– Posta amerikane ka lėshuar gabimisht serinė e pullave, nė tė cilat shihet Statuja e Lirisė, por jo monumenti i njohur nė New York, por statuja qė zbukuron njė hotel tė Las Vegasit.
Pullat janė nė qarkullim nga 1 dhjetori 2010 dhe nuk do tė tėrhiqen, ka njoftuar Posta amerikane, e cila ka kėrkuar falje pėr gabimin.
Gazeta “Las Vegas review” ishte e para qė vuri re se fjala ishte pėr fotot e kopjes sė Statujės sė Lirisė, e cila nga viti 1997 gjendet nė hotelin-kazino "New York - New York", transmetojnė agjencitė.
“Shumė na pėlqen kjo pullė postare dhe nė ēdo rast do ta zgjidhnin kėtė foto”, ka thėnė zėdhėnėsi i postės.