Receta Gatimi

Pse meshkujve nuk u pėlqen tė flasin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Pse meshkujve nuk u pėlqen tė flasin

  A e dini se meshkujt shumė shpesh tentojnė tė shmangin bisedimet, sidomos kur bėhet fjalė pėr lidhjet e dashurisė? Kjo ndodh sepse nuk shohin asnjė dobi nga bisedimet.

  Njė studim i realizuar sė fundmi nga Universiteti i Missourit ka zbuluar se shumica e meshkujve nuk pėlqejnė tė flasin pėr ndjenjat e tyre.

  Pėrkundrazi, bisedimet e stėrzgjatura meshkujt konsiderojnė tė ēuditshme dhe jotėrheqėse, ndėrsa mendojnė se ato nuk u ndihmojnė.

  Nė njė farė mėnyre kanė tė drejtė, kur dihet se nė kohėn moderne shumica e ēifteve janė tė hapura pėr komunikim nė mėnyrė qė ta ruajnė martesėn, megjithatė numri i shkurorėzimeve vazhdon tė jetė gjithnjė e mė i madh.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Shum i cuditshem ky studim! Besoj se ka te bej me shume me karakterin e secilit prej nesh!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  MIr e kan .

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  haha vepra e jo fjale

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  nuk flasin , sepse e din qe me llafe sna i dalin dot neve...ua u mbyllim gojen vet

 6. #6
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  po tek femrat aftesia verbale (te folurit) eshte me e theksuar se tek meshkujt, mendoj qe eshte me te lindur, keni vrejt qe femijet femra fillojne te flasin me heret se femijet meshkuj

 7. #7
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  shum te drejt ka tema. behet fjal per disa gjera te caktura qe neve sna pelqen te flasim, e jo ne pergjisi.

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  tema thot qe nuk flasin per ndjenjat......po un mendoj te kunderten ne kte aspekt......meshkujt e shpehin me shum dashurin se femrat....
  kurse ne pergjithesi jan me fjalpak apo te rezervuar ne mendime apo ndjesi mometale.........ndryshe nga ne qe duam te komentojm cdo gje

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  tema thot qe nuk flasin per ndjenjat......po un mendoj te kunderten ne kte aspekt......meshkujt e shpehin me shum dashurin se femrat....
  kurse ne pergjithesi jan me fjalpak apo te rezervuar ne mendime apo ndjesi mometale.........ndryshe nga ne qe duam te komentojm cdo gje
  Po e kan pun ditesh moj labe, ndjenja zgjasin derisa e din se ke ber ate femer per vete ,pastja vrik shikimin te tjetra.

 10. #10
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  labe, behet fjal per bisedat e sterzgjatura, ose te shpeshta, dhe jo per ate se kush shprehet i pari dhe kush me shum.
  pastaj ate me fjalpakt, varet nga njeriu, sesht e then.

  erina, ruhu mir ti se pas ca ditesh meshkujt edhe mund te han

 11. #11
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Ju komentoni kot, nuk e kuptuat kuptimin e hartimit

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  We need to talk!

 13. #13
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ka nga ata qe flasin pa frena fare .....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pse Femrat flasin me shume se sa Meshkujt...
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 13-09-2013, 12:39 AM
 2. Kur zemrat flasin
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 30-04-2012, 02:08 PM
 3. Nė ē’moshė flasin fėmijėt?
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-03-2011, 06:15 PM
 4. Fijet qė dėgjojnė dhe flasin
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-08-2010, 06:25 PM
 5. Dėnime pėr vozitėsit qė nuk flasin anglisht
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2009, 09:49 PM