Receta Gatimi

A po ju shqetėsojnė shokėt tuaj nė Facebook?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
  1. #1
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26

    Post A po ju shqetėsojnė shokėt tuaj nė Facebook?


    Posedimi is shumė shokėve nė rrjetin shoqėror Facebook mund t’i bėjė pėrdoruesit e uebit qė tė ndihen tė stresuar, thonė kėrkuesit nga Edinburgh Napier University.

    Kėrkimi nga psikologėt nė universitet zbuluan qė afėrsisht njė e treta (32 pėrqind) e pėrdoruesve tė rrjetit shoqėror pėrjetojnė ndjenja tė fajėsisė dhe tė shqetėsimit kur marrin mohime pėr t’u bėrė miq me dikė, gjersa 63 pėrqind, e shtyejnė pėrgjigjen dhe 10 pėrqind treguan qė nuk e pėlqejnė marrjen e ftesave pėr miq.

    Sipas Dr Kathy Charles, i cili udhėhoqi hulumtimin, “rezultatet vendosėn njė numėr tė kundėrshtimeve.”

    “Pėr shembull, edhe pse tė qenurit nė Facebook ėshtė njė presion i madh, ka ende ndarje nė dysh e ndjenjave qė duhen marrė parasysh pėrgjatė pėrdoruesve rreth pėrfitimeve qė kanė,” tha ajo.

    “Tė dhėnat tona kėshillojnė qė ende njė pakicė e rėndėsishme e pėrdorueve tė cilėt pėrjetuan ankthe qė kanė tė bėjnė me Facebook, do tė kenė shpėrblime shumė tė thjeshta dhe tė pakta.”

    Kėrkimi theksoi qė ata kanė mė sė shumti lidhje nė Facebook dhe ata tė cilėt shpenzuan shumicėn e kohės nė uebfaqe ishin ata qė ishin mė tė stresuarit.

    “Njė pjesė e madhe e tė hutuarve e tė hulumtuarve raportuan qė gjėja mė e mirė pėr Facebook ėshtė ‘mbajtja nė lidhje’, shpesh pa ndonjė shpjegim mė tė madh,” tha Charles.

    “Por ende shumė gjithashtu na treguan qė ata ishin tė shqetėsuar pėr tėrheqjen nga faqja pėr shkak tė frikės sė mungesės sė informacioneve tė rėndėsishme shoqėrore ose kontakteve fyese.”/pcworldalbanian

  2. #2
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    ka te drejte ! une kam dy adresa fb ! ne nje kam shoket qe kam besim kurse ne tjetren vej friends persona qe nuk dua por i kam ne shkoll & sdua te tregoj qe nuk i kam besim , i bej accept edhe mbrapa e bej fb deactive
    Kur me flasin per adresen tjeter i them
    i perdor te dyja njesoj , por kur te futem do te bej accep , besoj te mbaj mend kodin...... !!!!!
    Nuk kam cte bej , nuk dua ta fshij fb por ashtu nuk dua te kem & njerz q nuk njoh shum mir :/

  3. #3
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Yes sir ! Pajtohem me ty plotesisht bessy ! Edhe un t`njejtin sen e boj, veq si kom 2 FB-ja, e ata qe si njoh nuk i pranoj

  4. #4
    Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
    Anėtarėsimi
    Jan 2010
    Vendndodhja
    Dardani
    Postime
    1,281
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Une nuk po i perkisna keti kerkimi,hulumtimi sepse hy ne FB nje her ne muaj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Tatuazh, 152 shokėt e Facebookut (Video)
    Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 10-06-2011, 01:28 PM
  2. Facebook prezanton Facebook Questions
    Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 28-03-2011, 09:49 AM
  3. Beni Thirje(voice) Telefoni Me Miqte Tuaj Ne Facebook Chat
    Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 05-01-2011, 05:58 PM
  4. Gjeni IP e dikuj nepermjet msn dhe cudisni shoket tuaj!
    Nga EMAUS nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
    Pėrgjigje: 30
    Postimi i Fundit: 22-01-2010, 06:46 PM