyet pėrdoruesit se pse ata nuk kanė kaluar nė versionin e ri. Pastaj Twitter u paraqet pėrdoruesve njė listė tė pėrdoruesve tė afėrt me pėrdoruesin e pyetur, duke i pėrkrahur me respekt nė versionin e ri dhe i pyet pėrdoruesit se sa ata pajtohen apo nuk pajtohen me deklaratat.

Si duket, shumė pėrdorues janė duke marrė pjesė nė anketė. Twitter ėshtė gati afėr cakut ku do tė shkėputet nga versioni i vjetėr, edhe pse nuk ėshtė e sigurt se kur do tė ndodhė kjo. Faqja tani pėsoi njė rėnie qė do tė mund tė jetė si rezultat i migrimit

Ndėrmarrja, e cila ka pėrdorur anketa nė tė kaluarėn, dėshiron qė tė fillojė tė pyes pėrdoruesit tė cilėt kanė ēėshtje me ndėrfaqen e re se sa fuqishėm ata ndjehen me kėto ēėshtje. Posa Twitter bėn migrimin e plotė nė versionin e ri, do tė jetė interesante tė shihet se cilat ndryshime do tė bėjė ky shėrbim (rrjeti Twitter) nė #New Twitter./pcworldalbanian