Receta Gatimi

Njė libėr qė kushton sa njė makinė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Arrow Njė libėr qė kushton sa njė makinė


  Libri i ri i Ferrarit quhet “Official Ferrari Opus” dhe konsiderohet si Bibla e makinės sė famshme italiane. Ky libėr ka 850 faqe dhe 2 mijė foto qė tregojnė me imtėsi ēdo model Ferrari qė ka dalė nga fabrika e Maranello-s. Nė tė mund tė gjesh dosjet e ēdo piloti profesionist qė ka drejtuar njė Ferrari nė cirkuitet e Formulės 1. Ferrari ka pėrgatitur 4 botime tė kėtij libri dhe ai qė bie mė shumė nė sy ėshtė “Enzo Diamante” qė do tė kushtojė plot 200 mijė euro. Me kėtė shumė mund tė blesh njė Ferrari California. Ky libėr kushton kaq shumė pėr shkak se kali, qė ėshtė simboli i Ferrarit, ėshtė “vizatuar” me 30 diamantė tė bardhė. Tė gjithė ata qė do e blejnė kėtė libėr do tė marrin pjesė nė njė short i cili do t’i dhurojė njė makinė Ferrari tė Formulės 1 me tė cilėn Michael Schumacher ka arritur fitore tė shumta. Por, do tė ketė edhe edicione mė “ekonomike” tė kėtij libri. Versioni “Enzo” qė do tė kushtojė 37 mijė e 500 euro do tė ketė firmėn e tė gjithė pilotėve tė Ferrarit (qė jetojnė ende) qė kanė dalė kampion me skuderinė e kuqe. Versioni “Cavallino Rampante” do tė kushtojė 5 mijė euro, ndėrsa versioni “Classics” qė kushton 3 mijė euro do tė ketė firmat e pilotėve aktualė tė skuderisė: Fernando Alonso dhe Felipe Massa.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga vaaldr1n; 08-05-2011 mė 08:49 PM. Arsyeja: gabime shtypi

 2. #2
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nje tjeter objekt "status symbol", thjesht per te treguar pasurite dhe mundesite per ta patur!
  Kuptoj qe ka njerez te interesuar mbi argumentet e librit por mendoj se duhet te jesh i "marre" per te dhene nje shume te tille per ate!

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Do ta blejm dhe pastaj ti bejme konkurrence Ferrarit

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Bo po i bi qe te blesh edhe nje kasafort per kete liber

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Liber per programim Java
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 03-11-2018, 10:27 PM
 2. Libėr pornografik pėr tė verbrit
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-04-2010, 04:52 PM
 3. Liber mbi Orgazmen Femerore
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-07-2008, 10:55 PM
 4. Liber mbi pastrimin e Windows XP
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-04-2008, 04:44 PM
 5. PC Errors :idea: *libėr*
  Nga Altin111 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-12-2007, 01:50 PM