Receta Gatimi

Cfare kishit veshur sot?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 5 nga 5 FillimiFillimi 12345
Rezultatet nga 81 deri tek 96 prej 96
 1. #81
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  si ne dimer mo...

 2. #82
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  21
  nje kanatiere te bardhe...dhe tuta bluuuu ...corape roze...dhe shapka te verdha...hahahaha te tjera...kaq

 3. #83
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  18
  me pizhama gjithe diten....

 4. #84
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Nje kemish gri me nje jak mashkullore(qe mua me pelqejne shume keto lloj kemishash).....me nje pal pantallona te zeza...

 5. #85
  i/e rregjistruar 10% Maska e Ciarli
  Anėtarėsimi
  May 2013
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Sot isha veshur si kameleon, askush nuk me vuri re qe te me shqetesonte dhe hodha disa hapa per te njohur shok dhe shoqe te vertete.

 6. #86
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Sot ishte pak fresket dhe vrenjtur....nje pal pantallona te zeza...dhe nje bluze te kuqe....kuq e zi...hahahahhaa

 7. #87
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  nje pale pantallona te shkurtra te bardha ,nje bust te bardhe me gure ,dhe nje pal pupa te bardha ,vdes per ngjyren e bardhe

 8. #88
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Sot kisha veshur nje fustan me lule...shume veror eshte....pupa....dhe kaq

 9. #89
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  20
  Marre diku

  E ke analizuar ndonjėherė mėnyrėn tėnde tė tė veshuritė Je e sigurt qė zgjedh ti se si t ė vishesh apo mos ėshtė ndoshta ambient i jashtėm qė influencon mbi ty e Zbulo nė revistėn spektėr cili ėshtė stili yt ideal qė tė bėnė tė veēantė dhe unike.

  1. Prerja e flokėve duhet tė:

  a) Pėrshtatet me fytyrėn tėnde ė (2 pikė)
  b) Pasqyro personalitetin tėnd ė (5 pikė)

  2. Kur ke dėshirė tė blesh njė palė kėpucė:

  a) Nuk mendon pėr veshjen me tė cilėn do e shoqėrosh, mjafton qė janė ashtu si tė pėlqejnė ty - (4 pikė)
  b) Kėrkon ngjyrėn dhe markėn qė shkon me veshjet e tua ė ( 3 pikė)

  3. Ke nevojė pėr njė fustan tė ri pėr nė ceremonin e martesės sė shoqes tėnde mė tė mirė:

  a) Kėrkon nė dollap midis veshjeve tė pėrshtatshme pėr njė ceremoni, duke zgjedhur njė ngjyrė tė ėelt pėr tė mos rėnė nė sy ė (1 pikė)
  b) Zgjedh sipas shijes tėnde njė veshje duke iu pėrshtatur tendencave tė modės. Nuk e ke problem nėse je duke shkuar nė njė ceremoni apo nė punė, pėr ty ėshtė e njėjta gjė. Stili ytė ėshtė gjithmonė i njėjti ė (5 pikė)

  4. Xhinset me shtat poshtė tė rrinė mirėė

  a) Jo, dhe me zor pres tė ikin nga moda pėr mos t'i veshur mė ė (2 pikė)
  b) Jo, dhe pikėrisht pėr kėtė nuk kam as edhe njė palė ė (3 pikė)

  5. Cilat janė ngjyrat qė shkojnė nė modė kėtė vitė

  a) Lejlaja, totalisht e zezė, dhe ngjyrat e ndezura ė (2 pikė)
  b) Nuk e di, sepse mundohem tė vesh gjithnjė ngjyrat qė pėrshtaten me ngjyrėn e lėkurės time ė (5 pikė)


  6. Flokėt e shkurtra sipas teje tregojnė:


  a) Mungesė feminiliteti ė (3 pikė)
  b) Njė mėnyrė pėr tė thėnė: shiko fytyrėn time jo atė qė kam pėrreth ė (5 pikė)


  7. Ditėn e parė tė punės nė zyrė si visheshė

  a) Varet se si ndjehem atė ditė, ka diell apo ka shi, ėshtė vapė apo bėnė ftohtė - (5 pikė)
  b) Zakonisht kam njė look tepėr tė rregullt, i cili mė bėn tė dukem ashtu siė jam - (1 pikė)


  8. Veshja nuk e bėnė njeriun:

  a) Nuk ka shprehje mė tė gabuar, sepse ajo qė vesh thotė shumė mbi ty - (4 pikė)
  b) ėshtė shumė e vėrtetė ė (2 pikė)


