Receta Gatimi

Binjakėt e martuar me tė njėjtėn grua


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Binjakėt e martuar me tė njėjtėn grua

  Dihet qė binjakėt nga e njėjta vezė kanė shije dhe shprehi tė ngjashme, por rasti i binjakėve nga India, Ram dhe Shyam Singh tregon se ngjashmėritė janė edhe mė tė mėdha se kaq.
  Kunwarpal dhe Chandrapal Singh, tė cilėt thėrriten shkurt nga tė afėrmit, Ram dhe Shyam, janė binjakė nga e njėjta vezė dhe gjithmonė kanė jetuar duke ndarė gjithēka me njėri tjetrin.
  Kėshtu, 24 vite mė parė tė dy janė dashuruar nė tė njėjtėn femėr. Kjo e dashuri e “dyfishtė” ka pėrfunduar me martesė dhe tani tė dy vėllezėrit ndajnė tė njėjtėn grua.

  Ata kanė kryer studimet universitare dhe kanė krijuar njė familje tė lumtur dhe sė bashku kanė shtatė fėmijė.

  Pėr shkak se nuk dihet atėsia e saktė e fėmijėve, nė kollonėn e “Atėsisė” nė regjistrat e shkollės, shkruhen emrat e dy binjakėve.

  Fqinjėt e binjakėve thonė se vėllezėrit janė shumė tė lidhur me njėri tjetrin saqė pėr tė mos u ndarė, kanė vendosur qė tė kthehen nga Delhi nė fshatin e tyre. Palia Gujar.

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Do njerz jan tama kafsh

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Bo po si do tja bejn hallit per ............... apo do ta hedhin me short

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24  ca behet kshu ?
  per te gjykuar si gjykojm dot , se te treja palet duken shum te kenaqura...

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Copy/Paste funksionon, Por me e kenaqur duket ajo femra

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A mjafton dashuria pėr t’u martuar ?
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 11-04-2013, 10:10 PM
 2. Binjakėt lindin nė tė njėjtėn ditė
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-01-2013, 04:11 PM
 3. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-03-2011, 03:20 PM
 4. Binjaket me njė kokė dhe dy trupa
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-02-2011, 08:25 PM
 5. A do te shkonit me nje grua te martuar?
  Nga Altin111 nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 23-09-2009, 02:32 PM