  9. Kur vesh fėmijėn tėnd:

  a) Mundohesh tė plotėsosh shijet e tij ė (5 pikė)
  b) Do vendosi se si tė vishet kur tė rritet, tani do ndjeki stilin qė mė pėlqen mua ė (1 pikė)


  10. Do tė pėlqente tė bėjė modelen e njė stilisteje tė njohur pėr tė veshur me kėnaqėsi krijimet e sajaė


  a) Do ishte ėndrra e ėdo vajze ė (3 pikė)
  b) Kurrė nuk do mund tė vishja, veshjet e njė stilisti tė vetėm! ė ( 5 pikė)


  Deri nė 25 pikė

  Gjėja pozitive nė stilin tėnd tė tė veshurit ėshtė se ke gjithmonė besim tek moda dhe gjiithėka ėshtė mė e lehtė pėr ty: Pėr tė blerė njė veshje e di shumė mirė ku do shkosh dhe ėfarė do zgjedhėsh. Por gjėrat komplikohen kur moda nuk vjen sipas shijeve tė tua: Bėn gjithėka pėr tė veshur veshjet e koleksioneve tė fundit, por rezultatet nuk janė gjithmonė ato qė dėshiron. Mundohu tė mos ndjekėsh gjithmonė kėshillat e mediave, por ndiq ndonjėherė edhe shijet e tua personale.  Nga 25 deri nė 35 pikė

  Tė pėlqen tė lexosh revistat e modės qė flasin pėr tendencat e fundit tė modės, por nė fund zgjedh atė qė tė pėlqejn ty, dhe zgjedh ngjyrat dhe linjat qė mendon se shkojnė me trupin tėnd. Ndonjėherė bėnė ėmenduri tė tilla si shpenzime marramendėse pėr njė veshje qė tė pėlqen vėrtet shumė. Mund tė jetė njė ėantė, ose njė palė kėpucė. Por shpesh pendohesh menjėherė, pasi e ke blerė.  Mbi 35 pikė

  Ku vjen ti personat e tjerė ndihen tė pasigurt. Di tė zgjedhėsh veshjet e tua si asnjė njeri tjetėr, duke valorizuar nė maksimum trupin dhe fytyrėn tėnde. Nuk bindesh nga stili i njė stilisti tė vetėm. Nėse moda e momentit nxjerr nė treg diėka qė ty nuk tė pėlqen, nuk e blen. Ke shumė personalitet dhe kur kalon tė gjithė kthejnė kokėn pėr tė tė par.

 10. #90
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Veshur sportiv, me rroba pune ngjyren e ylberit gjith boje

 11. #91
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  5 3 1 2 5 5 1 4 1 5 (32 pike)....Deri diku...hahahaha...por qe nuk para pendohem per zgjedhjet qe beje...sepse mendohem gjate kur i blej prandaj hahahaha

 12. #92
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  34 pik un

  Ku vjen ti personat e tjerė ndihen tė pasigurt. Di tė zgjedhėsh veshjet e tua si asnjė njeri tjetėr, duke valorizuar nė maksimum trupin dhe fytyrėn tėnde. Nuk bindesh nga stili i njė stilisti tė vetėm. Nėse moda e momentit nxjerr nė treg diėka qė ty nuk tė pėlqen, nuk e blen. Ke shumė personalitet dhe kur kalon tė gjithė kthejnė kokėn pėr tė tė par.
  ok, deri diku e vertet

 13. #93
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Pantallona te zeza....nje kemish te bukur jeshile e lehte....kepuc te zeza....e floket bisht...me pelqejne shuuuuume kemishat

 14. #94
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  xhinse dhe nje bluz te bardh dhe pallto te veres

 15. #95
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  corape leshi

 16. #96
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  vetem me dal desh se na djegi dielli!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 5 nga 5 FillimiFillimi 12345

Tema tė ngjashme

 1. Ēfare jeni duke veshur nė kėto ēaste?
  Nga ReniX nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 244
  Postimi i Fundit: 11-07-2014, 01:03 AM
 2. Si donit ta kishit emrin?
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 29-04-2014, 10:45 PM
 3. Cila do ish dhuntia qe do te donit te kishit ?
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 20-04-2013, 09:31 AM
 4. Boxer, slip apo tanga, cfare kini veshur sot, po ngjyra?
  Nga kuklla nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 73
  Postimi i Fundit: 12-06-2012, 10:42 AM
 5. Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 08-03-2011, 09:42 PM

Etiketat pėr kėtė Temė